Zatrudnianie pracowników z Ukrainy – gdzie szukać pomocy, aby zrobić to sprawnie?

Aktualnie w wielu zakładach pracy zatrudniani są pracownicy pochodzenia ukraińskiego. Trudno jednak znaleźć pracownika, który sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Proces ich rekrutacji jest nierzadko pracochłonny, zwłaszcza w większych firmach. Warto wtedy skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pracy.

Pracownicy narodowości ukraińskiej coraz częściej są zatrudniani w polskich firmach. Nieustanne zapotrzebowanie na nowe stanowiska pracy sprawia, że pracodawcy coraz częściej szukają alternatywnych sposobów rekrutowania potencjalnych firmach. Jest to nie lada problem w momencie, kiedy potrzebna jest spora ilość nowych osób.

Gdzie szukać pracowników z Ukrainy?

Jednym z najprostszych sposobów na znalezienie pracownika z Ukrainy jest wystawienie informacji rekrutacyjnej na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych. Można to zrobić zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim, co z pewnością przyciągnie więcej chętnych zainteresowanych podjęciem stałej współpracy. Jednocześnie jest to niezwykle problematyczne – nigdy nie wiadomo kto odpowie na zgłoszenie, a wszystkimi formalnościami związanymi z zatrudnieniem, pracodawca będzie musiał zająć się osobiście. Trudniej będzie również zweryfikować wymagane kwalifikacje. Do jego obowiązków będzie należała legalizacja pracy pracownika ukraińskiego, a także załatwienie wszystkich kwestii związanych z przygotowaniem umowy, wypłacaniem wynagrodzeń czy naliczaniem dni urlopowych.

Nie wystarczy zatem zamieścić jedynie ogłoszenia i czekać na napływające CV, aby móc rozpocząć proces rekrutacyjny. Konieczne będzie wybranie kilku najbardziej interesujących zgłoszeń, aby mieć pewność, że na rozmowę zaprosimy tylko najbardziej doświadczonych pracowników. W dalszej kolejności warto zweryfikować, czy znaczna część niezbędnych formalności związanych z zatrudnieniem ukraińskiego pracownika, została wcześniej załatwiona przez niego.

Jak sprawnie zatrudnić pracowników z Ukrainy?

Wielu pracodawców nierzadko decyduje się na skorzystanie z kompleksowej pomocy profesjonalnego biura agencji pracy. Posiadają świetne zaplecze, a pracownicy potrafią komunikować się nie tylko w języku polskim, angielskim czy niemieckim, ale przede wszystkim ukraińskim. W ten sposób szybko i skutecznie znajdują pracowników narodowości ukraińskiej, którzy są gotowi zatrudnić się w ich przedsiębiorstwie.

Korzystając z pomocy agencji pośrednictwa pracy, można mieć pewność, że wszystkie formalności będą załatwione, a sam proces rekrutacyjny i późniejsze zatrudnienie odbędzie się zgodnie z obowiązującym polskim prawem.

Sprawne zatrudnienie pracownika z Ukrainy

Zlecenie przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego zewnętrznej firmie to współcześnie jeden z najprostszych, a jednocześnie najbardziej skutecznych sposobów pozyskania nowego pracownika narodowości ukraińskiej – zwłaszcza przy nagłym zapotrzebowaniu po otwarciu nowych stanowisk pracy. Aktualnie z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej firm, które powierzają agencji pracy nie tylko zadanie zatrudnienia nowych pracowników, ale również zajęcie się wszystkimi koniecznymi formalnościami.

Profesjonalna agencja pracy, która specjalizuje się w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy, zajmie się załatwieniem wszystkich formalności związanych z przyjęciem do firmy obcokrajowców. Dopilnuje, aby każdy nowy pracownik posiadał nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale także wszystkie dokumenty zapewniające legalne zatrudnienie – kartę pobytu czy zezwolenie na pracę. Oprócz tego agencja pracy sporządza umowy i zajmuje się takimi kwestiami jak wypłata wynagrodzenia czy rozliczaniem czasu urlopowego. Jako pracodawca nie musimy się również martwić zwolnieniami lekarskimi czy urlopami na żądanie – tym wszystkim zajmie się agencja pracy.

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy za pośrednictwem pracy to jedna z najszybszych form pozyskania nowej osoby na wolne stanowisko. Nierzadko agencje posiadają już bazę pracowników, przez co proces rekrutacyjny skraca się do absolutnego minimum. Fakt, że sami zajmują się załatwieniem wszystkich formalności sprawia, że wszystko przebiega szybko i sprawnie, bez dodatkowych spraw, którymi musi się zająć pracodawca.

Regularna współpraca z agencją pracy – dlaczego warto?

Stała współpraca z profesjonalną agencją pracy to świetne rozwiązanie dla każdego pracodawcy, który zatrudnia w swojej firmie pracowników narodowości ukraińskiej. Pozwoli to nie tylko na szybkie przyjęcie do pracy nowych kandydatów, ale jednocześnie zapewni pracownikom kompleksową opiekę specjalistów. Zatrudnieni pracownicy z Ukrainy nie tylko znajdą stałą pracę, załatwią wszystkie niezbędne formalności związane z pobytem w Polsce, ale również będą mieli okazję skorzystać z pomocy dwujęzycznego koordynatora już podczas godzin pracy. Dzięki agencji pracy komunikacja pomiędzy stronami będzie przebiegała sprawniej.