Ile kosztuje siatka na balkon?

Coraz częściej możemy zobaczyć siatki na wielu balkonach. Najczęściej są one montowane po to, aby zapobiec wypadnięciu kota lub psa z balkonu w trakcie jego przesiadywania na zewnątrz. Wszyscy wiedzą, że koty uwielbiają polować, a tutaj chwila nieuwagi właściciela może zakończyć się w tragiczny sposób. 

Siatka na balkonie pełni również wiele innych funkcji. Na jej montaż decydują się również osoby, które nie posiadają żadnych zwierząt, a pragną uchronić swój balkon przed ptakami czy zanieczyszczeniami. 

Dlaczego warto zamontować siatkę na balkonie w bloku? Jak wygląda taki montaż i dlaczego należy zlecić go profesjonalistom? 

Montaż siatki na balkonie – u kogo się sprawdzi? 

Wiosna, lato, a także wczesna jesień to moment, kiedy koty domowe uwielbiają wylegiwać się w promieniach słońca. Wielu właścicieli kotów zapomina jednak o tym, że koty to urodzeni łowcy i niekiedy ich instynkt łowny sprawia, że nie przejmują się one swoim bezpieczeństwem. Nic zatem dziwnego, że kot przebywający na balkonie, który zobaczy latający cel, może wyskoczyć poza barierkę bądź wypaść spomiędzy szczebelek. Naturalna bariera balkonu nie stanowi wtedy dla małego pupila żadnego ograniczenia, przez co jego chwilowa zabawa może zakończyć się tragicznie. 

Upadek kota z dużej wysokości może być dla niego niebezpieczny, dlatego właściciele kociaków, które przebywają w domu z balkonem, powinni rozważyć zamontowanie siatki zabezpieczającej. Dzięki temu kot będzie polował jedynie w obrębie wyznaczonego terenu, bez ryzyka wypadnięcia. 

Siatka oprócz funkcji chroniącej koty przed upadkiem, doskonale sprawdzi się jako sposób zabezpieczenia balkonu przed ptakami. W wielu miejscach gołębie, wróble czy wrony uwielbiają wlatywać na balkony mieszkańców, wijąc swoje gniazda lub po prostu przesiadywać pozostawiając tym samym odchody. Ptasie pozostałości są ogromnym utrapieniem dla mieszkańców bloków mieszkalnych – zwłaszcza w ciepłe dni. Zapach ptasich odchodów jest niezwykle intensywny i potrafi skutecznie utrudnić przebywanie na balkonie u sąsiadów. 

Siatka to także doskonały pomysł jeśli posiadamy małe dzieci, które chętnie wyrzucają zabawki przez barierkę. Ochronna siatka o małych oczkach zapewni bezpieczeństwo maluchowi, a jednocześnie zapobiegnie nowej zabawie. 

Montaż siatki na balkonie w mieszkaniu w bloku to zatem doskonała inwestycja, jeśli pragniemy zabezpieczyć zarówno własne mienie, jak i ochronić zwierzęta przed nieszczęśliwym wypadkiem. 

Usługa montażu siatki na balkonie – na jakie aspekty zwrócić uwagę 

Wiele osób próbuje zamontować siatkę na balkonie samodzielnie. W efekcie siatka wisi, ale jest ona widoczna zarówno dla mieszkańców, jak i dla przechodzących pod balkonem osób. Dlatego też zaleca się, aby montaż siatki na balkonie zlecić profesjonalnej firmie

Siatka na okno lub balkon montowana przez specjalistyczną firmę jest niemal niewidoczna. Dodatkowo jest przymocowana w taki sposób, aby kot czy ptak nie miał szansy przecisnąć się przez oczka czy samodzielnie zerwać ją z mocowań. W przypadku montowania siatki samodzielnie, nie zawsze wiemy na jakie aspekty zwrócić uwagę, dlatego warto zostawić montaż specjalistom. 

Jeśli decydujemy się montaż siatki przez profesjonalną firmę, warto zwrócić uwagę na typ siatki, jaki zostanie wykorzystywany. Najlepiej sprawdzi się siatka o małych oczkach 2×2, co zapobiegnie wypadaniu przedmiotów, a jednocześnie zniechęci kota do wspinaczki po ogniwach. Dodatkowo warto także zweryfikować czy montaż siatki będzie polegał na wierceniu. Czysty montaż pozwoli zdjąć siatkę w każdym momencie, bez nieestetycznych dziur. Dodatkowo w takim przypadku nie będzie trzeba otrzymać specjalnej zgody od wspólnoty mieszkaniowej na montaż siatki. 

blok

Zabezpieczenie balkonu siatką Łódź 

Na zabezpieczenie balkonu siatką w Łodzi realizowane przez firmę Vector powinny zdecydować się osoby mieszkające w bloku z kotem, który nie boi się wychodzić na zewnątrz. Oprócz tego siatka doskonale sprawdza się jako ochrona przed gołębiami, które w przestrzeni miejskiej wykorzystują każdą wolną przestrzeń do tego, aby uwić sobie gniazdo. Siatka zapobiegnie zatem niechcianym lokatorom i konieczności sprzątania balkonu. 

Profesjonalne zabezpieczenie balkonu siatką pozwoli cieszyć się ładną pogodą, bez konieczności pilnowania zwierzęcia, małych dzieci czy latających ptaków. Indywidualna wycena, a także dostosowanie siatki do potrzeb balkonu sprawi, że będzie ona niewidoczna dla mieszkańców.