5 propozycji prezentów dla dziecka

Prezenty dla wielu dzieci to nie tylko spełnienie najskrytszych marzeń, ale też odrobina magii w codziennym życiu. Dlatego lepiej nie ograniczać się do wręczenia kilku zabawek czekającemu na nie maluchowi! Sprawmy, by oczekiwanie na nie stało się wyjątkowym i wspaniałym elementem dzieciństwa.

 

Zabawki Bruder

Kultowe zabawki, cechujące się wyjątkową trwałością i niezwykłą dbałością o detale. Trwałość i ponadczasowość to znak rozpoznawczy zabawek Bruder. Wybór różnych modeli zabawek bruder jest bardzo bogaty, co ułatwia nam dostosowanie się do zainteresowań dziecka. W zdecydowanej większości przypadków są to zabawki stworzone dla chłopców, czyli mini maszyny rolnicze, traktory i kombajny z akcesoriami, a także koparki dla dzieci i wiele różnych atrakcyjnych pojazdów, figurek i akcesoriów. Wszystkie z dostępnych zabawek to produkty bardzo oryginalne, wyróżniające się niezwykłą precyzją wykonania oraz ponadczasową trwałością. Producent pomyślał również o dziewczynkach, dlatego i dla nich można coś wybrać. Zakup tych zabawek to gwarancja trwałości na lata, zazwyczaj są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Zabawki interaktywne

Śpiewają, tańczą, a nawet recytują. A do tego uczą i zabawiają nasze pociechy! Roboty, multizadaniowe pluszaki oraz edukacyjne stoliki już na dobre wkroczyły do dziecięcych pokoików na całym świecie. Bawiąc się nimi maluch nie tylko odkrywa nowe funkcjonalności zabawki, ale też całkowicie nieświadomie i zupełnie naturalnie nabywa nowych umiejętności. A jakich? Chociażby językowych czy też manualnych!

lalka barbieLalki

Lalki i akcesoria z nimi związane to jedne z najbardziej kultowych zabawek, zwłaszcza dla małych dziewczynek. Co roku sklepy są dosłownie zasypywane nowymi modelami laleczek i akcesoriów takich jak przykładowo torebki, grzebienie, kosmetyki dla dzieci z wizerunkiem lalek Barbie i wiele innych. Możemy je kupić online, jak i w sklepach stacjonarnych. Ze względu na bardzo dużą gamę produktów do wyboru nie musimy się zamartwiać o swój niski budżet. Możemy zdecydować się zarówno na klasyczne lalki bobasy czy też na jedną z lalek Barbie. Te ostatnie już od wielu lat są produkowane w różnych rozmiarach, co ma promować prawdziwe wzorce kobiecego ciała wśród malutkich dziewczynek.

Klocki

klocki legoNic nie wpływa na wyobraźnie dziecka tak dobrze, jak tworzenie od podstaw budynków oraz postaci z klocków. Zabawa jest naprawdę emocjonująca, a miłość do tego typu zabawek może pozostać w dziecku na lata i przerodzić się w przepiękne hobby polegające na kolekcjonowaniu limitowanych edycji. Do wyboru mamy plastikowe, jak i miękkie oraz drewniane modele klocków. Wielkość części, z których składa się zabawka jak i jej poziom trudności, czyli przykładowo proste klocki z alfabetem lub skomplikowane konstrukcje Lego, należy odpowiednio dobierać do wieku naszego dziecka.

Gry planszowe

To doskonała zabawka nawet dla całej rodziny. Kupując dziecku planszówkę tak naprawdę sprawiamy sobie prezent, ponieważ zazwyczaj do rozgrywki potrzebna jest większa ilość osób i świetnie się sprawdzają do walki z rutyną w zimowe i letnie wieczory. Od prostych gier na skojarzenia jak przykładowo Dobble, po bardziej skomplikowane i większe gry planszowe z wieloma elementami oraz wątkami- każda jest świetnym strzałem w dziesiątkę. Kiedy zaś nasza pociecha nie przepada za grami planszowymi, ale jednak bardzo zależy nam by się do nich przekonała, warto wybierać te zbliżone tematycznie do hobby naszego malucha.