Biolatrin do mini oczyszczalni – charakterystyka

Mini oczyszczalnie ścieków oraz przydomowe szamba to specyficzne miejsca, w których wszystkie procesy muszą odbywać się sprawnie i bez zakłóceń.

Szambo oraz jakikolwiek większy zbiornik na czarną wodę, fekalia i inne pozostałości z kanalizacji i instalacji sanitarnych w pewnym stopniu stanowi niebezpieczeństwo dla środowiska. Jeśli dozwolony poziom zawartości zostanie przekroczony, wówczas fekalia zmieszane z czarną i szarą wodą przedostaną się do środowiska naturalnego – lub co gorsza – na teren naszej posesji czy nawet domu.

Zagrożenia, jakie płyną z nieprawidłowego dbania o przydomowe sambo lub o mini oczyszczalnię ścieków, są dość poważne. Mogą one wiązać się nie tylko z dodatkowymi kosztami czy naprawą/ wymianą zbiornika, ale i ze sprzątaniem, które najczęściej trzeba zlecić zewnętrznej firmie.

Jak dbać o mini oczyszczalnię?

Poza regularnym doglądaniem zbiorników, opróżnianiem go i prowadzeniem zrównoważonego i oszczędnego trybu życia, konieczne jest zaopatrzenie się we właściwe środki i preparaty. Obsługa zbiorników może być ekologiczna – obecnie, producenci coraz częściej oferują naturalne preparaty przeznaczone do zbiorników na szambo czy do toalet przenośnych.

Aby w pełni zadbać o mini oczyszczalnię ścieków lub przydomowe szambo, istotne jest aby dobrze dobierać odpowiednie produkty. Najważniejsze jest wykorzystanie preparatów dedykowanych tego typu zbiornikom. Dzisiejsza biotechnologia dla karawaningu i jachtingu pozwala zadbać o mini oczyszczalnię lub szambo w prawidłowy sposób.

Jednym z przykładowych preparatów do zbiorników jest Biolatrin. Ten BIO produkt nie zawiera w składzie żadnych pestycydów, fungicydów oraz chemicznych związków. Dzięki temu jest on całkowicie bezpieczny dla środowiska i dla osób obsługujących zbiornik.

W skład biopreparatu Biolatrin wchodzą naturalne i selektywnie dobrane szczepy bakterii. W pełni naturalny skład pozwala na określenie Biolatrinu produktem ekologicznym. Obecnie, coraz częściej można napotkać się na ekologiczne, naturalne produkty, które są zarówno skuteczne, jak i bezpieczne dla użytkowników i środowiska.

Działanie produktu Biolatrin

Głównymi założeniami producenta było stworzenie produktu, który będzie jednocześnie niwelował przykry zapach szamba, a oprócz tego, znacznie zmniejszy zawartość zbiorników. Dzięki regularnemu dawkowaniu preparatu, możliwe jest upłynnienie materiałów organicznych w zbiorniku, przez co zmniejsza się jego objętość. Biolatrin umożliwia zmniejszenie poziomu materii o ponad 50%!

Naturalny preparat stosuje się również w celu odblokowania dopływów drenażowych. Biopreparat znajduje swoje zastosowanie zarówno w rozsączalnych szambach przydomowych, jak i w mini oczyszczalniach.

Warto wiedzieć, że naturalny skład nie wpływa negatywnie na środki czyszczące, dezynfekcyjne i myjące, jakie stosowane są w gospodarstwie domowym. Preparat wykazuje szybkie i intensywne działanie. Dzięki braku chemicznych dodatków, Biolatrin jest całkowicie biodegradowalny.

Dzięki naturalnemu składowi, produkt będzie wydajny zarówno w przypadku niewielkiego szamba na naszej posesji, jak i w większej oczyszczalni ścieków.