Co zobaczysz w Botswanie – wycieczka objazdowa po Namibii

Wycieczka do graniczącej z Namibią Botswany oferuje wiele atrakcji dla osób poszukujących kontaktu z zapierającymi dech w piersiach dzikimi fauną i florą. Podróż gwarantuje silne emocje i umożliwia wykonanie wspaniałych i niepowtarzalnych zdjęć, których pozazdrości nawet profesjonalny fotograf przyrody.

Charakter wyprawy do Botswany

Wyprawa do Botswany ma charakter objazdowy. W ciągu trzynastu dni uczestnicy pokonają całą długość kraju, wykraczając również poza jego granicę i zwiedzając atrakcje turystyczne sąsiedniego Zimbabwe. Podróż rozpoczyna się w mieście Gaborone, stolicy Botswany, natomiast kończy w Victoria Falls, lub Livingstone. W zależności od rozkładu lotów powrotnych do kraju możliwy jest również powrót do Gaborone. W trakcie zwiedzania podróżni będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji w postaci raftingu po rzece Zambezi, skoków na bungee, lotów na lotni oraz lotów helikopterem nad wodospadami, a także podglądania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Atrakcje turystyczne w Botswanie

W trakcie wycieczki Namibia Botswana uczestnicy będą mogli zobaczyć wiele najważniejszych atrakcji turystycznych regionu.

Wyspa Kubu w Botswanie

Pierwszą atrakcją w programie wyprawy jest granitowa wyspa Kubu mieszcząca się na solnisku Makgadikgadi kilka kilometrów od górniczych miast Botswany – Orapa i Letlhhakane.

Makgdikgadi i olbrzymie baobaby Botswańskie

Makgdikgadi znajduje się w kotlinie Kalahari na wysokości 900 m n.p.m. Stanowi zabagnioną nieckę o powierzchni około 20 tysięcy kilometrów kwadratowych. W jej obrębie występuje jedno z największych na świecie solnisk. Samo Makgdikgadi pustynnieje, lecz jego okolice znane są ze skupiska jednych z najpiękniejszych w Afryce baobabów osiągających do 30 metrów w obwodzie i liczących sobie nawet 4,5 tysiąca lat.

Park Narodowy Moremi — coś, co trzeba zobaczyć w Botswanie

Kolejną z atrakcji, z jakimi będą mieli okazje zapoznać się uczestnicy wyprawy, jest park Narodowy Moremi uważany za najpiękniejszy rezerwat przyrody na całym kontynencie afrykańskim. Obejmuje on słynną deltę Okavango wraz z licznymi wodnymi lagunami i kanalikami wodnymi, a także szerokie piaski kotliny Kalahari. Ze względu na biologiczną różnorodność, na obszarze parku występuje wiele dzikich zwierząt, posiadających tutaj idealne warunki do życia.

Kasane — miasto w Botswanie

Odwiedzając miasto Kasane, poza obcowaniem z fauną i florą Botswany, uczestnicy wycieczki Namibia Botswana będą mogli również zobaczyć typowe przykłady botswańskiej architektury. W mieście tym program wyprawy obejmuje spływ łodzią po rzece Chobe.

Park Narodowy Chobe – kolejny element wycieczki po Botswanie

Następną z atrakcji w czasie podróży po Botswanie jest wizyta w Parku Narodowym Chobe, w którym znajduje się największe skupisko słoni afrykańskich na świecie. Słoni jest tak wiele, że ich migrację można obserwować w niewielkiej odległości od granicy miasta Chobe.

Wodospady Wiktorii — największa atrakcja turystyczna podczas wyprawy do Afryki

Wodospady Wiktorii na rzece Zambezi na granicy Zambii i Zimbabwe uważane są za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata i znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Podróżni mogą zdecydować się na spacer wzdłuż wodospadów, by w pełni podziwiać ich piękno.

Park Narodowy Hwange położony w zachodniej części Zimbabwe

Kolejną atrakcją turystyczną na trasie wycieczki Namibia Botswana jest Park Narodowy Hwange będący największym rezerwatem dzikiej przyrody w Zimbabwe o powierzchni równej powierzchni Belgii. Park cechuje się dużą różnorodnością zamieszkujących go gatunków zwierząt i posiada jedną z największych populacji słoni w Afryce.

Namibia, Botswana, Safari

Zwierzęta, które zobaczysz na Safari — podróże po Botswanie

W trakcie podróży przez Botswanę i Zimbabwe uczestnicy wyprawy będą mogli obserwować migrujące stada dzikich zwierząt i podążające ich tropem drapieżniki na płaszczyźnie Makgadikgadi oraz liczne gatunki zwierząt wiodących swoje życie na terenach odwiedzanych parków narodowych. Wycieczka daje możliwość zaobserwowania słoni, lwów, bawołów, żyraf oraz hien cętkowanych i odpornych na jad węży rateli stanowiących postrach miejscowej populacji tych gadów.

Forma zwiedzania Namibii, Botswany i Safari

Zwiedzanie odbywa się przy pomocy samochodów 4×4 wyposażonych w sprzęt niezbędny do przetrwania w trasie przebiegającej przez trudne i nieskalane działalnością człowieka tereny. Część trasy wycieczki Namibia Botswana pokonywana jest z udziałem łodzi, co umożliwia lepszą obserwację afrykańskiej fauny. Wyprawa po Botswanie przeznaczona jest dla osób preferujących intensywne formy zwiedzania, których nie męczy ciągłe pozostawanie w drodze.