Ranking hantli – nasze zestawienie

Hantle są sprzętem sportowym często wykorzystywanym w klubach fitness. Służą one nie tylko do różnorodnych ćwiczeń ogólnorozwojowych, ale także do rehabilitacji. Dla osób dbających o formę idealnym sprzętem będą hantle. Osoby takie wybierają nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale również dietę. Zajęci pracą coraz mniej czasu możemy przeznaczyć na ćwiczenia fizyczne w siłowni. Czasami dojazd zajmuje zbyt dużo czasu, dlatego pewne akcesoria do ćwiczeń możemy kupić do domu. Takim podstawowym sprzętem są hantle, które nazywane są też sztangielkami. Dzięki nim można pracować nad większością mięśni.

Cechy najlepszych hantli do ćwiczeń

Hantle są nieodłącznym sprzętem wykorzystywanym do ćwiczeń różnych partii mięśni, stanowiąc często alternatywę dla sztangi. Dzięki nim mięśnie przyzwyczajają się do wysiłku fizycznego, dlatego polecane są przede wszystkim dla początkujących osób, które pragną zadbać o swoją masę mięśniową i kondycję fizyczną. Stanowią podstawowy sprzęt domowych siłowni. Pozwalają one na większą swobodę ruchów w trakcie ćwiczeń. Wybierając hantle należy zwrócić przede wszystkim uwagę na możliwość regulowania ich wagi, materiał, z jakiego zostały wykonane, wygodę użytkowania i rozmiar. Warto kupować sprzęt renomowanych producentów.

Hantle winylowe Meteor

Rynek sprzętu sportowego oferuje dla początkujących hantle winylowe Meteor, które są dostępne w różnych wagach, od lekkich, dla osób początkujących na drodze budowania formy, po cięższe, umożliwiające cięższy trening. Hantle winylowe Meteor sprawdzają się do trenowania poszczególnych mięśni w izolacji, wykorzystując je podczas ćwiczeń, a także używając ich po rozgrzewce, do wzmocnienia wybranych części ciała. Hantle winylowe wykonane są z żeliwa i pokryte powłoką winylową, która zapewnia wygodny i stabilny chwyt. Waga i rozmiar hantli może być bardzo różny, niektóre mają długość 13,5 centymetra, a szerokość 5 centymetrów, a inne 18 centymetrów na 7,5 centymetra lub jeszcze inne wymiary. Ważą każdy po 0,75 lub 3 kilogramy, bądź 1 kilogram. Rynek akcesoriów sportowych oferuje również hantle w formie kastetu, ważące po jednym kilogramie.

hantle kettlebell

Hantle Kettlebell

Hantle Kettlebell gwarantują znacznie intensywniejszy trening niż przy użyciu zwykłych tego typu produktów. Ich środek ciężkości znajduje się w kuli, co powoduje aktywizację większej partii mięśni, dzięki temu trening jest bardziej ogólnorozwojowy. Decydują się na nie osoby ćwiczące bardzo intensywnie, którym zależy na dynamicznym, mocnym treningu, mającym na celu wzmocnienie całego ciała, głównie sportowcy lub fani crossfitu. Zaletą ich jest również to, że w krótkim czasie można osiągnąć spektakularne efekty, w przeciwieństwie do zwykłych hantli, przy których należy stosować, dla dobrego efektu, większą ilość powtórzeń.

Ergonomiczne hantle typu Kettlebell zaopatrzone są w wygodny uchwyt, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkownikowi podczas treningu. Umożliwiają wszechstronny, wielofunkcyjny trening, rozwijając moc, siłę, wytrzymałość, poprawę napięcia mięśniowego, wydolność oraz równowagę. Ćwiczenia z hantlami są najłatwiejszym i najprostszym sposobem zwiększenia wysiłku układu mięśniowego. Wykonane są z masy bitumicznej i PCV, posiadają gładkie zakończenia uchwytów i ważą 18 kilogramów.

W sprzedaży można również dostać ogumowaną hantlę sześciokątną o wadze dwóch kilogramów, przy której użyciu w czasie treningu można powielać wszystkie rodzaje ćwiczeń, które są wykonywane ze sztangą. Jednocześnie dają one możliwość asymetrycznej pracy przy użyciu tylko jednego ramienia. Hantle ogumowane są niezwykle odporne na uderzenia, mają ergonomiczny kształt, a radełkowana rączka daje gwarancję mocnego i pewnego uchwytu. Rynek oferuje różne rodzaje wagowe takiego sprzętu, dzięki czemu jest to idealna propozycja dla osób zaczynających swoją przygodę z treningiem siłowym, ale również dla tych bardziej zaawansowanych. Średnica uchwytu wynosi 27 milimetrów, jest on chromowany i radełkowany, wykonany ze stali pokrytej gumą.

Zestaw hantli fitness

Trening fitness można łączyć z ćwiczeniami siłowymi, dzięki małym hantlom fitness. Mają małą i średnią wagę, dlatego umożliwiają zachowanie dużego tempa podczas ćwiczeń, jednocześnie gwarantując większą ich intensywność i efektywność. Rynek akcesoriów sportowych oferuje po dwie hantle do dłoni o różnej wadze, na przykład między 0,5 a 2 kilogramy. Zestawy hantli fitness pokryte są powłoką, zapewniającą wygodę użytkownikowi i pewny uchwyt.

Hantle pozwolą każdemu sportowcowi na rozbudowanie masy mięśniowej.