Najlepsze pamiątki z wycieczki do Szczecina

Szczecin to miasto o bardzo bogatej historii i ciekawej kulturze. Przyciąga wielu turystów swoją bardzo interesującą architekturą oraz położeniem. Cieszy się zainteresowaniem zarówno ze strony rodaków, jak i osób przyjeżdżających z zagranicy.

Jakie miejsca warto odwiedzić podczas zwiedzania tego miasta i na co zwrócić szczególną uwagę? Jakie rzeczy są najbardziej charakterystyczne dla Szczecina i jakie pamiątki warto kupić podczas podróży do tego pięknego miasta? Sprawdź nasze podpowiedzi i zaplanuj świetny wyjazd do tego wspaniałego, polskiego miasta portowego!

Wyjątkowe widoki i niezwykle ciekawa architektura

Szczecin to bez wątpienia miasto niezwykle ciekawe pod praktycznie każdym względem. Po pierwsze przyciąga miłośników natury i sportów wodnych, którzy mają w tej metropolii ogromne pole manewru. Zalew Szczeciński i jego okolice gwarantują naprawdę szeroki wybór atrakcji oraz miejsc do zwiedzania, które zachwycają przepięknymi widokami. Każdy z nas kojarzy szczecińskie dźwigozaury, czyli trzy zabytkowe dźwigi zdobiące Nabrzeże Starówka. Natura komponuje się tutaj pięknie z bardziej miejską zabudową, której też w tym mieście nie brakuje. I to w dodatku w naprawdę różnych stylach, bo Szczecin charakteryzuje się bardzo ciekawym połączeniem architektury niemieckiej z okresu po I Wojnie Światowej oraz nowoczesnych budowli, stworzonych w czasach najnowszych, które ciekawie komponują się z całą resztą. Na terenie miasta znajdują się ciekawe zabytki architektoniczne, takie jak bazylika archikatedralna św. Jakuba czy Zamek Książąt Pomorskich.

rybacka łódźMiasto Szczecin to doskonałe miejsce na wyjazd na każdą kieszeń. Jest to bowiem miejsce stosunkowo tanie, które nie przeraża cenami za nocleg, wyżywienie oraz kosztami, jakie należy ponieść w trakcie odwiedzania atrakcji. Dzięki temu Szczecin cieszy się bardzo dużą popularnością wśród ludzi młodych, którzy korzystają ze studenckiego budżetu, ale nie tylko. Szczecin jest naprawdę świetnym miejscem do odwiedzenia z grupą przyjaciół oraz w gronie rodzinnym. Atrakcji nie zabraknie tam dla nikogo, zarówno dla miłośników historii, jak i tych, którzy kochają aktywne urlopy, spędzone podczas próbowania nowych sportów i podejmowania ciekawych wyzwań. 

Nie zapomnij o pamiątkach!

Każda wycieczka to świetna okazja, aby kupić jakiś drobny upominek dla bliskich osób i pokazać im, że pamiętamy o nich nawet podczas rozmaitych wyjazdów. Takie prezenty na pewno bardzo cieszą i są miłym wspomnieniem zarówno dla nas, jak i dla osób obdarowanych. Podczas wycieczki do Szczecina również warto poszukać ciekawych prezentów dla rodziny i przyjaciół, które będą bardzo charakterystyczne dla tego miasta. Wybór jest naprawdę ogromny. Dobrym pomysłem, który sprawdzi się zawsze, będzie na przykład klasyczny magnes lub kubek. To dwa najbardziej typowe i popularne prezenty z podróży, które jednak na pewno zawisną na lodówce lub zostaną wykorzystane do picia porannej kawy. Ze Szczecina warto przywieźć kubek lub magnes z nawiązaniem do paprykarza szczecińskiego lub do portu w tym mieście.

Z klasycznych prezentów sprawdzą się także breloki do kluczy czy otwieracze do piwa nawiązujące do symboli tego miasta. Bardzo ciekawym prezentem będą także elementy garderoby: szczecińskie koszulki czy czapki na pewno będą bardzo chętnie noszone. Szczególnie te z zabawnymi napisami, nawiązującymi na przykład do kultowych filmów i tradycji miasta. Dobrym wyborem będą także…  skarpetki. Kolorowe, w motyw ryb lub w puszki z paprykarzem. Taki prezent na pewno będzie bardzo oryginalny i przede wszystkim zostanie wykorzystany na co dzień przez osobę obdarowaną.