Rozstaw dzieciom mini bramki do piłki nożnej

Długie, słoneczne dni i zbliżające się wakacje to idealne powody ku temu, by jak najwięcej czasu spędzać z dziećmi na świeżym powietrzu.

Czasem jednak zdarza się, że potrzebne są jeszcze inne argumenty, które mogłyby przekonać maluchy do wyjścia na podwórko. Jednym z nich mogą być mini bramki do piłki nożnej, zapewniające atrakcję na długie godziny wspólnej zabawy! Jak można zrobić małe boisko do własnego użytku w ogródku lub w terenie?

Mini bramki do piłki nożnej – czym się różnią?

Bramki dla dzieci najczęściej są lekkie, wykonane z plastiku lub nadmuchiwane. Na ogół można je łatwo przenieść, dzięki czemu możesz szybko stworzyć dzieciom boisko do gry w zupełnie nowym miejscu. Jej wymiary na ogół oscylują w granicach 30 x 40 cm w przypadku mniejszych dzieci (do 7. roku życia) i 70 x 90 w przypadku dzieci starszych (do 10 lat).

Plastik jest co prawda mniej wytrzymałym materiałem niż aluminium, z którego na ogół wykonuje się bramki dobrej jakości, lecz w przypadku maluchów będzie w zupełności wystarczający. Dla nieco starszych dzieci warto postawić jednak na mini bramki do piłki nożnej wykonane z trwalszych surowców – stalowe czy aluminiowe, malowane proszkowo dla lepszej odporności na warunki atmosferyczne.

Jak we własnym ogrodzie lub w terenie zrobić mini boisko?

Istnieje możliwość zakupu gotowych boisk do ogródka, które wyglądają niczym te prawdziwe, lecz stanowi to już wydatek rzędu kilkuset złotych. Możesz znaleźć także poradniki, jak profesjonalnie przygotować murawę do ogródka, by swoimi standardami nie odbiegała praktycznie niczym od murawy piłkarskiej, lecz to też nie jest konieczne. Na czym zatem warto się skupić?

Jedyne, co wystarczy zrobić, to ustawić bramki w odpowiedniej odległości od siebie i wyznaczyć granice boiska, poza które piłka nie powinna wylecieć. Można w tym celu wykorzystać pachołki treningowe. Warto też zwrócić uwagę na to, czy teren jest w  miarę równy – chodzi o to, by nie narażać siebie i dzieci na skręcenia czy zwichnięcia. Nie musi być oczywiście idealnie równo – niewielkie wzniesienia i spadki mogą wręcz uatrakcyjnić przebieg gry, podnosząc nieco poprzeczkę. Boisko do gry jest w zasadzie gotowe.

ogrodowe boisko do piłki nożnej

Dlaczego warto zachęcać dzieci do gry w piłkę?

Jeśli dziecko pasjonuje się kopaniem piłki, warto dodatkowo wzmóc zapał malucha, niezależnie od płci czy wieku. Gra w piłkę nie jest jedynie nudnym bieganiem z jednej strony boiska na drugą – mamy tutaj element rywalizacji, który może zachęcać dziecko do strategicznego myślenia – co zrobić, by piłka wpadła do bramki przeciwnika?

Bieganie samo w sobie jest również sposobem na poprawę kondycji fizycznej i refleksu. Dziecko ćwiczy celność, koncentrację na zadaniu, a nawet trenuje siłę uderzenia. Ważna jest również nauka spostrzegawczości – szukanie okazji na odebranie piłki przeciwnikowi oraz szansę na zdobycie punktu dla swojej drużyny to nie lada sztuka. Maluch, który regularnie uprawia sport taki jak piłka nożna, w znaczący sposób wspiera wydolność swojego organizmu i wzmacnia mięśnie, dobrze się przy tym bawiąc.

Mini bramki do piłki nożnej  – gdzie można je zakupić?

Mini bramki dostępne są w sklepach sportowych  – zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Decydując się na tę drugą opcję, dokonaj wygodnego zamówienia np. w internetowym sklepie sportowym Powerman Sport, w którym możesz zaopatrzyć się m.in. w bramki sportowe EXIT Pico, czy też specjalne siatki i łapacze, dzięki którym Twoje pociechy będą mogły poćwiczyć sprawność z pomocą dobrego i bezpiecznego sprzętu, który możesz nabyć w korzystnej cenie.