Które elementy domu możemy ocieplić pianką?

Jeżeli chcemy wykonać izolację z pianki to często zastanawiamy się, gdzie się ona najlepiej sprawdzi. Jest ona prosta w instalacji i na pewno wiele słyszeliście o jej zaletach, jednak które elementy domu możemy nią ocieplić?

Czym jest izolacja z pianki natryskowej?

Izolacja z pianki natryskowej to mieszanka ciekłych chemikaliów zmieszanych w piance po tym jak zostaje rozproszona w wybranym miejscu. Kiedy pianka się przyklei i stężeje tworzy warstwę izolacyjną.

Pianki natryskowe mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim to elastyczność. Dzięki temu, że nanosimy ją natryskując dociera ona do miejsc, gdzie nie są w stanie dotrzeć inne materiały.

Jest ona również hermetyczna. Jeżeli poprawnie ją zainstalujemy będzie ona zabezpieczać i izolować nasze poddasze czy dach w 100%. To bardzo ważne ponieważ uznaje się, że 5% przerwy w systemie izolacji może odpowiadać nawet za 50% strat ciepła w domu.

Instalacja pianki jest bardzo szybka i sprawna, zwłaszcza jeżeli zajmują się tym specjaliści. Jest to szczególnie widoczne w trudno dostępnych miejscach lub takich, które nie składają się z prostych ścian. W przypadku tradycyjnych izolacji możemy spodziewać się wielu godzin prac, docinania, przycinania i dopasowywania płyt do naszej przestrzeni. Nie będą one jednak tak doskonale i szczelnie połączone. W przypadku pianki nie ma takich problemów.

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanowąJak skuteczną izolacją jest pianka natryskowa?

Różne materiały stosowane do izolacji porównuje się sprawdzając wskaźnik R-value. Pokazuje on stopień izolacji cieplnej danego materiału. Oznacza to, że im wyższa jest to wartość tym lepsze są właściwości izolacyjne tworzywa. Pod tym kątem pianki są zazwyczaj w czołówce.

Jak to przekłada się na codzienne użytkowanie tego materiału? Wysoki stopień izolacji cieplnej i to, że możemy ją zainstalować praktycznie w hermetyczny sposób powodują, że latem mniej gorącego powietrza dostaje się do naszego domu, a zimą mniej go ucieka. Oznacza to, że znacznie oszczędzamy pieniądze na ogrzewaniu i chłodzeniu naszego domu.

Które elementy w domu możemy ocieplić pianką?

Dzięki wyjątkowej elastyczności możemy ocieplić nasz dom pianką praktycznie wszędzie. Jeżeli obszar jest odpowiednio przygotowany to sprawdzi się ona w każdym miejscu. Z tego powodu jest powszechnie wykorzystywana przez specjalistów i to nie tylko w naszych domach, ale również obiektach komercyjnych, przemysłowych i rolniczych.

W naszym domu możemy ją zainstalować w dowolnym miejscu. Świetnie sprawdzi się ona przy dociepleniu poddasza, gdzie zazwyczaj jest wiele skosów i uskoków. Będzie to również idealne rozwiązanie przy ocieplaniu dachu. Niezależnie od tego czy mówimy o ociepleniu dachu płaskiego, czy o takim ze skosami. Możemy ją też wykorzystać podczas ocieplania naszej piwnicy. Zwłaszcza przy wybieraniu izolacji poddasza i piwnicy powinniśmy zwrócić uwagę czy nie są one skomplikowanymi przestrzeniami pełnymi niedostępnych miejsc. Jeżeli tak jest to pianka natryskowa będzie najlepszym wyjściem.

budynek przeznaczony do ocieplania pianką

Wykonaj solidne i długotrwałe ocieplanie poddasza pianką poliuretanową z firmą BRRS.

Kiedy chcemy docieplić nasz dach lub poddasze to pianka również będzie doskonałym rozwiązaniem. Dzięki temu, że jest prosta w aplikacji nie musimy się męczyć z długimi remontami i docinaniem płyt oraz ogromną ilością ścinek. Zapewni nam ona w prosty sposób izolację poddasza. Możemy jej też użyć przy ocieplaniu ścian zewnętrznych.

Pianki natryskowe są elastyczne, wszechstronne, łatwe w instalacji i zapewniają doskonałą izolację. Z tego powodu świetnie sprawdzą się przy ociepleniu w każdym miejscu w naszym domu.