Z jakich materiałów wykonuje się dildo?

Dildo to zabawka erotyczna, która zyskuje sobie coraz większą popularność. Ma to swoje powody, jednak jej dobór nie powinien być dziełem przypadku. Dlaczego?

Otóż dildo, jak każda inna zabawka erotyczna, może być wykonane z różnych materiałów, przy czym nie każdy z nich jest bezpieczny dla zdrowia. Poniżej przyjrzymy się tym materiałom, które są najbezpieczniejsze. 

Najlepsze materiały do produkcji dildo

Nie czarujmy się – dobre dildo, zapewniające doznania, jakich poszukujemy, to nieco większy wydatek. W zamian jednak zyskujemy sprzęt, który może posłużyć przez dłuższy czas, łatwo go zdezynfekować i przechowywać bez obaw, że stosowanie go wywoła groźne choroby. Ważna jest jeszcze jedna rzecz. Zabawki erotyczne dopiero od niedawna zdobywają sobie większą popularność, co może być jednym z powodów, dla których nie ma w polskim prawie ustawy określającej, jakie materiały mogą, a jakie nie mogą być używane do produkcji gadżetów erotycznych. To oznacza, że możliwe jest wypuszczenie na rynek zabawki erotycznej zawierające silne substancje toksyczne.

sex shop

Silikon

Jest to wyjątkowo trwały materiał, a przy tym nieporowaty, co oznacza, że osadzające się na nim zanieczyszczenia nie mają szansy wniknąć głębiej, czyniąc z dilda zagrożenie dla zdrowia. Jest on szczególnie polecany tym paniom, które uwielbiają gadżety imitujące dotyk ludzkiej skóry – silikon będzie wówczas idealnym wyborem. Co więcej, można go bezpiecznie ogrzać, aby doznania były jeszcze przyjemniejsze, a do tego jest to materiał bezzapachowy. Czy ma jakieś minusy? Tak, dilda z silikonu są nieco droższe, tak jak te wykonane z każdego innego materiału, który nie będzie stwarzać zagrożenia dla zdrowia, lecz jeśli planujesz regularne zabawy z takim gadżetem, jest to całkiem opłacalna inwestycja. Co więcej? Silikon niesamowicie przyciąga kurz i inne zanieczyszczenia, dlatego też należy go wyjątkowo starannie myć i przechowywać w całkowicie szczelnych opakowaniach.

Szkło

Niektórych może to trochę dziwić, lecz tak, szklane dilda są coraz bardziej popularne, a przy tym całkiem bezpieczne. Łatwo utrzymać je w czystości, a przy tym, jeśli będziemy uważać, by go nie upuścić i nie poobijać, może naprawdę być zakupem na długie lata. Szklane dildo ma to do siebie, że może wyglądać naprawdę pięknie, wręcz jak stylowa dekoracja do pomieszczenia, jeśli jednak chcesz nadal używać go w celach seksualnych, nie wystawiaj go dla ozdoby w salonie. Zabawki erotyczne powinny być, niezależnie od materiału, przechowywane w odpowiednich warunkach, aby zawsze były jak najczystsze. Czy nie ma ryzyka, że dildo pęknie podczas pieszczot? Nie, dlatego, że jest wykonane z mocnego szkła borosilikatowego. Jednak, aby zagwarantować sobie pełnię bezpieczeństwa, lepiej nie używać dilda po tym, jak zdarzy się, że spadnie ono na podłogę. Nawet niewidoczne gołym okiem uszkodzenia są niebezpieczne dla narządów intymnych.

Metal

Gładki, śliski, lecz też zimny i twardy – zabawki erotyczne z metalu są często produkowane z tych samych materiałów, co narzędzia chirurgiczne, zatem jest to już naprawdę wysoka i bezpieczna półka. Niekiedy należy uważać na zawartość niklu, gdyż u niektórych wywołuje on uczulenie, lecz poza tym metalowe zabawki erotyczne będą w pełni bezpieczne, jeśli tylko będziemy stosownie o nie dbać. 

 

Inne, bezpieczne materiały to kamień, drewno, a nawet… ceramika. Jeśli chcemy zaoszczędzić na wizytach u lekarza i będziemy stosować zakupione akcesoria we właściwy sposób, to dilda wykonane z wyżej opisanych materiałów będą najlepszym wyborem.