Władysławowo – idealne miejsce na wypoczynek

Polskie wybrzeże jest najbardziej urokliwym miejscem na wakacyjny wypoczynek. Do jednych z najpiękniejszych morskich miejscowości należy Władysławowo, niewielka miejscowość położona nad samym Bałtykiem i właśnie bliskość morza jest jej atutem, którą należy wziąć pod uwagę, planując wakacje. Wizytówką i największą atrakcją Władysławowa jest plaża, przyciągająca nie tylko gości z Polski ale i z zagranicy. Zajmuje ona olbrzymi obszar, ciągnący się na długości 23 kilometrów. Piaszczysto-złocista plaża zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale i ofertą obiektów gastronomicznych, wypożyczalni sprzętu wodnego oraz zjeżdżalni wodnych. Na całej jej długości stworzono 12 kąpielisk strzeżonych, bezpiecznych dla plażowiczów i amatorów wodnych sportów. Oferta tanich pokoi do wynajęcia jest tak szeroka, że każdy wybierze coś dla siebie. Miła obsługa i estetyczne wnętrza tanich pokoi do wynajęcia we Władysławowie zainteresują niejednego amatora wypoczynku nad polskim wybrzeżem.

Atrakcje turystyczne Władysławowa

Władysławowo dysponuje pięcioma strzeżonymi plażami, gdzie rodziny z dziećmi mogą bezpiecznie, pod okiem wykwalifikowanej kadry ratowników spędzać czas i cieszyć się urokami kąpielisk. Dodatkową atrakcją jest możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, takiego jak: skutery wodne i motorówki. Dzieci ucieszą wodne zjeżdżalnie, które pozwolą im w bezpieczny sposób spędzić czas na plaży. Nie tylko amatorzy plażowania i sportów wodnych będą mogli przyjemnie spędzić czas we Władysławowie, ale także pasjonaci historii będą mogli poczuć się usatysfakcjonowani pobytem  w tej miejscowości.

Atrakcją, którą docenią fani historii jest Hallerówka, drewniana willa, należąca do generała Józefa Hallera- jednego z twórców niepodległości Polski i dowódcy błękitnej armii. W 1920 roku zajął Pomorze i dokonał ważnego aktu „Zaślubin z Morzem”. Willa została wybudowana w 1922 roku, a powstałe w pobliżu niej letnisko na jego cześć nazwano Hallerowem. Generał bardzo często spędzał tu wakacje ze swoją rodziną. Od 2000 roku istnieje w Hallerówce Centrum Pamięci generała Józefa Hallera i błękitnej armii. Kolejną atrakcją jest Dom Rybaka, zbudowany w latach 1953- 1957, który pełnił funkcję hotelu dla rybaków. Obecnie mieści się w nim Urząd Miejski. Na pierwszym piętrze obejrzeć można wystawę prezentującą kaszubskie rękodzieło, między innymi rzeźby Leona Golli oraz wystawę fotograficzną przedstawiającą Władysławowo wczoraj i dziś oraz wystawy „Muzeum Motyli”, czy „Magiczny Zawrót Głowy”. Wieża Domu Rybaka jest punktem widokowym, z którego można podziwiać panoramę miasta, Półwysep Helski, Zatokę Pucką i Bałtyk.

relaks nad basenem

Pełne komfortu i tanie pokoje we Władysławowie dla rodzin oraz dla par znajdziesz w Willa Lunie.

Prestiżowe wydarzenia we Władysławowie 

Od 2000 roku istnieje we Władysławowie Aleja Gwiazd Sportu, której coroczna edycja pozwala odsłonić kolejne mosiężne gwiazdy, upamiętniające znanych sportowców. Wydarzeniu towarzyszą inne atrakcje, takie jak: programy artystyczne z udziałem znanych wykonawców, pokazy sztucznych ogni, mecze piłkarskie, w których biorą udział znani sportowcy. W Alei Gwiazd Sportu upamiętniono nazwiska polskich sportowców oraz osobowości związanych ze sportem, takich jak: Irena Szewińska,  Feliks Stamm, Kazimierz Deyna, Waldemar Legień, Robert Korzeniowski, Hubert Wagner, Ryszard Szurkowski, Leszek Drogosz, Jerzy Kulej, Jacek Wszoła, Dariusz Michalczewski, Sylwia Gruchała, czy Michel Platini. Niezliczona ilość atrakcji Władysławowa zapewni każdemu moc wrażeń, zabawy i pozytywnych wspomnień z pobytu w tej malowniczej, nadmorskiej miejscowości.

Kolejną atrakcją Władysławowa jest „Cetniewo” czołowy w Polsce Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, szkolący od 50 lat polską kadrę narodową. To tutaj doskonalą swoje umiejętności sportowcy w boksie, judo, zapasach, podnoszeniu ciężarów, szermierce i wielu innych dyscyplinach sportowych.  Na jego terenie znajduje się nowoczesny kompleks basenowo-rekreacyjny „Aquarius”, który w swej ofercie posiada baseny, dysze do masażu podwodnego, jacuzzi, gejzery wodne, zjeżdżalnie, sauny suche i parowe, kriokomorę, kompleks odnowy biologicznej, gabinety: fizykoterapii, masażu, kosmetyczny, a także fitness club, solarium, korty tenisowe i wiele innych.

Pokoje do wynajęcia we Władysławowie dla rodzin 

Przyjedź, wyłącz się i ciesz się! Władysławowo to świetne miejsce na spędzenie rodzinnych wakacji. Ważną rzeczą przy wyborze kwatery we Władysławowie jest to, czy pensjonat jest przystosowany na potrzeby rodziców z dziećmi. Bardzo ważną rzeczą jest to czy pensjonat gwarantuje rozrywkę dla najmłodszych np. plac zabaw, basen, pokój z różnymi rozrywkami dla dzieci. Ważne jest to czy zostały spełnione wszystkie wymogi zgodnie z przepisami BHP.   Władysławowo jest idealne na spędzenie kilku dni i absolutnie polecany na dłuższe pobyty. Tutaj można odkryć najlepsze oferty wakacji nad morzem z całą rodziną.