Oświetlenie LED w biurze – jak dużo można zaoszczędzić?

oświetlenie LED dla biur

Praca w biurze wymaga odpowiedniego oświetlenia, dzięki któremu możliwe będzie komfortowe korzystanie z sprzętów komputerowych, a także długie przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach skupiając swój wzrok na czytaniu. Cechą charakterystyczną pracy w biurach jest to, że bardzo często pomieszczenia, w których znajdują się pracownicy są rozległe dlatego zapewnienie oświetlenia, które będzie wystarczająco mocne i jednocześnie nie będzie rażące, może okazać się dość kłopotliwe. Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wykorzystanie lamp LED, które powoli zastępują tradycyjne źródła światła zarówno w biurowcach, urzędach, instytucja jak i w naszych domach. Czym charakteryzują się lampy biurowe LED? Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Oszczędzaj z lampami LED

Lampy LED posiadają wiele korzystnych cech, które przyczyniają się do zwiększenie ich popularności. Lampy LED przede wszystkim gwarantują możliwość zaoszczędzenia sporej ilości pieniędzy, które musiałyby być poświęcone na opłaty prądu. W porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, wersje LED są w stanie znacznie ograniczyć koszty co jest wyjątkowo odczuwalne zwłaszcza w przypadku wymiany większej ilości lamp.

W przypadku biur gdzie oświetlenie musi być odpowiednio intensywne bardzo często wykorzystuje się sporą ilość lamp, związku z tym wymiana tych tradycyjnych na bardziej energooszczędne odpowiedniki będzie wiązała się ze znacznym i stałym obniżeniem kosztów stałych.

Warto również zauważyć, że zaoszczędzić można również w tym aspekcie, że decydując się na zakup bądź wymianę na lampy LED możemy cieszyć się ich wyjątkową żywotnością. Wysokiej jakości diody LED posiadają żywotność nawet do 100000 godzin.

lampa LED

fot.: luxon.pl

Co więcej, diody LED w odróżnieniu od tradycyjnych żarówek nie gasną nagle tylko stopniowo tracą swoją jasność oraz intensywność. Określenie poziomu żywotności w przypadku diod LED oznacza momenty gdy dioda z traci 30% swojej jasności, co nie oznacza, że będzie konieczna jej natychmiastowa wymiana. Wykorzystując diody LED w swoim biurze można ograniczyć konieczność częstego wymieniania żarówek co również wiąże się z poświęceniem czasu i cierpliwości.

Decydując się na zakup lamp LED możemy również wesprzeć ekologię gdyż przy ich produkcji nie wykorzystuje się rtęci ani innych szkodliwych dla środowiska substancja. Długa żywotność sprawia, że nie ma potrzeby częstego ich wymieniania i wyrzucania.

Dodatkowym aspektem, który wpływa pozytywnie na odbiór lampy LED jest to, że nie powodują one nadmiernego nagrzewania się dlatego nie wpływają na temperaturę w danym pomieszczeniu. Tradycyjne żarówki pod tym względem mogły być wyjątkowo uciążliwe zwłaszcza w cieplejsze dni gdy temperatura na zewnątrz powodowała jej szybki wzrost w pomieszczeniach zamkniętych. Lampy LED nie nagrzewają się dlatego można je z powodzeniem wykorzystywać nawet w przypadku zastosowania wełny nad sufitem podwieszanym bądź w okolicach drewnianych elementów.

Lampy LED posiadają wiele korzystnych cech, które przyczyniają się do stałego wzrostu ich popularności. Coraz więcej osób decyduję się na wymianę tradycyjnych żarówek na nowoczesne odpowiedniki, dzięki którym możliwe jest zarówno zaoszczędzenie sporej ilości środków pieniężnych jak i zagwarantowanie dobrego oświetlenia, które będzie sprzyjało koncentracji i pracy.

lampa led podwieszana

fot.: luxon.pl

LED dedykowane dla biur

Warto zauważyć, że lampy LED doskonale sprawdzają się zwłaszcza na przestrzeniach biurowych. Ze względu na swoje wąskie pasmo promieniowania kolory światła diody są nasycone i jednocześnie nie przeszkadzają w codziennym wykonywaniu prac, nie drażnią oczu ani nie powodują efektu olśnienia.

Lampy LED można dostosować tak aby wyglądały estetycznie zależnie od tego w jakim biurze będą one montowane. Firma Luxon oferuje różnorodne rodzaje oświetlenia i lampy LED, które są przeznaczone m.in specjalnie do biur i sklepów. W ofercie znajdują się zarówno podtynkowe oprawy LED, które są przeznaczone do montażu w sufitach podwieszanych, a także oprawy oparty na systemie linii świetlnych, które zastępują popularne rozwiązania oparte na wykorzystaniu świetlówek.

Firma Luxon posiada bogaty asortyment także lamp, które są przeznaczone do oświetlenia przemysłowego, a nawet ulicznego. Niezależnie od tego jakie oczekiwania posiadamy wobec produktu warto sprawdzić asortyment Luxon, który z pewnością będzie satysfakcjonujący dla każdego.