Polskie morze poza sezonem – gdzie warto pojechać?

Bałtyk poza sezonem turystycznym nie jest interesujący dla wszystkich. I to może być plus dla Ciebie, jeśli podczas wycieczki cenisz sobie święty spokój i przestrzeń. Pozostaje jednak pytanie, czy nawet dla Ciebie, osoby ceniącej sobie przecież spokój, wyjazd nie będzie zbyt mocno pozbawiony atrakcji?

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, zapoznaj się z niżej przedstawionymi korzyściami z wyjazdu poza sezonem i poczytaj o miejscowościach, które mogą Cię mocno zaskoczyć…

Przegląd nadmorskich miejscowości – gdzie warto się wybrać?

Karwieńskie Błoto Pierwsze – atrakcyjna podróż w czasie

Nazwa miejscowości może przywoływać uśmiech na niektórych twarzach, lecz nie zmienia to faktu, że warto się tam wybrać. Dlaczego? Znajduje się tam jedna z niewielu już w dzisiejszych czasach wioska pochodząca jeszcze z XVI wieku, wybudowana w stylu holenderskim. Wieś od 2005 roku podlega ochronie z racji wpisania jej do krajowego rejestru zabytków. Po zwiedzeniu Błota Pierwszego należy uwzględnić w swoich planach także Błoto Drugie. To nie żart, lecz zachęta do odwiedzenia zacisznych, urokliwych plaż, których długość wynosi aż 6 km.

latarnia morskaWładysławowo – atrakcyjne nie tylko w sezonie

Spacery piaszczystą plażą, wycieczki rowerowe, a także połączenie nauki i rozrywki to jedynie przykłady propozycji atrakcyjnego spędzenia urlopu. Ciekawą propozycją może być na przykład zwiedzanie Chaty Rybaka, pochodzącej z połowy XX wieku, podczas którego warto udać się na wieżę widokową i obejrzeć stamtąd Pobrzeże Gdańskie. Inną propozycją może być Muzeum Motyli, w którym miło spędzisz czas, poznając wyjątkowo interesujące okazy z najróżniejszych zakątków świata.

Kopalino – dla miłośników koni

Jeśli cieszą Cię nie tylko ciche, spokojne miejsca, lecz także kontakt ze zwierzętami, koniecznie wybierz się do Kopalina. Jest to mała miejscowość, otoczona pięknymi, gęstymi lasami, którymi warto się przejść. Lubisz turystykę dwukołową? To doskonale, dlatego że w Kopalinie nie będziesz narzekać na brak ścieżek rowerowych, a do tego możesz odwiedzić stadninę koni. To nie wszystko, obowiązkowo odwiedź także niezwykle piękne Jezioro Kopalińskie. 

Dlaczego warto rozważyć wyjazd poza miesiącami szczytu?

Wiosna i jesień też są przyjemne!

Nie tylko lato musi być piękne. Również wiosna czy też wczesna jesień to pory pełne wdzięku, który uprzyjemni Ci wyprawę w towarzystwie nadmorskich fal. Jeśli naprawdę zależy Ci na długich dniach i w miarę wysokich temperaturach, możesz wybrać się nad morze na krótko przed rozpoczęciem sezonu lub tuż po jego zakończeniu. W tym pierwszym przypadku zyskasz większą szansę na skorzystanie z atrakcji, których zacznie przybywać, a w tym drugim nadal jeszcze możesz mieć szansę skorzystać z części z nich, zanim zamkną się na gości aż do kolejnego roku. 

Mniejsza liczba turystów

Jeśli irytuje Cię nadmorski sport narodowy, jakim jest parawaning, przyjazd poza szczytem urlopowym z pewnością Cię ucieszy. Brak tłoku i możliwości podziwiania jedynie wzorków na zasłonie sąsiada to doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy chcą swobodnie przejść się po plaży o dowolnej porze dnia bez tłumu hałaśliwych turystów i biegających dzieci. 

Twój budżet Ci podziękuje!

Nie jedziesz nad morze po to, by wydać połowę swoich rocznych przychodów? To bardzo rozsądne, zatem prawdopodobieństwo tego, że obejdziesz się bez kramów z pamiątkami, znacząco wzrośnie. Mówiąc jednak nieco bardziej poważnie, wyjazd w czasie innym niż letni to gwarancja większego dostępu do dobrych kwater we Władysławowie lub innych nadmorskich miejscowościach w niższej cenie. Zwalniają się pokoje i domki w najlepszych lokalizacjach, a Ty możesz zapłacić za nie znacznie mniej niż turyści, którzy przyjechali tu w najbardziej popularnej porze. 

Wiesz już, gdzie pojedziesz na urlop?

Morze Bałtyckie poza sezonem turystycznym to całkiem dobry wybór, jeśli zależy Ci na ciszy, przestrzeni i cieszeniu się zdrowym powietrzem, niesamowicie bogatym w jod. Jeśli do tej pory towarzyszyły Ci wątpliwości, na pewno zdążyły już zniknąć. Nie czekaj, rezerwuj wygodną kwaterę noclegową i ruszaj!