Firany? Wybierz takie jakie chcesz

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że firany do domu są bardzo ważną kwestią. Szczególnie w salonie firanki pełnią funkcje dekoracyjne. Jednak oprócz tej funkcji są także praktyczną osłoną oka. Osłaniają nas na przykład przed słońcem czy też przed wzrokiem sąsiadów. Jednak kupno firan jak i ich dobór nie jest czynnością łatwą i prostą.

Postaw na jakość

Musi tak naprawdę prze wybraniem się do specjalistycznego sklepu z firanami musimy zastanowić się nad tkaniną, upięciem czy też wzorem. Oprócz tego wszystkiego musimy ją dopasować do stylu naszego pomieszczenia. Czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek po co nam tak naprawdę firana? Tak naprawdę odpowiednie zasłony czy też firany do naszego salonu pozwolą nam w naszym wnętrzu stworzyć idealny klimat i sprawić, że pomieszczenie to nabierze odpowiedniego charakteru. Przede wszystkim musimy jasno znać nasze oczekiwania względem firan. Jest to bardzo ważne oraz bardzo istotne. Firany muszą także być funkcjonalne. Jest to bardzo ważne. Gdy zależy nam głównie na tym, by firana ochraniała nas przed uciążliwymi promieniami słonecznymi czy też niechcianymi spojrzeniami naszych ciekawych sąsiadów to powinniśmy zdecydować się raczej na zasłony . Gdy nasze zasłony będą odpowiednio dobrane to uchronimy się przed wpadającymi promieniami słońca czy też spojrzeniami sąsiadów. Jednak gdy zamierzamy je dosyć często zasłaniać oraz odsłaniać to ważne by zasłony te nie były zbyt długie. Najlepiej jak będą się kończyły około półtorej centymetra nad naszą podłogą. Gdy głównym i najbardziej istotnym celem jest aranżacja naszego pomieszczenia by wpadały do pomieszczenia największe możliwe promienie słońca to powinniśmy wybrać zdecydowanie firanki. Gdy powiesimy je starannie w naszym oknie to pomieszczenie będzie zdecydowanie jaśniejsze. Biała oraz duża powierzchnia naszych firan natychmiastowo sprawi, że pomieszczenie to będzie zdecydowanie jaśniejsze oraz optycznie także dużo się powiększy. Szczególnie ma to znaczenie gdy nasze okna znajdują się od trony północy. Musi zasłona czy firana w takowej sytuacji przepuszczać jak najwięcej światła. Kolejną funkcją jaką pełnią zarówno firany jak i zasłony jest oczywiście wszystkim nam dobrze znana funkcja dekoracyjna.

firana

Piękne firany na lata

W zasadzie bardzo często to właśnie firanki czy też zasłony są główną dekoracją naszego okna. Gdy źle dobierzemy nasze firany czy też zasłony to możemy się spodziewać, że otrzymamy bardzo niepożądany efekt. A chyba tego nikt by nie chciał. Musimy pamiętać, że zarówno firany i zasłony muszą być odpowiednio dobrane do reszty naszej aranżacji całego wnętrza. Na pewno nie powinniśmy dobierać ciężkich i wzorzystych zasłon, które będą wisieć do ziemi do salonów o niewielkich metrażach. Możemy takowym postępowaniem stracić niepotrzebnie bardzo dużo miejsca. A chyba tego nikt z nas nie chce, prawda? Nie ma przecież nic gorszego jak samemu zmniejszenie sobie całkiem niepotrzebnie naszego metrażu. Musimy obowiązkowo o tym pamiętać.