Profesjonalne techniki walki Krav maga

W dzisiejszym świecie naprawdę wiele się dzieje, także złego. Nic więc dziwnego, że coraz więcej mężczyzn i kobiet zastanawia się nad podjęciem nauki, którejś z powszechnie znanych sztuk walki, albo któregoś systemu samoobrony. Jednak trzeba mieć na uwadze kilka rzeczy – po pierwsze, sztuk walki jest naprawdę wiele! Po drugie, jakie chcemy osiągnąć efekty poprzez trenowanie danej sztuki walki, oraz po trzecie, na czym nam najbardziej zależy. Oczywiście, wiele osób będzie chciało poprzez tego typu treningi po prostu polepszyć swoją kondycję, jednak coraz więcej ludzi decyduje się na treningi sztuki walki bądź systemu samoobrony, właśnie po to, by w razie kryzysu móc się obronić.

Oczywiście każda ze sztuk walki proponuje coś innego, w każdej wiele rzeczy i elementów jest unikatowych. Jednak, jeżeli człowiekowi zależy na spokoju i poczuciu bezpieczeństwa nawet wtedy, gdy będzie szedł ulicami po zmroku, to zdecydowanie powinien zainteresować się technikami walki krav maga. Jest to jeden z najciekawszych i faktycznie skutecznych systemów samoobrony, jakie powstały. A powstał niedawno, bo zaledwie niecałe sto lat temu – w latach trzydziestych ubiegłego wieku! Na czym polega krav maga i co sprawia, że jest aż tak skuteczna?

Na czym polega krav maga?

Krav maga to tak naprawdę szereg różnych ciosów, kopnięć i pchnięć, które znane są z innych sztuk walki. W krav madze mieszają się style zaczerpnięte z jiu-jitsu, karate, muai thai, zapasów a nawet boksu. A dlaczego ktoś wpadł na pomysł, aby wymieszać różne style walki w krav madze? To proste, bo dzięki temu był w stanie stworzyć system samoobrony polegający na zadawaniu wyłącznie najbardziej intuicyjnych ciosów. Intuicja jest bardzo sporą częścią krav magi, która składa się z takich elementów, które są najbardziej naturalne dla człowieka. Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko najbardziej intuicyjne i naturalne ciosy, pchnięcia czy kopnięcia będą w stanie pomóc ci w trakcie faktycznej, niemiłej sytuacji, w której zaatakowałby cię napastnik.

Co jednak warto wiedzieć o tych wszystkich ciosach? To, że zdecydowanie są niebezpieczne. Jeżeli ktoś zaatakuje cię na ulicy, a ty będziesz znał krav magę, to za jej pomocą możesz zrobić faktyczną krzywdę napastnikowi. I mowa tu o fizycznej krzywdzie. Takie elementy, jak kopnięcia w miejsca intymne, w stawy kolanowe, czy też uderzenia w splot słoneczny, czy po głowie bądź twarzy są najbardziej popularne. Często też bije się napastnika w oczy i zabiera mu się jego przedmioty, tak by wykorzystać je w swoim celu. Bez wątpienia krav maga wygląda bardzo agresywnie, ale zdecydowanie jest skuteczna. A przecież to jest najważniejsze!

sztuki walki wrocław

Sztuk walki we Wrocławiu nauczysz się w KravGym!

Gdzie się uczyć krav magi?

Krav maga jest systemem samoobrony, który ostatnimi czasy stał się nader popularny – dlatego znalezienie grupy, w której można zacząć treningi nie będzie trudne. Na takich treningach nie tylko poznasz elementy krav magi, ale zdecydowanie także polepszysz swoją kondycję.

Zdecydowanie warto jest dbać o swoje poczucie bezpieczeństwa, a znajomość systemu samoobrony jakim jest krav maga z pewnością w tym pomoże. W różnych miejscach treningowych można znaleźć zarówno zajęcia grupowe, jak i takie indywidualne. Jeżeli potrzebujesz więcej uwagi od trenera, to zdecydowanie takie indywidualne zajęcia będą dla ciebie!