Różnica między tanim, a dobrym ekogroszkiem ?

Czy można kupić tani i dobry ekogroszek workowany jednocześnie?

Robiąc zakupy, bardzo często stajesz przed wyborem: wybrać to, co tańsze, czy to, co ma lepszą jakość? Czy jednak musi tak być? Nie. W tym artykule skupiamy się na ekogroszku i pokazujemy, że można kupić jednocześnie dobry jakościowo i niedrogi opał. Jeśli szukasz idealnego paliwa do ogrzewania lub chcesz dowiedzieć się czegoś na temat ekogroszku czy też uzyskać informację na temat tego, czy kupno ekogroszku może być jednocześnie opłacalne finansowo i jakościowo, zapraszamy do lektury.

ekogroszek workowany

Wartościowe zakupy

Bardzo często zdarza się, że chcąc kupić jakiś produkt, nie wiadomo do końca, w jaki sposób rozpoznać, czy jest on faktycznie wartościowy. Ma to miejsce wówczas, kiedy kupujesz coś po raz pierwszy i nie masz jeszcze dużej wiedzy na temat tego rodzaju towarów. Wówczas bardzo łatwo jest wybrać produkt podrabiany czy taki, którego cena jest znacznie wyższa, niż powinna być. Niektórzy sprzedawcy szybko wyczuwają, czy ktoś ma wiedzę na dany temat, czy nie i chętnie to wykorzystują. Dlatego przed pierwszymi zakupami warto przeczytać zaledwie krótki artykuł, aby wiedzieć, na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać.

Ekogroszek – wartościowe paliwo

Jeśli poszukujesz dobrego paliwa do ogrzewania domu i chcesz wypróbować czegoś innego, niż tradycyjnego węgla, warto sięgnąć po ekogroszek. Jest to pochodna węgla kamiennego, znacznie jednak od niego bezpieczniejsza dla środowiska. Podczas spalania ekogroszek emituje do powietrza bardzo niewiele siarki, dzięki czemu jest bardziej przyjaznym dla przyrody materiałem do ogrzewania budynków. Ogromną zaletą ekogroszku jest również to, że pozostawia po sobie niewielkie ilości popiołu – są to naprawdę ilości znikome w porównaniu z innymi rodzajami opału.

Dobry ekogroszek workowany – składzie opału na Ołbińskiej Wrocław
Ekogroszek to materiał, który powinien być spalany w piecu retortowym, który jest nowoczesnym urządzeniem, bardzo łatwym w obsłudze. Wystarczy uzupełnić automatyczny podajnik raz na kilka dni, w zależności od tego, ile ekogroszku aktualnie zużywasz – wiosną potrzeba go znacznie mniej, niż w czasie miesięcy jesiennych i zimowych, a w lecie ogrzewanie często w ogóle nie jest potrzebne. Jest to zatem paliwo ekologiczne i bezproblemowe, jeśli chodzi o używanie go.

Jak wybrać dobry i tani ekogroszek?

Znając już zalety ekogroszku, nie ma wątpliwości, że zaopatrzysz się w niego. Jak jednak wybrać dobry ekogroszek? I czy możliwe jest kupienie wysokiej jakości ekogroszku i zapłacenie za niego rozsądną cenę? Jak najbardziej jest to możliwe, wystarczy wiedzieć, jakich informacji szukać. Po pierwsze, zwróć uwagę na wartość opałową, czy też kaloryczność ekogroszku – jest ona wyrażona z jednostką MJ i powinna wynosić około 24-26 MJ. Wówczas jest to materiał pełnowartościowy gwarantujący dobrej jakości spalanie i tym samym ogrzewanie.

ekogroszekdobry ekogroszek

Zwróć też uwagę na wygląd samego ekogroszku workowanego. Jeśli jest to bliżej nieokreślony sypki materiał, oznacza to, że wrzucono do danego worka dużo bezwartościowego miału pozostałego z węgla. Prawidłowo wyglądający ekogroszek ma kształt małych beczułek. Kolejną istotną cechą pełnowartościowego ekogroszku jest jego wilgotność. Odrobina wilgoci jest normalna, lecz zbyt wilgotny ekogroszek nie jest polecany. Przed samym używaniem go trzeba cały ekogroszek wysuszyć całkowicie, aby był maksymalnie przydatny, dlatego warto zaopatrzać się w taki opał, który zawiera jedynie trochę wody.

Jako materiał ekologiczny, dobry ekogroszek workowany bardzo często posiada certyfikaty jakości nadane mu przez czołowe organizacje zajmujące się wysokiej jakości surowcami nadającymi się do użytku, które jednocześnie są jak najbezpieczniejsze dla środowiska naturalnego. Jeśli ekogroszek będzie miał taki certyfikat, oznacza to, że jest wartościowym opałem. Bardzo często znaczenie ma również to, czy taki opał pochodzi z Polski, czy też z importu. Zdarza się, że importowane towary są gorszej jakości, dlatego warto zwracać uwagę na te, które pochodzą ze zbiorów krajowych. Biorąc pod uwagę te wszystkie informacje, z pewnością znajdziesz ekogroszek, za który nie przepłacisz i który będzie maksymalnie wydajny i pełnowartościowy. Jeśli oferowany Ci towar nie jest opisany i trudno jest się czegokolwiek dowiedzieć od sprzedawcy, nie warto ryzykować. Dobry ekogroszek workowany jest wart swojej ceny i posiada niezbędny opis.