Wybieramy waszego DJ’a na wesele

dj wesele

Ostatnio można odnieść wrażenie, że pary młode powracają do korzeni, ponieważ coraz częściej na swoich weselach korzystają z usług wodzireja na wesele. Jest to osoba specjalizująca się prowadzeniem różnych zabaw, bali oraz imprez. Co ciekawe, ten zawód w zdecydowanej przewadze wykonują mężczyźni. Dlaczego? Bardzo ciekawe pytanie i w zasadzie nie ma chyba żadnej konkretnej odpowiedzi. Tak po prostu jest. Nie oznacza to wcale, że kobiety nie są wodzirejami na wesele czy innej imprezie. Zdarza się to po prostu zdecydowanie rzadziej, a jakby się spytało grupę stu osób o to, ilu z nich widziało kiedyś kobietę-wodzireja na pewno zgłosiliby się nieliczni, jeśli już w ogóle ktoś by się zgłosił. Każdy wie, jaki mistrz ceremonii powinien być. Musi być kontaktowy, umieć złapać łączność z gośćmi; nie może mieć miejsca sytuacja, że prowadzący sobie, a uczestnicy sobie. Od wodzireja wymaga się (zwłaszcza weselnego wodzireja) wysokiej kultury osobistej, nie godzi się, aby podczas imprezy używał on wulgarnych słów lub narzucał się gościom – taką osobą jest na przykład polecany DJ Robert Koss (http://musicserwis.com/). Dobry w swoim fachu mistrz ceremonii potrafi, chociażby jakimiś swoimi tajnymi technikami złapać kontakt z publicznością i zachęcić ich do wspólnej zabawy.

DJ na wesele

I dobrze, że umie to uczynić, bo w tym celu został zatrudniony- do prowadzenia imprezy w taki sposób, aby wszyscy byli zadowoleni. Może zatem opowiadać anegdotki i prowadzić tańce integracyjne. Miło jest, jeśli ma zdolności aktorskie, by od czasu do czasu umilić pobyt uczestnikom wesela jakimś występem artystycznym. Duża część osób wskazuje na to, że bardzo ważny u prowadzącego jest głos, który powinien być miły w odsłuchu- ciepły i tajemniczy. Dobry wodzirej powinien także współpracować nie tylko z nowożeńcami, ale i z innymi gośćmi, którzy od czasu do czasu pojawiliby się u niego z jakimiś sugestiami. Prowadzący powinien być także bardzo dobrym obserwatorem, który umie wychwycić każdy, najmniejszy objaw znudzenia wśród ludzi.

Dodatkowo powinien być melomanem z bogatą dyskografią. To są najbardziej pożądane cechy u wodzireja na wesele. Której z nich brakuje kobietom? No może do głosu można by się doczepić, z racji tego, że panie mają wyższe brzmienie swojej mowy, a to na dłuższą metę nie zawsze kojąco wpływa na umysł ludzki. A co z resztą umiejętności? Czy kobieta mogłaby się sprawdzić w roli wodzireja?  Prawdopodobnie tak, ale kojarzona na pewno byłaby z imprezami, w których główną rolę grałyby dzieci.

Chodzi głównie o zapewnienie rozrywki najmłodszym uczestnikom najróżniejszych festynów czy pikników rodzinnych. W tego typu imprezach kobieta-wodzirej sprawdziłaby się idealnie i na pewno poprowadziłaby to dużo lepiej niż mężczyzna. Nie chodzi tu o wskazywanie, że ktoś jest lepszy, a ktoś gorszy. Chodzi raczej o zaznaczenie pewnych różnic płciowych, z których wynika, że panie-wodzirejki poradzą sobie (w większości) lepiej na zabawach z dziećmi (taka ich wrodzona natura), a panowie na weselach. Jest to pewnego rodzaju uogólnienie, ale bardzo rzadko zdarza się, że coś jest albo czarne, albo tylko białe. I jak widać problem ten dotyczy także kobiety-wodzireja i wodzireja jako takiego.