4 książki, które pomogą Ci rozwinąć umiejętności i znaleźć nową pracę.

Nauka języka programowania, np. Java lub C ++, jest łatwa, ale nauka pisania dobrego kodu nie jest. Pisanie dobrego kodu to sztuka, a także ważny czynnik odróżniający przeciętnego programistę od dobrego. Większość programistów często szuka inspiracji i zasobów, aby poprawić swoje umiejętności kodowania. Warto zainteresować się kilkoma książkami, które pomogą nam rozwinąć nasze umiejętności i znaleźć nową pracę we Wrocławiu.

Kodowanie jest sztuką i podobnie jak wiele innych dziedzin sztuki wymaga wiele praktyki, nauki i samodyscypliny, aby być w tym naprawdę dobrym specjalistą. Programowanie jest trudnym obszarem, w którym każdego dnia pojawiają się nowe rozwiązania, a wiedza szybko staje się przestarzała, ale dobra umiejętność kodowania i samodyscyplina to coś, co nigdy nie stanie się przestarzałe i pomoże nam w całej karierze oraz podczas poszukiwań pracy w IT.

„Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty”

„Czysty kod” jest jedną z najlepszych książek dla programistów Java, ale każdy może z niej skorzystać. Ta książka pomoże napisać lepszy kod. Uczy o strukturze funkcji i danych, obiektowych zasadach projektowania oraz wzorach projektowych. Robert Martin, który sam jest świetnym programistą, wykonał ogromną pracę, przekazując swoje doświadczenia w prostych słowach. Tytuł „Czysty kod” trafnie uzasadnia porady, najlepsze praktyki podane programistom w tej książce. Jeżeli szukamy nowej pracy we Wrocławiu i chcemy przeczytać jedną książkę, żeby podnieść swoje kompetencje, to powinna być ta.

„Working Effectively with Legacy Code”

To książka dla każdego programisty, który koduje, niezależnie czy jego jeżykiem jest Java, JavaScript, C++, C# czy Phyton. To druga pozycja autorstwa Roberta Martina na tej liście, ale to naprawdę świetny specjalista, ok którego warto się uczyć.

Rozwój i konserwacja są podstawowymi zadaniami inżynierów oprogramowania. Praca na złym kodzie i utrzymywanie jego działania jest bardzo trudna, ale czasem nie mamy innego wyboru. Jak sobie z tym radzić opowiada właśnie ta książka. Dzięki niej łatwiej jest efektywnie pracować ze starym kodem. Niezależnie od tego jakiej pracy we Wrocławiu poszukujemy na pewno nam się to przyda.

„Refaktoryzacja do wzorców projektowych”

Jest to jedna z rzadkich książek, w której znajdziemy najlepsze połączenie teorii i praktyki. Refaktoryzacja jest procesem, który uczyni nasz kod roboczy piękniejszym, a ta książka może nam w tym pomóc, wykorzystując wypróbowane i przetestowane wzorce tworzenia oprogramowania. Jest to jedna z najlepszych książek, aby dowiedzieć się, jak i kiedy używać wzorców projektowych. Deweloperzy Java mają dodatkową przewagę, ponieważ przykłady są podane w Javie, ale nie jest to duży problem dla programistów C ++, Scala lub Python, ponieważ przykłady są łatwe do naśladowania i mogą być zrozumiane przez każdego, kto wie, jak odczytać pseudo kod.

Poznaj HR GO Recruitment i sprawdź oferty pracy dla programistów z Wrocławia!

„Refaktoryzacja. Ulepszanie struktury istniejącego kodu”

Refaktoryzacja jest procesem tworzenia idealnego kodu i pomaga ulepszyć jego konstrukcję. Jest to również jedna z ważnych sztuczek dobrych programistów. Często dobrzy koderzy radzą sobie z refaktoryzacją, ale zawsze możemy ten proces udoskonalić. Ta książka uczy tej sztuki. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy programistą Java, C ++ czy Pythona, każdy może skorzystać z tej wiedzy. Ta książka jest wspólnym wysiłkiem niektórych najlepszych autorów w świecie programowania. Przed poszukiwaniem nowej pracy we Wrocławiu zdecydowanie warto sięgnąć po tę pozycję.