Kursy językowe dla firm – co i jak?

Osoby dorosłe w firmach podejmujące decyzję o nauce języka obcego ukierunkowane są na osiągnięcie konkretnych celów.  Uczymy grupy osób które chcą zdać egzamin państwowy lub międzynarodowy,  grupy nauczycieli planujących wykładać specjalistyczny język angielski, dyrekcję marketów i galerii handlowych prowadzącą  negocjacje w języku biznesowym a również  osoby pragnące zwiększyć swoje możliwości językowe w celu znalezienia lepszej pracy. Jednak większość naszych kursantów to osoby które chcą mówić, „dogadać” się na wakacjach, wyjazdach biznesowych i delegacjach lub po prostu chcą zrozumieć tekst piosenki, która wpadła im w ucho lub zrozumieć film w kinie.  W czasie nauki bardzo ważna jest motywacja każdego słuchacza  a także sposób prowadzenia zajęć przez lektora i wzbudzanie zainteresowania każdym aspektem języka obcego.  Gramatyka, słownictwo, słuchanie, czytanie, pisanie, mówienie – to podstawowe kompetencje językowe, nad którymi trzeba pracować nieustannie, ważne jest jednak, w jak różnorodny sposób będziemy je ćwiczyć.

Jak ćwiczy się sprawność językową?

Mówienie najlepiej ćwiczyć poprzez gry konwersacyjne, scenki dramatowe, wcielanie się w role – tego typu ćwiczenia, szczególnie to ostatnie, pozwala na swobodne mówienie, osoba która odgrywa konkretną rolę nie musi czuć obawy przed popełnieniem błędu podczas mówienia ponieważ wciela się w rolę fikcyjnego bohatera.  Organizujemy również kluby dyskusyjne podczas których koncentrujemy się na jednym wybranym temacie. Bardzo często zajęcia prowadzi native speaker – jest to niepowtarzalna okazja aby dopytać  się o kulturowe tło ważnych wydarzeń oraz poznać  różne akcenty języka angielskiego.

Sposobów na osłuchanie się z językiem obcym jest wiele. Oprócz tych tradycyjnych w szkole stawi się na te niesztampowe.  Często korzysta się z filmów – oglądanie ze zrozumieniem filmu sprawia, że słuchacz czuje się dowartościowany bo rozumie film w oryginale, który może znać z kina bądź telewizji. W filmotece znajduje się też wiele filmów realioznawczych.

Piosenki a skuteczna nauka języka dla osób dorosłych

Korzystamy często z ćwiczeń z wykorzystaniem piosenki. Często wpada nam w ucho jakaś piosenka. Każdy z nas chciałby rozumieć o czym śpiewa wykonawca  i dlatego lekcje z wykorzystaniem piosenki z muzyki popularnej łatwo zapadają w pamięć. Nasi uczniowie zapamiętują słowa w kontekście i dzięki temu nawet przez kilka następnych lat  doskonale wiedzą o czym śpiewa artysta.

kursy językowe dla firm
Polecamy też słuchaczom podcasty czyli internetowe publikacje dźwiękowe dzięki którym można słuchać audycji radiowych, wykładów uniwersyteckich i wielu autentycznych audycji. Pokazujemy też ciekawe strony internetowe i blogi dzięki którym można ćwiczyć i poznawać nowe wyrażenia oraz słownictwo.

W szkole słuchacze mają możliwość rozwijania zdolności czytania poprzez korzystanie z autentycznych dzienników i gazet oraz literatury beletrystycznej.

Lektorzy prowadzą blog na który wpisują codziennie nowe ciekawostki, zadania oraz informacje związane z językami obcymi oraz kulturą krajów europejskich.

 

Tekst powstał przy współpracy z Yellow – Centrum Języków Obcych