Jak przyciągnąć uwagę gości hotelowych?

Baza hoteli jest dziś tak rozbudowana, że niezależnie od kierunku podróży, każdy klient może znaleźć coś dla siebie. Ci, którzy wolą nieco bardziej eleganckie i ekskluzywne miejsca mają pełno możliwości. Nie inaczej zresztą, jak osoby, które stawiają na bliskość natury i tak zwane agroturystyki.

Miejsca w których najczęściej zatrzymują się podróżni zawsze jednak czymś się wyróżniają. Nijakie, przeciętne i tak naprawdę niewiele oferujące punkty giną w ich tle. Hotelarze stawiają na piękny wystrój połączony z przepyszną ofertą kulinarną lub na rozbudowane strefy wellness. Prowadzący pensjonaty skupiają się z kolei na tworzeniu niepowtarzalnej atmosfery – bliskości przyrody, spokoju i relaksu.

Skoro tak wiele możliwości już wykorzystano, czy pozostało coś jeszcze? Coś czym można się wyróżnić?

Jakie gry zainteresują gości hotelowych?

Mówi się, że sport, to zdrowie. Jest w tym sporo racji, co potwierdza ogólna tendencja do uprawiania wszelakich jego dziedzin. Od jakiegoś czasu ludzie masowo zapisują się na zajęcia fitness, biegają, chodzą na basen, a nawet morsują. Zdrowy tryb życia i odpowiednie odżywianie, to właśnie to, co dla większości z nas jest dzisiaj bardzo ważne.

Wobec powyższych, świetnym wzbogaceniem oferty hotelowej może okazać się zaoferowanie gościom możliwości uprawiania sportu. Decyzja, co do dyscypliny pozostaje oczywiście po stronie właściciela. Może on zdecydować się na pole do gry w kosza lub siatkówkę, a nawet tort tenisowy. Wiele zależy od finansów i możliwości danego terenu. Skupiając się jednak na wymienionych propozycjach, trzeba wziąć pod uwagę kilka ich minusów. Po pierwsze, takie miejsca są zazwyczaj dostępne w wielu innych lokalizacjach, bardzo często za darmo. Po drugie, niezbędne jest tu tworzenie grup. Do zabawy potrzeba zatem więcej, niż jednej osoby. I wreszcie po trzecie, gra w kosza lub siatkówkę zależna jest pogody. Biorąc oczywiście pod uwagę boiska, które miałyby swoją lokalizację na zewnątrz budynku.

Na co zatem postawić, tak by zadowolić wszystkich? Co ciekawe i dość zaskakujące – idealnym rozwiązaniem może okazać się mini-golf! Gra, która w Polsce dopiero zdobywa popularność.

Mini golf

Mini-golf, jako oryginalny i uniwersalny sport dla wszystkich

Mini-golf, to alternatywa dla golfa klasycznego. Nie wymaga tak dużych przestrzeni, bo tory liczą po kilka metrów długości. W związku z czym na pole do mini-golfa zdecydować można się posiadając zaledwie ogród lub kawałek przestrzeni w budynku. Firmy zajmujące się projektami i wykonaniem pól do mini-golfa, zapewniają że jest w stanie zrealizować zamówienie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz hotelu. Do wyboru pozostaje oczywiście szereg rozwiązań, elementów i motywów przewodnich.

Co sprawia, że mini-golf, to rozwiązanie szyte na miarę gości hotelowych? Na jego korzyść z pewnością przemawia fakt, że dedykowany jest wszystkim ludziom, niezależnie od wieku i płci. A to oznacza, że mogą grać w niego zarówno seniorzy, młodzież, jak i rodziny z dziećmi. Poza tym, mini-golf nie wymaga specjalnych umiejętności. Zapewnia świetną zabawę nawet tym, którzy grają w niego po raz pierwszy. Nie liczy się też, ile osób przystępuje do gry. Nie trzeba odmawiać sobie przyjemności, bo  nie przyjechało się na miejsce w kilkunastoosobowej grupie.

Jeśli więc decydować się na inwestycję, która miałaby konkretną lokalizację wyróżnić, a przy tym cechować się pewną praktycznością – mini-golf okazuje się strzałem w dziesiątkę.