Czystość na spacerze z psem

Pies to także obowiązki

Posiadanie zwierzęcia w domu to wielka przyjemność. Zwierzęta to nasi towarzysze, przyjaciele, mniejsi bracia. Powiadają nawet, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. Pies, kot, świnka morska – jest to w dużej mierze sprawa indywidualna. Kot również potrafi być dobrym przyjacielem. Zresztą jak każde inne zwierze domowe. To jest kwestia gustu, ale pozostaje inna sprawa. Każdym zwierzęciem należy się odpowiednio zajmować. Czy to kot, czy świnka morska czy pies – każde z nich wymaga pewnych zabiegów. Posiadanie zwierzęcia wiąże się więc z pewną odpowiedzialnością. Weźmy na przykład psa – trzeba go myć, sprawdzać czy nie ma pcheł i naturalnie wyprowadzać. Jeśli pojawia się psia kupa to pojawia się także pytanie – gdzie wyrzucać psie odchody?

Wyprowadzanie psa to częsty, bardzo istotny element troski o niego. Często widzimy ludzi, którzy podążają ze swoimi psami dokądś. Spacerują sobie po mieście lub idą do parku, lasu itp. Ale pojawia się pewien mały kłopot. I nie chodzi tutaj o smycz. Problemem jest to, że nasz pupilek może się załatwić nie tam, gdzie byśmy tego chcieli i co wtedy? Tutaj należy coś sprecyzować. Chodzi o miejsca publiczne – np. środek jezdni. Albo wyobraźmy sobie, że w mieście jest skwer lub generalnie jakieś miejsce, przy którym gromadzą się ludzie, a nasz pupil załatwi się właśnie tam. Może się to wydawać zabawne, gdyby nie fakt, że jest to kłopotliwe. Istotnie, cóż robić w takiej sytuacji. Z pomocą nam przyjdą torebki na psie odchody dostępne na przykład tutaj. Na rynku jest ich wiele i dostępne są różne rodzaje. Czy jest to konieczne? Tak, jak inaczej sprzątniemy po naszym psie? Trudno orzec.

typowypies

Jak wiemy to właściciele psów powinni sprzątać po nich. Ma to swoje uzasadnienie. Wszyscy korzystamy ze wspólnej przestrzeni publicznej, a psie kupy to ani widok atrakcyjny, ani zdrowy. W psich odchodach znajdują się różne drobnoustroje, a nierzadko mogą znajdować się również pasożyty. W każdym razie mogą one być źródłem różnego rodzaju chorób. W takim razie jak mamy się z tym uporać? Weźmy na przykład czarne worki na odchody. Zakładamy je na ręce niczym rękawiczki. A następnie bierzemy w nie odchody. Całość zawijamy, zapinamy i wyrzucamy do najbliższego pojemnika na odchody. Gorzej, jeżeli nie jest on tak blisko, ale i tutaj powinniśmy sobie poradzić. Zwłaszcza, że są różne uchwyty na worki z psimi odchodami. Uchwyty te działają dwojako. Pozwalają zabrać ze sobą parę worków, a dzięki odpowiednim rzepom lub zapięciom przypniemy je gdzie zechcemy. Tak więc będziemy o nich pamiętać i łatwo po nie sięgniemy w razie potrzeby. Będą one pod ręką. A mając wypełniony worek na psie odchody również nam będzie łatwiej. W wygodny sposób zaniesiemy go do najbliższego kosza na odchody. Takie pojemniki na worki na odchody dostępne są w różnych kształtach. Na rynku dostępne są również różne torebki na odchody. Niekiedy papierowe, a niekiedy wykonane z innych materiałów, w każdym razie z przeróżnych. Oczywiście muszą być odpowiednio nieprzenikalne ze zrozumiałych powodów. Worki, torebki oraz inne rozwiązania na tej stronie – dzięki nim będziemy mogli łatwo usunąć dochody z miejsc niepożądanych.