Powiększanie ust a kolagen

Kolagen w dużym stopniu decyduje o naszym wieku biologicznym. Z upływem lat jego produkcja zaczyna zwalniać i pojawiają się objawy starzenia. Skóra zaczyna wiotczeć, tworzą się pierwsze zmarszczki. Syntezę tego białka można jednak stymulować – poprzez odpowiednie kosmetyki, suplementy diety czy zabiegi kosmetyczne.

Czym jest kolagen?

Proteina młodości, która stanowi ponad 70% białek naszej skóry.

Kolagen jest najważniejszym białkiem w naszym ciele oraz głównym składnikiem tkanki łącznej. Jest bardzo odporny na rozciąganie, dlatego stanowi budulec dla naszych ścięgien. Odpowiada również za elastyczność naszej skóry. Kolagen czasami jest też nazywany białkowym klejem (lub białkiem klejorodnym), które trzyma nasz cały organizm w całości. Stanowi ponad połowę wszystkich białek w ciele człowieka, z czego około 65% to skóra i gałki oczne.

Kremy z kolagenem

Rynek pełen jest kosmetyków, których zadaniem jest uzupełnianie braków kolagenowych lub stymulację jego produkcji. Badania wykazują, że takimi kuracjami opóźniającymi starzenie można osiągnąć dość widoczne efekty. Skóra faktycznie wygląda młodziej, jest lepiej nawilżona i rozświetlona. Kremy z kolagenem najlepiej stosować na dokładnie oczyszczoną skórę, czyli najpierw złuszczamy naskórek i usuwamy martwe komórki delikatnym peelingiem. Teraz możemy nałożyć krem (lub maseczkę) z kolagenem, wmasowując go w szyję i twarz.

Suplementy diety

Kosmetyki zapobiegające starzeniu się można wspomóc odpowiednio dobranymi suplementami diety. Mają one dodatkowo za zadanie spowalniać powstawanie kolejnych braków kolagenu w naszym organizmie. Najlepiej w tej roli sprawdzają się preparaty, które zawierają 5-6 gramów kolagenu I oraz kolagenu III. Jeżeli ktoś zdecyduje się na droższe suplementy, to może poszukać w ich składzie glukozaminy. Składnik ten jest zalecany przez specjalistów, choć nie jest konieczny do skutecznego zapobiegania oznakom starzenia. Oprócz zmarszczek, suplementy z zawartym kolagenem mogą pomóc z rozstępami, cellulitem czy poparzeniami. Ci, którzy decydują się na przyjmowanie kolagenu w tabletkach, powinni wspomóc organizm z wchłonięciem go. Potrzebna do tego jest witamina C, również ta występująca w owocach.

Jak powiększa się usta

Kolagen wspólnie z elastyną tworzą w skórze właściwej specjalną siatkę, dzięki której jest ona sprężysta i elastyczna. Kolagen decyduje o naszym wieku biologicznym.

Powiększanie ust kolagenem i nie tylko

Mimo, że wyżej wymienione metody uzupełniania kolagenu dają pewne efekty, to jednak zdecydowanie skuteczniejszą metodą są zabiegi, podczas których kolagen zostaje wstrzyknięty w skórę. Przewaga tego rozwiązania polega na tym, że pozwala na wprowadzenie zdecydowanie większej ilości kolagenu, niż w przypadku nawet najlepszych kremów czy maseczek. W zależności od przypadku tzn. głębokości i wielkości zmarszczek, kolagen może zostać wprowadzony w kilku miejscach. Tak podawane wypełniacze kolagenowe są w większości pochodzenia zwierzęcego. Zabieg daje natychmiastowe efekty (poprawa widoczna jest już po wyjściu z kliniki), ale powoduje również skutki uboczne w postaci lekkiego obrzęku i zaczerwienienia skóry, które znika po maksymalnie 3 dniach. Aby kuracja była jak najbardziej skuteczna, zalecana jest seria zabiegów, która trwa około 3 miesięcy. Częstotliwość trzeba ustalić indywidualnie ze specjalistą. Głównymi przeciwwskazaniami są ciąża lub uczulenie na któryś ze składników preparatu. Wielu specjalistów uważa zastrzyki z kolagenu za najbardziej naturalną i skuteczną z małoinwazyjnych metod na zatrzymanie procesów starzenia. Mówiąc o kolagenie nie sposób nie wspomnieć o wypełnianiu ust, które jest odpowiedzią na zanikanie kolagenu w skórze.

Aby wypełnić usta należy udać się do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej, który wykona zabieg bezpiecznie. Jednym z takich miejsc, w którym można wykonać powiększanie ust w Szczecinie, jest LuxMedica Beauty.