3 produkty, które pozwolą odmienić wygląd kuchni w jeden dzień

Nuda i monotonia w kuchni często sprawia, że przebywanie w tym pomieszczeniu nie należy do przyjemności. Co więcej, w wielu kuchniach spotkać można jeszcze nawiązanie do dawnych lat, przez co miejsce to nie jest ani nowoczesne, ani funkcjonalne. Na szczęście istnieje wiele sposób na to, aby odmienić naszą kuchnię w jeden dzień bez konieczności gruntownego remontu. Jakie produkty ułatwią nam szybką metamorfozę tego pomieszczenia i jak skutecznie odmienić kuchnię w jeden dzień?

Panele szklane

Wyróżnia się wiele sposób na to, aby odmienić kuchnię. Oczywiście, należy zwrócić tutaj uwagę, aby pomieszczenie to po metamorfozie było nowoczesne, a zarazem funkcjonalne. Jednym z najpopularniejszych produktów są panele szklane, które stosuje się, jako wykończenie ścian między szafkami kuchennymi a blatem. Unikalne modele sprawią, że kuchnia będzie znacznie ciekawsza, a przebywanie w niej i gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością.

Panele szklane odmienią każdą kuchnię i nadadzą jej przede wszystkim elegancji, dzięki czemu będzie się ona prezentowała naprawdę dobrze. Montaż paneli jest prosty i szybki, gdyż wystarczy tutaj jedynie użycie odpowiedniego kleju i prawidłowe przyklejenie tego wykończenia ściany. Co więcej, panele można przykleić na stare płytki, przez co unikniemy poważniejszego remontu. Dostępność paneli szklanych jest bardzo szeroka, dlatego wybór staje się tutaj zdecydowanie prostszy i szybszy. Wiele motywów pozwoli dopasować panele do elementów istniejącej już aranżacji, która w pewnym stopniu pozostanie, a dodatkowy wystrój ją ożywi.

Panele wykonane są ze szkła hartowanego, które jest odporne na uszkodzenia i co najważniejsze wysokie temperatury. Stłuczenie więc takich paneli, czy ich porysowanie jest wręcz niemożliwe.

kuchnia

Panele/wykładziny gumowe

Podłoga w kuchni jest najczęściej użytkowana ze wszystkich innych pomieszczeń. Oznacza to, że po pewnym czasie może wymagać ona odświeżenia. Aby ingerencja w podłogę była, jak najmniejsza, można zdecydować się na zakrycie jej panelami lub gumową wykładziną. Jest to szybkie rozwiązanie, gdyż taką wykładzinę położymy w bardzo krótkim czasie bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy na ten temat. Co więcej, nie trzeba tu zrywać poprzedniej podłogi, dzięki czemu metamorfoza przebiega szybko i sprawnie. Położenie nowej podłogi nie wiąże się z bałaganem, co w przypadku remontów jest normalne i znacznie utrudnia funkcjonowanie.

Wykładziny można kupić w różnych wzorach, przez co bardzo łatwo je dopasować do kuchni i istniejącej już aranżacji. Ten rodzaj wykończenia podłogi jest bardzo estetyczny, a więc nie należy kojarzyć obecnych wykładzin z tymi, które stosowane były kilkanaście lat temu. 

Antyramy z grafikami

Nic tak nie zdobi ścian kuchennych, jak antyramy z grafikami. Nawet najbardziej nowoczesna kuchnia nie będzie prezentowała się dobrze, gdy ściany będą puste. Decydując się więc na tego rodzaju ozdobę, możemy mieć pewność, że uzupełni to już istniejący wystrój. Stosowanie antyram to jeden z najpopularniejszych sposób na zakrycie pustych i nudnych ścian. Jeżeli więc mamy ściany, które wymagają dodatkowej aranżacji dekoracyjnej antyramy, sprawdzą się tutaj naprawdę dobrze.

Grafika ta może obejmować naprawdę wszystko, dzięki czemu nasza kuchnia stanie się wyjątkowa i niecodzienna. Ciekawe napisy, obrazy, animacje oraz wiele innych rodzajów grafik pozwoli na wybór antyramy, która spełni nasze nawet największe wymagania. Często jest to również sposób na wyrażenie siebie i swojego stylu.

Wymienione wyżej sposoby pozwolą na odmianę kuchni w jeden dzień, bez konieczności remontu. Połączenie wszystkich tych metod to optymalne rozwiązanie, aby kuchnia stała się nowoczesna i dopasowana do obecnych trendów. Zarówno panele szklane do kuchni w Wałbrzychu, jak i wykładziny to kluczowy element, który korzystnie wpłynie na wystrój tego miejsca. Wiele z tych dodatków można zamówić online i po otrzymaniu przesyłki pod podany adres rozpocząć metamorfozę naszej starej kuchni. Jeden dzień w zupełności wystarczy, aby kuchnia stała się pomieszczeniem, które będzie ciepłe, wyjątkowe i przede wszystkim niecodzienne.