Kancelaria prawnicza dla firm – w jakich sytuacjach może pomóc?

Każdy kto prowadzi działalność gospodarczą, każda firma czy zakład prędzej czy później zetkną się z prawem, które de facto towarzyszy i towarzyszyć będzie tym podmiotom właściwie na każdym możliwym kroku. Taki stan rzeczy oraz fakt, że coraz większa ilość przedsiębiorców i ich firm, którzy zdają sobie z tego sprawę i mają świadomość o licznych możliwych pułapkach prawnych; decyduje się coraz częściej na skonsultowanie swoich poczynań biznesowych z doświadczonym prawnikiem.

Obsługa prawna dla firm

Bez najmniejszego wątpienia biznes i prawo mają wiele wspólnego, a to drugie, czyli prawo, ma ogromny wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej. Obecnie prawo reguluje niemal każdą dziedzinę naszego życia, w tym także i sprawy związane z prowadzeniem firmy. Przepisy, wbrew temu co mogłoby się nam wydawać, są często niezwykle skomplikowane, a w sytuacji kiedy do czynienia mamy z przepisami prawa przejściowego, nie ma mowy o jakiejkolwiek ich przejrzystości.

obsługa prawna firm Szczecin

Prowadzenie własnego biznesu, na każdym etapie spotyka się z prawem. Kwestie płacowe, podatkowe, kadrowe i wiele innych aspektów, regulowanych jest przez liczne ustawy, rozporządzenia i inne formy stanowienia prawa. Samodzielne ich ogarnięcie, przy równoczesnym zajmowaniu się sprawami czysto biznesowymi, jest niezwykłym wyzwaniem dla przedsiębiorcy.

Praktycznie gołym więc okiem widać, że przy prowadzeniu własnej firmy niezbędna będzie nam pomoc prawna doświadczonego specjalisty, który pomoże nam w różnych kwestiach związanych z zakresem prowadzonej działalności.

W jakich sytuacjach może nam pomóc prawnik?

Wiele firm i przedsiębiorstw świadczy pewnego rodzaju usługi, dostarcza chociażby lokalnie internet, telewizję i telefon lub innego rodzaju usługi. Sprzedaż takiego produktu, wiąże się z koniecznością podpisania umowy pomiędzy klientem, a podmiotem sprzedającym. W takiej sytuacji pomoc prawnika, może okazać się nieoceniona, ponieważ będzie on w stanie zaprojektować umowę, odpowiednio ją umocować w systemie prawnym, a także stworzy jej zapisy, które pozwolą zabezpieczyć interesy obu kontrahentów.

Prawnik może nie tylko tworzyć umowy dla nas odpowiednie, ale także i opiniować te, które zostały przedstawione nam przez naszego kontrahenta, czy przyszłego wspólnika. Zdecydowanie lepiej jest dmuchać na zimne i zabezpieczyć się przed umowami, które mogą być dla nas zwyczajnie niekorzystne.

Bywa jednak tak, że nasz współpracownik czy kontrahent, z którym podpisaliśmy umowę, okazał się przedsiębiorcą nierzetelnym, który nie reaguje na jakikolwiek pisma, nie reguluje swoich należności w terminie lub wcale ich nie płaci. W takich przypadkach, nasz prawnik, na podstawie wcześniej zawartej umowy, skonstruuje i wyśle odpowiednie pisma, które pozwolą nam na skuteczne rozliczenie się z nierzetelnym podmiotem.

prawo gospodarcze Szczecin

Okazać się może, że będziemy musieli wstąpić z takim kontrahentem na drogę sądową, w której prawnik będzie reprezentował nas i nasze interesy.

Pomoc prawna, może okazać się potrzebna w przypadku różnorakich sporach na linii pracodawca – pracownik. Dobry prawnik, skonstruuje dobre umowy o pracę, a także pozwoli rozwiązać konflikt bezboleśnie dla obu stron.

Prawnik może udzielać też porad prawnych, w sprawach bieżących firmy, w której co chwila zdarzają się liczne wątpliwości prawne. Pomoc takiej osoby, może pozwolić uniknąć przykrych konsekwencji pochopnych decyzji.