Wynajem samochodu na wakacjach

Zbliżają się wakacje a wraz z nimi sezon podróży, urlopów i możliwości zwiedzania odległych miejsc. Często sporym dylematem jest wybór środka transportu – zarówno w celu dotarcia na miejsce, jak i aby móc swobodnie poruszać się tam, dokąd się udajemy. Jak z tego wybrnąć?

Własny pojazd czy wypożyczalnia samochodów?

Podróżowanie jest dla większości osób przyjemną sprawą – często wręcz nie możemy doczekać się kolejnego sezonu czy dłuższego weekendu, aby wreszcie wyruszyć na kolejną wycieczkę. Jeśli podróżujemy bardzo daleko warto zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie podróż pociągiem czy nawet samolotem, tak aby kierowca nie męczył się wielogodzinną jazdą. Nawet jeśli kierowca ma możliwość się zmienić, wyruszając w bardzo daleką podróż nawet z dobrą nawigacją można się zgubić – a w obcym kraju bez znajomości języka i terenu porozumienie się może okazać się trudne.

Tymczasem na miejscu wypożyczony samochód z pewnością się przyda, tak by nie być skazanym na korzystanie z miejscowej komunikacji zbiorowej, która może być zawodna. W bardzo odludnych miejscach w ogóle trudno jest znaleźć dobry transport między konkretnymi punktami, dlatego tym bardziej samochód będzie użyteczny. Jak to pogodzić?

sportowe Audi

Wynajem samochodu na lotnisku – idealny początek?

Oczywiście prostym rozwiązaniem jest wynajem samochodu sportowego – dokonując rezerwacji online wypożyczalni aut, mamy możliwość wybrania, gdzie pojazd ma na nas czekać, a odebranie auta na lotnisku będzie pozwalało na natychmiastowe kontynuowanie podróży.

Takie rozwiązanie jest wręcz nieodzowne w miejscach takich jak wszelkie wyspy w tzw. ciepłych krajach. Czy będzie to Majorka czy Rodos, Kanary czy Kos, a może nawet po prostu wybrzeże nad oceanem – urlop czy majówka bez wypożyczonego samochodu okażą się niepełne. Odległości są tam znacznie większe, a komunikacja nie zawsze funkcjonuje tak, jakbyśmy tego oczekiwali, zwłaszcza jeśli ktoś wybierze na miejsce pobytu miejscowość o charakterze nieturystycznym.

Dlatego skorzystanie z wypożyczalni samochodów w takich wypadkach okazuje się często strzałem w dziesiątkę – można wówczas spokojnie, we własnym tempie zwiedzić obszar, który nas interesuje. Warto pamiętać, że wiele wypożyczalni samochodów żąda kart kredytowych z określonym debetem, który zaciąga w ramach kaucji. Lepiej też wcześniej znaleźć miejsce, w którym można wypożyczyć samochód i nawiązać kontakt, tak by na miejscu uniknąć przykrego rozczarowania.