Najlepsze gadżety rowerowe do kupienia przed letnim sezonem

Gdy zbliża się nowy sezon rowerowy, warto zastanowić się nad kupnem różnego rodzaju akcesoriów i gadżetów rowerowych, które zwiększą funkcjonalność roweru i komfort jego użytkowania. Inwestując w nowe akcesoria lub części rowerowe, warto także wiedzieć, czy będą one pasowały do naszego roweru i czy opłacalne jest ich kupowanie. Co tak naprawdę przyda się podczas sezonu rowerowego i w co warto zainwestować przed jego rozpoczęciem?

Bagażnik rowerowy i sakwy

Bagażnik rowerowy to bardzo przydatny i w wielu przypadkach także niezbędny element wyposażenia roweru. Staje się on w pełni praktyczny, gdy połączymy go z sakwami rowerowymi. Sakwy rowerowe to torby z materiału mocowane bezpośrednio do bagażnika rowerowego. Występują w różnych rodzajach, mogą to być podwójne sakwy zakładane na boki bagażnika jak i pojedyncza torba zamocowana na górze bagażnika. Dzięki różnym wielkością sakw każdy rowerzysta znajdzie produkt odpowiedni dla siebie.

Niewielkiej wielkości sakwy idealnie spiszą się jako miejsce na bagaż podczas krótkich wycieczek rowerowych, a także podczas dojazdu do pracy. Pomieszczą one podstawowe rzeczy niezbędne podczas wycieczki jak np. zestaw narzędzi, kurtkę przeciwdeszczową, jedzenie i picie.

Sakwy w większych wersjach, których pojemność może sięgać nawet kilkudziesięciu litrów, będą świetnym rozwiązaniem dla osób jeżdżących na dłuższe, często kilkudniowe wyprawy. Dzięki dużym sakwom możliwe będzie zabranie wielu niezbędnych rzeczy, a nawet namiotu, śpiwora i niezbędnego wyposażenia biwakowego.

Bagażniki rowerowe wraz z sakwami najlepiej sprawują się w połączeniu z rowerami trekkingowymi, które są stworzone specjalnie do takich celów.

Sklep rowerowy Śląsk

Koszyki rowerowe

Dla osób szukających praktycznego rozwiązania służącego do przewożenia bagażu, oprócz bagażnika i sakw, znakomitym rozwiązaniem będzie także kosz rowerowy. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne i świetnie sprawdzi się szczególnie podczas niedługich wycieczek i pikników. Kosze rowerowe są także bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób jeżdżących na zakupy rowerem. Mogą one pomieścić bardzo dużo różnego rodzaju rzeczy i dostęp do nich jest bardzo prosty.

Kosze rowerowe występują zarówno w wersji tylnej, montowanej na bagażniku, jak i w wersji przedniej, montowanej na kierownicy. Szczególnie kosz przedni jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, ponieważ przez cały czas jazdy na rowerze mamy łatwy dostęp do jego zwartości.

Bidony

Odpowiednie nawadnianie się podczas jazdy na rowerze, ale także podczas jakiejkolwiek innej aktywności fizycznej jest bardzo ważne. Szczególnie w sezonie letnim, gdy temperatura powietrza często sięga ponad 30°C regularne picie jest niezbędnym elementem aktywności fizycznej.

Bidony rowerowe są idealnym rozwiązaniem, które zapewnia łatwy dostęp do picia w trakcie jazdy na rowerze. Podczas zakupu bidonu rowerowego warto inwestować w produkty znanych i cenionych marek, ponieważ słabej jakości bidony często są nieszczelne, co jest sporą wadą szczególnie gdy jeździmy na rowerze górskim w trudnym terenie.

Bidony występują w różnych wersjach pojemnościowych. Najpopularniejsze to bez wątpienia bidony 0,5 L oraz 0,75 L. Te mniejsze będą wystarczające w większości przypadków, jednak jeśli konstrukcja roweru na to pozwala, to warto zainwestować w jak największy bidon, aby zawsze mieć zapas picia pod ręką i nie obawiać się, że nam go zabraknie.

Sklep rowerowy Śląsk

Oświetlenie rowerowe

Oświetlenie rowerowe to niezbędne wyposażenie każdego roweru, którym jeździ się po zmroku. Warto zainwestować w oświetlenie również wtedy, gdy na co dzień nie jeździmy po zmroku, ale czasami w wyniku losowych zdarzeń, możemy nie dojechać przed zmrokiem do celu, a wtedy zestaw oświetlenia rowerowego zapewni nam pełne bezpieczeństwo podczas jazdy.

Moc oświetlenia rowerowego podawana jest w lumenach i powinna być dostosowana do warunków i stylu jazdy rowerzysty. Bardzo ważna, aby oświetlenie rowerowe składało się zarówno z lampki przedniej jak i tylnej. Przednie oświetlenie daje światło w kolorze białym, natomiast tylne w kolorze czerwonym.

Podczas jazdy po zmroku rower zawsze powinien być wyposażony w sprawne oświetlenie, bez względu na to czy poruszmy się po oświetlonej, czy nieoświetlonej drodze. Sprawne oświetlenie jest gwarancją naszego bezpieczeństwa podczas jazdy po zmroku.

Wszystkie te akcesoria możesz znaleźć w polecanym przez nas sklepie rowerowym na Śląsku – PM Bike:

Adres: ul. Gen. Jankego 14, Katowice
Telefon: +48 506 291 788
E-mail: katowice@pmbike.pl
WWW: https://pmbike.pl/