Kupno komputera używanego

Często chcemy posiadać dobry sprzęt, ale po prostu nie posiadamy wymaganej kwoty na jego zakup. Co w takiej sytuacji robimy? Najczęściej kupujemy tańszy sprzęt o gorszych parametrach. Kolejnym wyjściem jest wzięcie sprzętu do spłaty ratalnej. Nie zawsze jednak chcemy się zadłużać. Czy jest jeszcze inne wyjście? Odpowiedź brzmi tak. Można pokusić się o laptopy używane, które pochodzą z leasingu. Powszechnie są one nazywane laptopami poleasingowymi. Jest to świetny sposób na zakup solidnego komputera z wyższej półki o wiele tańszej cenie. Skąd się biorą laptopy poleasingowe? Wynika to z wciąż rozwijającej się technologii oraz panującego wyścigu technologicznego miedzy firmami. Oznacza to, że nie rzadziej niż o 3 lata w firmach światowych wymienia się całkowicie sprzęt komputerowy.

Laptopy z drugiej ręki

Wymienia się wszelkie komputery jak i laptopy na najnowsze na rynku modele. Chodzi o to by nie pozostać w tyle bardzo daleko za konkurencją. Światowe firmy zdecydowanie nie mogą sobie na to pozwolić. Sprzęt komputerowy jest finansowany leasingiem. Rata leasingowa wchodzi całkowicie w koszty, które wliczają się w koszty prowadzenia działalności. Kwotę tą można odliczyć i od podatku VAT jak i również o podatku dochodowego. Komputery wzięte w leasing są całkowicie spłacane przez podatki. Zamiast płacić podatek dana firma płaci raty leasingowe. Zaś te raty wchodzą całkowicie po stronie kosztów. Dlatego sprzęt poleasingowy możemy oferować znacznie taniej i większość klientów zdecydowanie z takiego rozwiązania korzysta. Dobry sprzęt w niskiej cenie? Oczywiście, że się opłaca. Wiadomo, że wszelkie komputery oraz laptopy, które są używane przez takie instytucje jak banki, instytucje rządowe czy wojsko są najnowocześniejsze. Kupowanie używanych laptopów nie wiąże się tylko z sytuacją, że brakuje nam pieniędzy na jego zakup. Klienci wybierają także używane laptopy ponieważ te, które trafiają w niskich cenach na sklepowe półki są wątpliwej jakości. Wynika to z faktu, że są produkowane przez producentów masowo. Nie liczy się bowiem jakość tylko ilość. Dla osób, dla których nie przemawia sprzęt produkowany masowo laptopy poleasingowe czy laptopy używane to świetna sprawa. Laptopy poleasingowe są z reguły bezawaryjne, bardzo awaryjne oraz są to wysokie biznesowe serie.

laptop

Taniej znaczy lepiej

Kolejnym powodem, dla których osoby decydują się na zakup laptopów używanych jest niewątpliwie chęć posiadania drogiego modelu. Na rynku komputerów używanych możliwy jest zakup tychże modeli nawet o 80% taniej w stosunku do ceny wyjściowej. Osoby, dla których liczy się tylko jak najniższa cena także decydują się na zakup laptopów używanych. Osoby te nie patrzą na konkretne parametry tylko potrzebują natychmiast laptopa do domu lub do biura, który będzie służył głównie do korzystania z prostych programów oraz z Internetu. Ta grupa zupełnie nie zwraca uwagi na parametry oraz markę sprzętu. Z biegiem czasu coraz więcej osób przekonuje się do komputerów używanych, nie tych odkupowanych od znajomych, a właśnie poleasingowych.