Czy rower biegowy to dobry pomysł na prezent?

Sam rowerek biegowy przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero uczą się jazdy na rowerze. Dzięki zastosowaniu tego pojazdy, możemy znacznie przyspieszyć naukę jazdy na rowerze u naszego dziecka. Możemy spotkać taki typ roweru w różnych miejscach – najczęściej tam, gdzie dzieci uczą się jeździć – w parkach lub innych miejscach publicznych. Sami również możemy zakupić rower biegowy dla naszego dziecka. Jest to bowiem świetne rozwiązanie do nauki jazdy na rowerze. Rowery biegowe są skuteczne i mają wielu zwolenników. Dodatkowo, pojazdy te są bardzo lubiane przez dzieci. Możemy w nie zainwestować ze względu na ich praktyczność.

Rower tego typu ma wiele zalet oprócz praktyczności. Przede wszystkim jest to lekki pojazd, ponieważ nie posiada on pedałów, hamulców, kół zębatych czy łańcucha. Lekki pojazd będzie łatwiejszy do opanowania małemu dziecku.

Czy jest to bardziej skuteczne niż inne metody nauczania?

Najpierw warto przypomnieć sobie jak wyglądają inne metody nauczania jazdy rowerem. Chyba każdy z nas je pamięta. Jedną z najbardziej popularnych jest przymocowany do rowerka kijek. Dzięki niemu możemy przytrzymywać kijek w momencie gdy dziecko jedzie samodzielnie. Rowerek taki wyposażony jest oczywiście w koła i inne potrzebne elementy. Równie często używana jest stara metoda, która polega na przymocowaniu do rowerka dwóch dodatkowych bocznych kółek. Są one o wiele mniejsze niż koła roweru, jednak mają one za zadanie amortyzować jazdę dziecka. Jest to znana wszystkim nam metoda. Jednak wiele osób uważa rower biegowy za najskuteczniejszy sposób nauki jazdy rowerem. Małe dziecko nie jest przystosowane do poruszania się za pomocą roweru, dlatego warto je tego nauczyć.

Wybór odpowiedniego rowerka

To jaki wybierzemy rowerek przed wszystkim powinno zależeć od naszych przekonań. Ważne jest jednak, by zakupić odpowiedni rower biegowy, który będzie dobry dla naszego dziecka. Warto jest przeglądać oferty różnych firm i porównywać ze sobą ceny, właściwości oraz zastosowania rowerów biegowych. Wybór nie zawsze będzie należał do najprostszych, jednak jeśli wybierzemy rowerek odpowiadający wiekowi, wzrostowi i sylwetce dziecka, będziemy mogli podziwiać jego kolejne sukcesy w nauce. Polecamy Wam zerknąć do najnowszej oferty rowerów biegowych w PM BIKE – profesjonalnym sklepie internetowym.

Wpływ na dziecko

Rower biegowy z pewnością będzie czymś nowym dla naszego dziecka. Jednak warto zachęcić je do korzystania z pojazdu. Nauka jazdy na rowerze biegowym polega jedynie na odpychaniu się nogami od podłoża. Jest to z jednej strony przyjemne dla dziecka, ponieważ można przemieszczać się bez wysiłku. Dzięki korzystaniu z takiego pojazdu nasze dziecko znacznie szybciej przyzwyczai się do jednośladu, a co za tym idzie – łatwiej mu będzie nauczyć się jeździć na większym rowerze, który będzie posiadał pełne wyposażenie. Rowerek bez pedałów jest łatwy w obsłudze nawet dla maluszka, jednak trzeba oswajać dziecko z faktem, że rower biegowy nie zawsze będzie przez nie używany.


Fot.: wikimedia.org