Jak powstają graficzne wizualizacje?

Niektórzy myślą, że nie da się wykonać fotografii czegoś, co jeszcze nie powstało. Można zgodzić się z tym stwierdzeniem, jeżeli weźmie się pod uwagę wyłącznie tradycyjną fotografię. Rozwój technologii pozwolił na przedstawianie nieistniejących obiektów w taki sposób, by wyglądały one realistycznie i przyciągały potencjalnych klientów. Czymś takim jest graficzna wizualizacja – pozwala ona na pokazanie czegoś, co jeszcze nie powstało. Wielu ludzi może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że patrzy wyłącznie na wizualizację fotorealistyczną.

W taki sposób można stworzyć wizualizację naprawdę wielu obiektów – przede wszystkim wykorzystywane jest to w przypadku mebli, budynków, a nawet całych osiedli. Wizualizacje są więc lubiane przez firmy będące producentami mebli, lub też przez firmy deweloperskie, zajmujące się sprzedażą mieszkań czy domów. Jak wygląda proces powstawania takiej wizualizacji?

Proces powstawania pojedynczej wizualizacji

Proces powstawania wizualizacji nie jest prosty i wymaga poświęcenia naprawdę wielu godzin pracy. Wymaga on ogromnej dokładności i dbałości o detale. Osoby, które zajmują się tworzeniem takich wizualizacji muszą być precyzyjne i skrupulatne. Proces tworzenia jest żmudny i czasochłonny, jednak efekty zdecydowanie warte są tego, aby na nie poczekać. Dzięki wizualizacji można zobaczyć dokładnie to, co wcześniej widoczne było wyłącznie na papierze, w postaci zwyczajnych rysunków.

Oczywiście trzeba mieć świadomość, że tworzenie wizualizacji mebli i tworzenie wizualizacji budynków, czy nawet całych osiedli, różni się nieco od siebie i wymaga zupełnie innego podejścia i różnej ilości poświęconego czasu. Zwizualizowanie mebla będzie znacznie prostszą czynnością. Potrzeba naprawdę dużo pracy i poświęcenia osoby tworzącej takie wizualizacje, aby wszystko wyglądało tak, jak trzeba oraz było dopięte na ostatni guzik. Kto więc zostaje twórcą wizualizacji?

Jakie osoby tworzą wizualizacje?

Wizualizacje wykonują osoby, które zafascynowane są sztuką pod każdą postacią. Uwielbiają one nie tylko design czy architekturę, ale także malarstwo i fotografię. Interesują się tym, co widzą – często są zainspirowane klasycznymi projektami, nowoczesną urbanistyką, czy innymi elementami codzienności. Osoby te posiadają umiejętność przystosowania się do każdego stylu, o jakie zapyta się klient. To właśnie dlatego, są w stanie wykonać każde zlecenie.

wizualizacja kamery

Trzeba mieć świadomość, że nie jest to praca dla osób, które uważają, że wystarczy mieć odpowiednie predyspozycje i naturalny talent. Nawet jeżeli ktoś potrafi pięknie rysować, nie będzie w stanie wykonywać dobrych wizualizacji, jeżeli nie będzie cierpliwy i nie nauczy się spędzać nad nimi wielu godzin roboczych. Trzeba mieć nie tylko predyspozycje, ale także odpowiednie cechy charakteru. Osoby zajmujące się wykonywaniem wizualizacji są cierpliwe, sumienne, wyczulone na szczegóły i potrafią skrupulatnie podejść do procesu twórczego.

Czy warto wykonywać wizualizacje graficzne?

Wizualizacje graficzne mogą popchnąć Twój biznes na kolejny poziom i przyciągnąć nowych klientów. Zdecydowanie warto wykonywać je i pokazywać swoim klientom, którzy dzięki temu będą w stanie zobaczyć jak coś będzie wyglądało. Niezależnie od tego czy to mebel, czy też ich przyszłe mieszkanie lub dom.

Jeżeli chcesz odnieść sukces w swojej branży, musisz się czymś wyróżniać, a graficzne wizualizacje 3D na pewno Ci w tej kwestii pomogą. Przecież nie każdy Twój klient będzie w stanie wyobrazić sobie co przedstawiają Twoje rysunki – warto zatem pokazać im to jeszcze lepiej – tak dokładnie, by był widoczny każdy szczegół projektu. Być może to zachęci Twoich klientów do podjęcia ostatecznej decyzji i kupna domu, mieszkania lub jakiegoś mebla.