Telefon za mniej niż 1000 złotych – jakiego smartfona wybrać?

OnePlus

[su_dropcap size=”2″]Z[/su_dropcap]bliżają się święta, które są czasem pełnym radości, spotkań, świetnej, rodzinne atmosfery… a także rozdawania prezentów. W poprzednich latach tryumfy święcą gadżety – dla młodszych, przenośne konsolki, małe tablety, drony. Dla starszych – smartfony, tablety, quadracoptery, aparaty, kamery oraz inny sprzęt, który daje nam wiele rozrywki oraz pozwala ciekawie zaaranżować czas wolny.

Wybierz smartfona, który sprosta wszystkiemu

Czas kupowania prezentów sprawia, że często usilnie próbujemy kupić coś tylko po to aby współgrać z doroczną tradycją, stosunkowo rzadko przyglądamy się produktom szczegółowo, prosimy o rady czy staramy zagłębić się w recenzje dostarczane nam przez samych użytkowników, zwłaszcza tych, którzy z produktami mają do czynienia codziennie, czysto hobbystycznie. W segmencie smartfonów warto zwrócić uwagę na rozwijający się obszar recenzji – również wideoblogów. Wszędzie gdzie znajdują się fani nowych technologii, znajdują się też recenzenci. Dziś będziemy jednym z nich i przedstawimy wam model smartfona szczególnie polecany na prezent – satysfakcjonująca cena – poniżej 1000, a nawet poniżej 900 złotych, pozwala nam sądzić, że jest to prezent klasy premium dla osób, które uwielbiają nie tylko technologie, ale także mają wyszukany styl i lubią się wyróżniać. Pytanie z waszej strony może jednak brzmieć – w jaki sposób można wyróżnić się smartfonem, czy jest to w ogóle możliwe? Otóż, z naszej perspektywy, osób, które często mają do czynienia z technologiami, smartfon może naturalnie być czymś, co będzie jedną z cech wizerunku zewnętrznego. Przyjrzymy się bliżej smartfonowi o wyświetlaczu bagatela…6,1 cala w cenie 870 złotych.

Huawei

Huawei Ascend Mate

Tego smartfona, w tej cenie i podzespołach, o których napiszemy poniżej kupicie w sklepie internetowym. Wcześniej wspomnieliśmy o tym, że model, o którym napiszemy wyróżnia się. Czy tak jest w rzeczywistości? Tak. Huawei Ascend Mate wyróżnia się przede wszystkim wielkością, jak wspomnieliśmy wcześniej  – ekran ma aż 6,1 cala czyli około 16 centymetrów przekątnej. Taka wielkość czyni Ascend Mate niemalże phabletem  – jest to skrzyżowanie telefonu z tabletem. Tak duży telefon, z racji wielkiego ekranu musi posiadać dużą, mocną baterię, która jak w większości innych smartfonów pozwoli nam co najmniej jeden dzień ciągłej pracy.

Ascend Mate posiada baterię o pojemności ponad 4000 mAh, co rzeczywiście umożliwia obsługę komunikatorów, przeglądarki czy aplikacji przez całą dobę. Poza tym model został wyposażony w dwa gigabajty pamięci operacyjnej oraz procesor 4-rdzeniowy o taktowaniu 1,5 Ghz, bazujący na oprogramowaniu marki Intel. Telefon standardowo opiera się na Androidzie 4.1, aczkolwiek obecnie możliwa jest jego łatwa aktualizacja do 5 wersji najpopularniejszego OS dla telefonów. Ascend Mate to także 2 aparaty – pierwszy 8Mpx służy fotografowaniu otoczenia, natomiast frontowy aparat 1Mpx pozwala na robienie sobie tzw. selfie czy pomaga w wideorozmowom. Ascend Mate nie jest demonem prędkości ale spokojnie posłuży nam jako przeglądarka internetu, komunikator czy projektor filmów. 6 cali robi wrażenie, oglądanie na nim filmów w rozdzielczości HD to sama przyjemność. Jeśli macie więcej pytań odnośnie tego modelu – zapraszamy do kontaktu.