Co może się przydać przy wyborze nowoczesnej furtki ogrodzeniowej?

Furtka ogrodzeniowa musi komponować się zarówno z ogrodzeniem, jak i stylem, w jakim urządzasz swoją posesję. Jest ona wizytówką domu, zapowiedzią tego, co czeka gości po jej przekroczeniu. Na co warto zwracać uwagę przy doborze najlepszej furtki ogrodzeniowej?

Charakterystyka nowoczesnych furtek ogrodzeniowych

Współcześnie furtki wykonywane są z różnych materiałów, od drewna po metal. Skupiając się na tych metalowych, warto wymienić ich największe zalety. Na pewno należy do nich odpowiednie zabezpieczenie materiału, z którego wykonano furtki, poprzez malowanie proszkowe, czasem także ocynkowanie. Obydwie metody zapewniają świetną ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, chroniąc m.in. przed korozją. Warto zwrócić uwagę na to, czy oferowany produkt spełnia normy dopuszczające do nadania certyfikatu CE, tak aby zyskać pewność, że jest on w pełni bezpieczny i wolny od substancji toksycznych.

Wybierając furtkę metalową, można zdecydować się na przęsła ułożone pionowo, w klasyczny sposób, lub wybrać coraz bardziej popularne poziome ułożenie. Początkowo pomagało to wyróżnić się z tłumu, dziś jednak jest to rozwiązanie na tyle popularne, że można mówić raczej o większej prywatności, z uwagi na to, że położone poziomo przęsła zasłaniają nieco więcej. Bez względu na to, na który wariant się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że furtka doskonale zgra się nie tylko z charakterem Twojej posesji, lecz będzie także pięknie wyglądać na tle innych domostw. Natomiast do nowoczesnych i minimalistycznych furtek będą pasowały ogrodzenia panelowe. Kolejną zaletą metalowych furtek jest możliwość zastosowania w nich systemu automatycznego otwierania i zamykania. Dzięki temu możesz zyskać większą kontrolę nad tym, kto wchodzi na Twój teren.

furtka ogrodzeniowa

Kwestie funkcjonalności furtki ogrodzeniowej i możliwe aranżacje

Na co jeszcze zwrócić uwagę, dobierając furtkę? Najlepiej, jeśli jest ona wybierana w jednym komplecie razem z całą resztą ogrodzenia, co pomoże stworzyć harmonijną całość. W przeciwnym razie konieczne będzie poświecenie czasu na szukanie jak najbardziej pasującej furtki, co niekoniecznie jest najlepszym pomysłem. Inna rzecz, na jaką warto zwrócić uwagę, to akcesoria do furtki ogrodzeniowej dołączane do zakupu. Dobrze jest, jeśli od razu mamy załączone wszelkie niezbędne elementy montażowe, by zyskać pełną kompatybilność i przyspieszyć proces montażu.

Pozostaje jeszcze umieszczenie furtki w dogodnym miejscu. Najbardziej popularne jest umieszczanie jej na wprost drzwi wejściowych, co jest najbardziej komfortowe, lecz niektórzy specjalnie umieszczają ja jak najdalej od wejścia, by mieć dłuższą chwilę na zrelaksowanie się, przechodząc przez wypielęgnowany ogród, zanim wejdą do domu. To też ciekawe rozwiązanie, a gdy jeszcze dołożyć do tego odpowiednią aranżację furtki, w postaci zielonej pergoli nad nią, zyskasz bardzo malowniczą dekorację, zachęcającą do wejścia.

Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie po obu stronach furtki roślin doniczkowych od strony posesji lub nawet od ulicy. Jeszcze przyjemniejsze dla oka będzie obsadzenie trawnika przed ogrodzeniem kwiatami. Możliwości jest wiele, a ważne jest także przemyślenie również takich kwestii, jak umieszczenie w odpowiednim miejscu skrzynki pocztowej, a także zapewnienie dopływu prądu w razie zdecydowania się na bramę automatyczną, a także odpowiednia odległość od wiaty śmietnikowej. A gdy już to wszystko rozplanujesz i wykonasz, pozostanie Ci już tylko podziwiać piękne ogrodzenie.