Co warto zobaczyć w Hajduszoboszlo?

hajduszoboszlo noclegi

Hajduszoboszlo to atrakcyjna miejscowość, która leży na Wielkiej Nizinie Węgierskiej. Miasteczko to szczyci się szczególnie sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Nie ma tu praktycznie dni bezwietrznych, a słońce świeci przez większą część w roku. Ze względu na sprzyjające warunki, powstało w tym miejscu uzdrowisko, z naciskiem na wypoczynek w wodzie. Przez cały rok panuje tu bowiem suchy i ciepły klimat. W mieście znajduje się mnóstwo basenów, wspomniane już uzdrowisko oraz atrakcyjne noclegi. Hotele oraz restauracje są tu dość liczne ze względu na dużą ilość przyjezdnych.

Noclegi w Hajduszoboszlo nie jest trudno znaleźć. Liczba turystów z roku na rok stale wzrasta, dzięki czemu hotele i pensjonaty są pełne gości o każdej porze roku. Miasto jest szczególnie popularne wśród Polaków i Rumunów. Bez większego problemu, można się więc porozumieć w języku polskim. Noclegi w Hajduszoboszlo oferuje wiele hoteli i pensjonatów – miejscowość ta jest bowiem często odwiedzana przez turystów z całej Europy. W mieście, przez cały rok, mamy możliwość uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach i imprezach masowych. Jednymi z popularniejszych imprez, są Wiosenne Dni Sztuki, Hungarosparty Impreza oraz Festiwal grilla i piwa w Hajduszoboszlo. Imprezy masowe, które odbywają się na wiosnę, w lecie i w pozostałych porach roku, zapewniają atrakcje dla dorosłych i dla dzieci.

Uzdrowisko i centrum SPA

Uzdrowisko, które znajduje się na Węgrzech, jest przeznaczone dla każdego. Gorąca, termalna woda ma właściwości lecznicze. Ponadto, uzdrowisko stanowi atrakcję dla osób w każdym wieku. Ciepła woda, mająca nawet do 70°C, pozwala wyleczyć niejedno schorzenie. Osoby cierpiące na bezpłodność, choroby układu moczowego i płciowego, choroby skóry czy choroby układu nerwowego, mają szansę znacznie podreperować swoje zdrowie w tym miejscu. Strumienie wody są bogate w wiele minerałów oraz pierwiastków. Hajduszoboszlo powiększono o 6 wielkich zjeżdżalni i ścianę wspinaczkową.

Na nowo wybudowanym terenie Aquaparku można korzystać z atrakcji takich jak tsunami, ogromne fale, rury wodne czy pętle wodne. Dodatkowo, wraz z nowymi atrakcjami, powstał również basen dla dzieci. Różnorodne atrakcje dla dzieci, pozwolą na zyskanie niezapomnianych wrażeń. Oprócz tego, w Aquaparku powstało centrum sportowe. Starsze dzieci, młodzież i osoby dorosłe mogą więc korzystać z kortów do tenisa w różnej odsłonie, siatkówkę i piłkę nożną. Na terenie Aquaparku znajduje się też wyspa nudystów. Nocleg w termach umożliwiają okoliczne hotele. Kompleks SPA jest najpopularniejszą atrakcją dla wszystkich zwiedzających, przez co większość turystów wynajmuje pokoje jak najbliżej centrum SPA.

Krótka historia Hajduszoboszlo

Piśmienne wzmianki na temat samego miasta pojawiły się już w pierwszej połowie XI wieku. Pierwsze wody termalne natomiast zostały odkryte na początku wieku dwudziestego. Dzięki przeprowadzeniu odwiertów, odkryto wody głębinowe, których temperatura sięga aż 70 stopni. W roku 1925 rozpoczęto prace mające na celu udostępnienie osobom chorym miejsc, w których wybija woda.

Noclegi w Hajduszoboszlo są oferowane w wielu hotelach, pensjonatach i schroniskach. Znaczna większość ofert apartamentów, w których możemy spędzić noclegi, jest na każdą kieszeń. Miasto posiada rozbudowaną bazę hotelową, dzięki czemu można zatrzymać się w Hajduszoboszlo nawet na kilak tygodni, by korzystać z licznych atrakcji miasta. Noclegi w termach można rezerwować dla dowolnej liczby osób w pięknych apartamentach.