Najprzydatniejsze akcesoria dla osób starszych

Warto zainwestować w dobrej jakości produkty ułatwiające życie osobom starszym, ponieważ sprawią one, że czynności codziennego życia przestaną być problemem, a samodzielna egzystencja stanie się możliwa i bezpieczna, szczególnie w trakcie choroby czy niepełnosprawności. Będzie to jednocześnie wyraz troski o bliskie nam osoby. Sprzęt ułatwiający życie seniorom może być dobrym pomysłem na prezent, będący wyrazem troski o ich dobrostan. Niezwykle istotny jest zakup bransoletki identyfikacyjnej niezbędnej w przypadku różnych zdarzeń losowych, likwidującej ryzyko zaginięcia starszej osoby.

Akcesoria do łazienki i toalety

Toaleta dla seniorów może być wyzwaniem, dlatego w kąpieli mogą być pomocne stabilne uchwyty do wanny zapewniające oparcie i bezpieczeństwo. Są łatwe w montażu i demontażu. Dzięki gumowym wkładkom zabezpieczają wannę przed uszkodzeniem. Wykonany z najwyższej jakości stali uchwyt będzie służył przez wiele lat zapewniając, dzięki stabilnej konstrukcji, mocne i pewne trzymanie osobom wspierającym się na nich całym ciężarem ciała. Kolejne przykłady warte rozważenia to:

 • ławki do wanny dla seniora zabezpieczą go przed upadkiem, szczególnie osoby o obniżonej sprawności fizycznej. Pozwolą na bezpieczne przejście z i do wanny oraz kąpiel w wygodnej pozycji;
 • paski antypoślizgowe wykonane z gumy i warstwy kleju zapewnią bezpieczne poruszanie się bez ryzyka upadku;
 • komfortowe nakładki na sedes wykonane z winylu, mocowane za pomocą czterech uchwytów na rzepy podniosą wysokość siedziska, ułatwiając w ten sposób korzystanie z toalety;
 • wielofunkcyjne krzesełko prysznicowo-toaletowe może być stosowane jako krzesło prysznicowe;
 • wolnostojąca nasadka podwyższająca sedes;
 • fotel domowy.

Takie akcesoria jak: basen do mycia głowy dla osób leżących, poręcz do wanny, przyrząd do mycia włosów i ciała, wózek toaletowo-prysznicowy, nakładka wolnostojąca dla osób z dysfunkcją kończyn, myjka i zestawy do kąpieli ułatwią codzienną toaletę seniora.

senior w kuchni

Akcesoria do kuchni

 • deska z narożnikiem umożliwia smarowanie pieczywa jedną ręką;
 • wyprofilowany plastikowy kubek z ustnikiem chroni przed rozlaniem;
 • kubek bidon z rurką pozwala na przyjmowanie płynów przez osoby leżące bez pomocy osób trzecich. Dzięki wbudowanemu uchwytowi bidon można zawiesić przy łóżku czy wózku;
 • kubek Novo – cup pozwala na picie nawet w pozycji leżącej bez konieczności unoszenia głowy;
 • kubek Tasty umożliwia chwycenie go na różne sposoby.

W ofercie są również kubki wskazujące temperaturę płynu, także nakładki na talerz, czy szufelkowy talerz również głęboki uniemożliwiające zsuwanie się posiłków. Mata antypoślizgowa, którą można przycinać według potrzeb, zapewni bezpieczne poruszanie się. Inne akcesoria ułatwiające działanie w kuchni seniorom to: nóż z grubą rączką, otwieracz do słoików, przyrząd do obierania warzyw, sztućce wyginane, słomki do picia z zaworkiem uniemożliwiające cofnięcie się płynu ze słomki nawet gdy przestaje się pić, a przymocowany do niej klips utrzymuje słomkę w tym samym miejscu. Ruchoma podstawka do czajnika elektrycznego zapewnia bezpieczne korzystanie z urządzenia.

Akcesoria codziennego użytku

Choroby, niepełnosprawność brak sił utrudniają samodzielne funkcjonowanie osobom starszym. Dużym ułatwieniem dla seniorów będą przyrządy do ubierania, chwytaki do ubierania lub sięgania po różne przedmioty. Specjalne pojemniczki na lekarstwa, które podzielone na komory ułatwią codzienne przyjmowanie lekarstw. Stoliki łóżkowe umożliwiają komfortowe zjedzenie posiłków, także w łóżku. Laski czy przenośne podpórki ułatwią poruszanie się osobom starszym. Życie starszej osoby może zyskać na komforcie dzięki wielu różnym akcesoriom. Warto wobec tego zaopatrzyć się w tego typu przedmioty.