Nowoczesne oświetlenie LED w łazience

Łazienka jest jednym z pomieszczeń w naszym domu lub mieszkaniu, które możemy urządzić w szczególnie pomysłowy sposób.

 

 

Możliwości, jakie proponuje nam dzisiejszy rynek, są ogromne. Obecnie, stawia się nie tylko na wygląd i ogólny design łazienki, ale i na jakość i kreatywność. Wszystkie elementy, które wchodzą w skład wyposażenia łazienki, należy dobierać w odpowiedni sposób. Tyczy się to również oświetlenia. Podświetlenie w łazience, jest dzisiaj szczególnie ciekawe. Producenci kładą duży nacisk na nowoczesność. Styl, jaki panuje w większości łazienek, jest dość delikatny.

Jest to bowiem pomieszczenie, w którym możemy się zrelaksować podczas długiej kąpieli. Optymalny dobór oświetlenia pozwoli nam w pełni urządzić łazienkę według naszych wymagań. Dziś, w znacznej większości, stosuje się lampy LED. W ofercie firmy znajdują się różnorodne lampy – okrągłe, podłużne lub prostokątne lampy, są najczęściej wybierane przez nas do naszych łazienek, w których panuje nowoczesny styl.

Charakterystyka źródeł światła

Oświetlenie w łazience jest jednym z elementów, który ma ogromny wpływ na całą aranżację pomieszczenia. W większości przypadków, przeważa oświetlenie LED, które podkreśla klimat łazienki i optycznie je powiększa. Właściwie dobrane lampy, pozwolą również nadać lekki wygląd meblom.

W jaki sposób należy rozmieścić źródła światła w łazience? – Otóż, najczęściej, diody LED montowane są nad lustrem, na meblach łazienkowych oraz na ścianach. W zależności od rodzaju lamp, możemy je zamontować w różnych miejscach. Dość często, montuje się lampy LED za lustrem.

Równie kreatywnym pomysłem będzie zastosowanie lamp LED u podstawy wanny. Wiele projektów nowoczesnych łazienek zawiera także oświetlenie na podwieszanym suficie. Oprócz tego, szczególnie nowoczesnym rozwiązaniem jest rozmieszczenie lamp LED we wnękach w ścianach. Poszczególne lampy LED, na przykład te, które umieszcza się pod wanną lub zlewem, mają właściwości szczelne.

lampy led w łazience

Każde nowoczesne pomieszczenie, w którym znajdzie się oświetlenie LED, będzie podkreślało jego oryginalność i nowoczesność.

W miejscach, które szczególnie są narażone na działanie wody, warto umieścić żarówki mające  wysoką klasę szczelności – w tym przypadku będzie to IP65. Warto dodać, jakie są zalety korzystania z oświetlenia LED. Przede wszystkim, jest to typ lamp, które świetnie nadają się do pomieszczenia szczególnie podatnego na wilgoć.

Poza tym, lampy LED są szczególnie trwałe – mogą one świecić nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin. Dzięki temu, gwarantujemy sobie oszczędne urządzenie łazienki. Dodatkowo, niekonieczna będzie wymiana żarówek na nowe przez bardzo długi czas. Nie można jednak zapomnieć o eleganckim i stylowym wyglądzie naszej łazienki, jaki możemy uzyskać poprzez stosowanie lamp LED. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrane, atrakcyjne oświetlenie pełni również funkcję ozdobną.

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie LED?

Z racji tego, że typy oświetlenia LED są bardzo różnorodne, można je umieścić w każdym miejscu łazienki. Oprócz miejsca, istotna jest także barwa światła. Lampy LED znane są z tego, że mogą imitować różnorodne kolory światła, zapewniając odpowiedni klimat i wygląd łazienki. W większości przypadków, modele lamp mają zimną, białą barwę. Jest to najbardziej optymalny kolor, który wpasuje się do każdej łazienki.

szafka łazienkowa z oświetleniem LED

Przykłady świateł, jakie można wykorzystać w swojej łazience, to między innymi niewielkie okrągłe lampy, podłużne diody LED oraz oprawy podszafkowe czy oprawy naścienne.

Dużą popularnością obecnie cieszą się półki świetlne. Są one umieszczane podwójnie na ścianie. Na dolnej półce można zamontować kran i zlewy. Mają one większy rozmiar i są nieco bardziej masywne, niż oprawa. Warto dodać, że półki świetlne dodają świetnego efektu całej łazience.

 To, jaki rodzaj oświetlenia dobierzemy do naszej łazienki, w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób jest ona urządzona oraz jakie barwy w niej dominują. Poza tym, wybór powinien skupiać się na jakości – aby zapewnić sobie szczególnie atrakcyjny wygląd łazienki, należy równomiernie rozmieścić lampy o mniej więcej takiej samej wielkości. Istotny jest również kolor i natężenie światła.

Profesjonalne, najwyższej jakości oświetlenie LED dostaniemy w sklepie internetowym LumenTEC.