Namiot czy pokój gościnny? Co wybrać podczas wakacji nad morzem?

Wakacje nad morzem to czas odpoczynku zarówno statycznego, jak i aktywnego. Warto więc przemyśleć kwestie dotyczące zakwaterowania przed wyjazdem. Miejmy na uwadze, że wybierając spanie pod namiotami czy pokój gościnny — wybieramy konkretny sposób spędzania czasu. Dlatego bardzo ważne, by wcześniej przemyśleć ten wybór wieloaspektowo.

Namiot czy pokój gościnny? — Wygoda

Wiele osób decyduje się na spanie pod namiotem nie zdając sobie do końca sprawy, że wiąże się to z pewnymi niedogodnościami. Wynajem pokojów gościnnych w pierwszej kolejności daje nam pewne standardy — domową łazienkę, dach nad głową podczas ulewy czy burzy. Decydując się na spanie pod namiotem korzystamy zarówno z tych pozytywnych aspektów przyrody, jak słońce, śpiew ptaków o poranku, jak i niestety negatywnych — burze. Warto przed wyjazdem pod namiot sprawdzić pogodę. Kiedy okazuje się nie być pewna — możemy zdecydować się na pokoje gościnne.

namiot

Namiot czy pokój gościnny? — Kontakt z naturą

Nie od dziś wiadomo, że obcowanie z naturą łagodzi uczucie stresu i poprawia ogólne samopoczucie. Podczas wakacji bardzo istotne, by oprócz spędzania czasu na plaży lub zwiedzając okolice — jest obcowanie z naturą, której brakuje w mieście. Zarówno w przypadku noclegów pod namiotami, jak i w pokojach gościnnych kontakt z przyrodą jest bardzo wysoki. Najczęściej domy, w których znajdziemy pokoje gościnne posiadają ogrody oraz bardzo przyjemne otoczenie pozwalające się wyciszyć. Pola namiotowe zwykle usytuowane są w lasach z rzadkim drzewostanem. Zarówno w przypadku namiotu, jak i pokojów gościnnych otrzymujemy stały kontakt z naturą, który pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.

Namiot czy pokój gościnny? — Czego się spodziewać?

Rozważając kwestie zakwaterowania, warto postawić jasno sprawę, co do naszych oczekiwań. Jeśli posiadamy małe dziecko, które wymaga szczególnej opieki — na przykład bezwzględnej ciszy do snu, zastanówmy się nad wyborem pokojów gościnnych. Namiot stanowi doskonały wybór, kiedy chcemy doświadczyć natury. Pokoje gościnne dają nam poczucie komfortu. Otrzymujemy pokój, który jest zamykany przez nas na klucz. Nie musimy obawiać się deszczu i burzy. Dodatkowo pokoje gościnne wiążą się z większym poczuciem intymności. Osoby starsze również będą czuły się bardziej komfortowo wybierając pokoje gościnne, ponieważ takie kwatery zawierają w wyposażeniu wygodne łóżka, stoliki, aneksy kuchenne, nierzadko własną łazienkę. Te aspekty są wyjątkowo wartościowe dla osób z ograniczoną mobilnością.

pokój gościnny

Rozważając wybór zakwaterowania na wakacje, warto zastanowić się nad wyborem namiotu lub pokoju gościnnego. Wyjazd pod namiot wiąże się z niesamowitymi wspomnieniami i codziennym doświadczaniem natury. Mimo wszystko warto mieć na uwadze, ograniczenia wynikające z nocowania w namiotach. Jednym z nich jest kwestia bezpieczeństwa — śpiąc pod namiotami, musimy zabierać ze sobą co cenniejsze rzeczy, kiedy oddalamy się od obozowiska, ponieważ nie sposób ich zamknąć. Dodatkowo w przypadku ulewy i burz niezbędne będzie dodatkowe zabezpieczenie namiotu. Może zdarzyć się, że nasze rzeczy przemokną. Decydując się na pokoje gościnne wybieramy pewien standard bezpieczeństwa. Pokoje zamykane są na klucz, co stanowi pewien gwarant bezpieczeństwa. Dodatkowo to miejsca przytulnie urządzone, z możliwością wyspania się na wygodnym łóżku, a to zdecydowanie zwiększa komfort wypoczynku.

Jeśli jednak planujecie rodzinny wyjazd nad morze, należy zdecydować się na znalezienia pokoi gościnnych, czy hotelu. Doskonałym wyborem może się okazać się nocleg we Władysławowie WillaLuna, w którym znajdziecie niezbędne udogodnienia nie tylko dla dorosłych, ale i również dzieci. Ponadto Władysławowo jest też świetnym miejscem do spędzenia urlopu z dziećmi. Nawet jeśli nie dopisze pogoda, będzie można znaleźć atrakcyjne zajęcie dla dzieci.