Zalety kontraktowej produkcji suplementów diety

Wprowadzenie do sprzedaży suplementu diety wymaga przygotowania formuły produktu i przeprowadzenia wstępnych badań, które będą w sposób prawidłowy udokumentowane. Dopiero przeprowadzenie wszystkich tych czynności spowoduje rejestrację suplementu diety i wprowadzenie go na rynek do sprzedaży.

Jeżeli producent pragnie uniknąć tej skomplikowanej procedury, może skorzystać z produkcji kontraktowej suplementu diety, której ideą jest wspomożenie producenta w skomplikowanej procedurze wprowadzenia do sprzedaży produktu. Zadaniem producenta kontraktowego jest skorzystanie z gotowych formuł przygotowanych przez klienta, bądź przygotowanie receptury według sugestii na temat jej składu lub działania. Wtedy zadaniem producenta kontraktowego jest opracowanie propozycji suplementu diety.

Czym zajmują się producenci kontraktowi?

Producenci kontraktowi specjalizują się w kompleksowej obsłudze kontraktowej suplementów diety, odżywek, suszy roślinnych i innych produktów. Ich zadaniem jest dobranie surowców, materiałów, opracowanie składów, konfekcjonowanie, etykietowanie, projektowanie opakowań i etykiet. Rezultatem tych działań jest produkt, spełniający standardy i wymagania współczesnego rynku.

W jaki sposób opracowuje się skład suplementu diety?

leki i suplementy dietyProducenci kontraktowi suplementów diety mogą używać receptur klienta, współpracować z nim oraz pomagać w optymalizacji składu produktu. Jeżeli klient nie ma opracowanego składu, to producenci kontraktowi opracowują nową technologię od podstaw. Uzyskanie produktu najwyższej jakości zależy od dbałości producenta w dobieraniu surowców, dlatego gwarantują oni dostęp do składników najwyższej jakości. Świadczą także usługi z powierzonych przez klienta surowców oraz materiałów, co daje gwarancję  powstania suplementu, który będzie skuteczny. Zadaniem producenta kontraktowego jest świadczenie usług w zakresie opracowania składu ilościowego i jakościowego suplementu diety oraz zapewnienie pomocy w uzyskaniu dopuszczenia produktu do obrotu na polskim rynku.

Zalety produkcji kontraktowej suplementu diety

Producent kontraktowy gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług, dzięki zatrudnianiu kadry wykwalifikowanych pracowników z wieloletnim doświadczeniem. Na życzenie i sugestię klienta suplement diety może być wytworzony w każdej formie, na przykład proszku, kapsułki lub innej. Proces produkcji na wszystkich jego etapach podlega kontroli jakości i spełniania wymogów zarówno polskiego prawa, jak i wspólnotowego, dlatego efektem tych działań jest wprowadzenie na rynek produktu najwyższej jakości. Zaletą tej formy jest fakt realizowania produkcji od i do dowolnego etapu wytwarzania suplementu diety. Może to być produkcja in bulk, to znaczy pakowanie do jednostkowych opakowań, to jest: butelek, torebek, worków lub kartoników, bądź woreczków doypack, a także samo etykietowanie już gotowego produktu. W produkcji kontraktowej jest możliwe również konfekcjonowanie, czyli pakowanie lub przepakowywanie suszy owocowych i roślinnych, na przykład ziół w taki sposób, by były atrakcyjnym wizualnie i przygotowanym do sprzedaży artykułem oraz rozdrabnianie ich na mniejsze części.

Zlecenia realizowane przez producentów kontraktowych realizowane są w oparciu o wdrożone systemy jakości, uwzględniane w prawie polskim i europejskim. Zaletą tej formy produkcji suplementów diety jest współpraca producenta z klientem na wszystkich etapach powstawania nowego produktu. Wspomaganie ma już miejsce w trakcie tworzenia jego receptury, a także opracowywania lub wyboru opakowań, a także ich graficznego wyglądu. Producent wspiera również klienta w doborze grupy docelowej. Tworzenie unikalnej marki jest także jego zadaniem, co jest niezwykle ważne w tworzeniu strategii kampanii reklamowej. Zaletą tej formy jest indywidualne podejście do każdego zleceniodawcy w tworzeniu produktu zgodnego z życzeniem klienta. Produkcja kontraktowa suplementów diety jest wygodną formą wprowadzenia produktu na rynek.