Trek Marlin 5,6,7 – różnice pomiędzy popularnymi modelami górskimi TREK

Amerykańska firma Trek to światowy lider w technologii rowerów górskich. Marka zyskała uznanie w Stanach Zjednoczonych i do dziś jest tam największym producentem i sprzedawcą wysokiej klasy jednośladów. Historia tego międzynarodowego potentata zaczęła się w roku 1975, kiedy to w małym wynajętym warsztacie w Waterloo w stanie Wisconsin czterech pracowników wytwarzało tam ręcznie ramy rowerowe. Szybko zyskały one uznanie wśród miłośników dwóch kółek. W 1978 roku wyprodukowano w ten sposób ponad pięć tysięcy ram i stalowych rowerów turystycznych. Tak zrodziła się firma Trek, wyróżniająca się nowoczesnymi technologiami i współczesnym designem.

Trek Marlin 5 – charakterystyka górskiego jednośladu

Marlin 5 to idealny rower nadający się na różne szlaki do codziennej jazdy. Dzięki swojej uniwersalności, sprawdzi się zarówno w górskich, ciężkich trasach, jak i w drodze do szkoły, czy do pracy. Najnowocześniejszych technologii użytych jest w tym rowerze naprawdę wiele. Jedną z nich jest lekka rama aluminiowa z wewnętrznym prowadzeniem linek przerzutki i przewodu hamulcowego chroniącym je i poprawiającym estetykę roweru. Marlin 5 posiada aż dwadzieścia jeden biegów, mocne hydrauliczne hamulce tarczowe oraz widelec amortyzowany, który wygładza nierówności i trudniejszy teren. Model ten posiada specjalne mocowania na bagażnik i nóżkę, dzięki czemu łatwo dodać akcesoria i przewieźć nim większy ładunek.

Za co pokochasz górski model Marlin 5 – o wszechstronności marki Trek

Popularny rower górski Marlin 5 marki Trek świetnie sprawdza się podczas codziennych dojazdów do pracy, czy na uczelnię. Na mniejszych ramach w rozmiarach XS-S założono dźwignie o krótszym zakresie ruchu chwytu. To idealne rozwiązanie dla osób szczuplejszych z mniejszymi dłoniami. Konstrukcja stworzona została po to, aby łatwiej i wygodniej było im hamować. Rowery górskie Marlin 5 w rozmiarach XS-S mają zagiętą rurę górną i niższy przekrok. Dzięki temu doskonałemu patentowi, osoby szczuplejsze o drobnej posturze nie będą miały problemu z wejściem czy zejściem z roweru.  Większe ramy, takie jak M czy L, posiadają prostą rurę górną, ponieważ wyżsi rowerzyści z dłuższymi nogami zazwyczaj nie mają kłopotu z wysokością przekroku.

Co ważne, jak każdy model w gamie Marlin objęty jest dożywotnią gwarancją Treka.

TREK Marlin 5 2021

Trek Marlin 6 – charakterystyka górskiego roweru

Marlin 6 to nowoczesny rower górski wprost stworzony do cross country.  Wydajna jazda w terenie, to tylko jedna z płynących korzyści użytkowania tego innowacyjnego jednośladu. Jeśli szukasz prawdziwego roweru górskiego, a przy okazji nie chcesz wydać fortuny, to model Marlin 6 firmy Trek będzie dla Ciebie idealny. Jednoślad posiada lekką ramę z aluminium, wydajny napęd 2×8, mocne hydrauliczne hamulce tarczowe oraz widelec amortyzowany wygładzający nierówności i trudny teren, a do tego blokada. Dzięki niej w wygodny sposób zablokujesz zawieszenie, by nie marnować energii na równym terenie.

Marlin 6 – dlaczego warto zainteresować się górskim jednośladem firmy Trek

Marlin 6 powstał z myślą o miłośnikach jazdy górskiej, jednak ogromna wszechstronność rowerów firmy Trek pozwala na dużo szersze ich zastosowanie. Sprawdzą się zarówno podczas wycieczek w góry, jak i na nieco spokojniejsze, bardziej rekreacyjne przejażdżki. Z Marlin 6 zyskujesz wyjątkowo płynnie pracujący napęd Shimano oraz bardzo wytrzymałe dwuścienne obręcze i mocne hydrauliczne hamulce.

TREK Marlin 6 2021

Marlin 7 – jak wygląda popularny model górski Trek

Marlin 7 to pierwszy w kolekcji rower górski nadający się do ścigania.  To, co w szczególności wyróżnia tej wysokiej klasy jednoślad to lekki widelec RockShox oraz płynna, lekka jazda, która towarzyszy nam przez całą podróż górskim rowerem firmy Trek. Marlin 7 to najlepszy wybór dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kolarstwem. Rower górski Trek śmiało może się mierzyć z wyższej klasy rowerami na wyścigi.

Trek Marlin 7 – wysokiej jakości rower górski

Tak jak we wszystkich modelach rowerów Trek Marlin, tak i w tym, nie mogło zabraknąć lekkiej ramy z wewnętrznym prowadzeniem linek przerzutki i przewodów hamulcowych. Płynnie pracujący widelec RockShox Judy z blokadą, hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano oraz koła Bontrager przystosowane do zastosowania bezdętkowego to niezmienne atuty cechujące rowery górskie Trek. Prosty napęd 1x nie ma przedniej przerzutki, co skutecznie upraszcza jazdę. Połączone cechy najwyższej jakości roweru górskiego, który dzięki swojej wszechstronności nadaje się również do codziennych przejadżek na zakupy czy do pracy czynią go idealnym wyborem.

TREK Marlin 7 2021

Wszystkie zdjęcia produktów, w tym prezentowanego roweru TREK Marlin 7 pochodzą ze sklepu PM Bike.

Dlaczego warto zainteresować się popularnymi modelami górskimi Trek?

Elementów łączących wszystkie modele Trek Marlin jest naprawdę wiele. Jednym z nich jest, na przykład aluminiowa lekka rama z wewnętrznym prowadzeniem linek przerzutki i przewodu hamulcowego. Modele Marlin w rozmiarach XS-S mają zagiętą rurę górną i niższy przekrok. Każdy model rowerów górskich Marlin ma dożywotnią gwarancję Treka. Jednak niewątpliwie najważniejszą cechą, która łączy wszystkie modele Trek Marlin jest ich szeroki zakres użytkowania, co stanowi o ich uniwersalności i dużej wszechstronności.