Dzielnice Warszawy – gdzie ludzie najchętniej kupują nieruchomości?

Mieszkania w Warszawie cieszą się ogromną popularnością, ale również charakteryzują się zróżnicowaną ceną, uzależnioną od konkretnej dzielnicy.

Nic zatem dziwnego, że niektóre dzielnice stolicy są chętniej zamieszkiwane niż pozostałe. Gdzie najchętniej ludzie kupują mieszkania w stolicy? Jakie dzielnice miasta są najlepsze do życia?

Warszawa to jedno z większych polskich miast, gdzie liczba mieszkańców nieustannie rośnie. Dzięki temu rozwija się nie tylko gospodarka miasta, powstają nowe miejsca pracy, ale także rozbudowuje się rynek nieruchomości. Coraz więcej deweloperów postanawia inwestować w nowe lokale mieszkaniowe i usługowe na terenie stolicy.

Decydując się na zakup mieszkania w Warszawie, wiele osób zastanawia się, w jakiej dzielnicy warto zamieszkać. Trzeba przyznać, że niemal każda dzielnica różni się od siebie, a także posiada kilka cech ją wyróżniających. Stąd też ostateczny wybór lokalizacji mieszkania jest niezwykle trudny. To, na jaką dzielnicę Warszawy się zdecydujemy, wpływ będzie miała ostateczna cena mieszkania. Gdzie najlepiej kupić nieruchomość w stolicy?

Centrum Warszawy – gdzie zamieszkać?

Warszawa to jedno z najlepszych miast do kupna mieszkania – niezależnie od tego czy będzie to nieruchomość do zamieszkania przez rodzinę, czy lokal inwestycyjny. Pomimo popularności Warszawy, nawet tutaj znajdą się dzielnice, które są najchętniej wybierane przez kupców. Które dzielnice są najmodniejsze? W jakiej dzielnicy najbardziej opłaca się zamieszkać? 

Nieustannie do najpopularniejszych dzielnic w Warszawie należy Mokotów oraz Śródmieście. Dobrą sprzedażą mieszkań z rynku wtórnego cieszy się także Żoliborz, a coraz częściej Praga Północ i Południe. Pomimo stosunkowo wysokich cen, to właśnie tutaj mieszkańcy decydują się na zakup swojego mieszkania. Z pewnością wynika to z bliskiej odległości do pracy, a także dodatkowych atutów – rozbudowanej bazy gastronomicznej czy handlowej.

Decydując się na mieszkanie w centrum Warszawy, a już zwłaszcza w Śródmieściu oraz na Mokotowie, mieszkańcy mają bliski dostęp do metra oraz komunikacji miejskiej, a także ogromny wybór szkół i przedszkoli. Obecnie można tutaj wybierać pomiędzy mieszkaniami z rynku wtórnego, jak i nowoczesnymi apartamentami z rynki pierwotnego.

Czy warto mieszkać na obrzeżach stolicy?

Coraz więcej zainteresowania wzbudzają dzielnice mieszczące się na obrzeżach stolicy. Białołęka oraz Wilanów wyróżniają spośród innych dzielnic, które do tej pory były chętnie wybierane pod inwestycję oraz kupno mieszkania prywatnego. Okazuje się jednak, że charakteryzują się pewnymi parametrami, dzięki którym deweloperzy decydują się na budowanie nowych, prestiżowych osiedli.

Zaletą mieszkania na obrzeżach, a zwłaszcza na Wilanowie, jest cisza i spokój. Spora odległość od centrum Warszawy oznacza także bliskość do licznych parków oraz lasów, dając tym samym mieszkańcom dostęp do terenów rekreacyjnych.

Dodatkowo na obrzeżach stolicy powstają coraz to nowe osiedla, przez co dzielnice położone na krańcach miasta uznaje się za najbardziej rozwijające się. Jednocześnie to właśnie tutaj rozbudowuje się prestiżowa baza noclegowa, a także baza handlowo-usługowo czy edukacyjna.

Do zalet mieszkania na obrzeżach można zaliczyć także doskonałe połączenie komunikacyjne. Do centrum Warszawy można dojechać nawet w kilka minut!

mieszkanie warszawa

Wilanów – najpiękniejsza dzielnica Warszawy

Wilanów to bez wątpienia najlepsza dzielnica Warszawy, jeśli kupujący szuka spokojnego miejsca do zamieszkania. Bliskość parków, a także lasów sprawia, że to właśnie tutaj wypoczynek po całym tygodniu pracy jest możliwy, bez konieczności wyjeżdżania z miasta.

Jednocześnie Wilanów niezwykle szybko się rozwija. To tutaj powstają robiące wrażenie szeregowce Wilanów, a także nowoczesne zamknięte osiedla z całodobową ochroną. Zainteresowanie tą dzielnicą wynika również z możliwości kupna mieszkania w własnym ogródkiem, co jest raczej niemożliwe w centrum Warszawy.

Z racji tego, że Wilanów jest dopiero rozwijającą się dzielnicą, wyróżnia się stosunkowo niższą ceną mieszkań – zwłaszcza w porównaniu do Mokotowa czy Śródmieścia. Deweloperzy oferują przyszłym mieszkańcom atrakcyjną cenę za metr kwadratowy.

Dlaczego warto zamieszkać na Wilanowie? Głównie ze względu na bliskość terenów zielonych. Dzielnica jest także doskonale skomunikowana z centrum Warszawy, dzięki czemu do pracy można dojechać w kilkanaście minut, bez konieczności spędzania czasu w korkach. Dodatkowo to właśnie tutaj powstają nowe miejsca pracy, a także prywatne i publiczne placówki edukacyjne. Kupując mieszkanie w stolicy, warto rozważyć zamieszkanie na Wilanowie.