Zmniejszenie dekoltu w sukience – poznaj najlepsze spozsoby, jak to zrobić samodzielnie

Dekolt w sukience jest uznawany za niezwykle kobiecy i zmysłowy. Każda z pań ma w szafie tego typu kreację, która odsłania szyję i klatkę piersiową. Piersi dodatkowo uniesione biustonoszem lub gorsetem są szczególnie atrakcyjne w pięknie odszytej sukience. 

Dekolt został wymyślony właśnie po to, aby uwodzić płeć przeciwną. Pierwsze tego typu kreacje szyto już w starożytnym Egipcie. W kolejnych wiekach wszystkie damy na dworach europejskich kusiły sukniami z głębokim dekoltem. Kreacje odsłaniające klatkę piersiowa do czasów współczesnych nie wyszły z mody. Kobiety nadal prezentują swoje wdzięki w sukienkach z dekoltem o różnym kształcie, na przykład kwadratu, łódki, karo, serca czy koperty. 

Czy zbyt duży dekolt może być kłopotliwy?

Zbyt duży dekolt w sukience może być kłopotliwy. Przy eksponowaniu piersi za pomocą dekoltu łatwo jest przesadzić i osiągnąć efekt odwrotny. Głębokie dekolty są w złym guście zwłaszcza, jeżeli ubieramy się do pracy, co nie oznacza, że doskonale sprawdzą się w trakcie wyjścia na imprezę. Przy pochylaniu pokazują zbyt wiele, wbrew życzeniom właścicielki tej części damskiej garderoby. 

Poza tym sukienki do pracy nie powinny posiadać zbyt dużego wycięcia, ponieważ są wyzywające i mogą koncentrować uwagę klienta na niewłaściwej części ciała urzędniczki. Zdecydowanie nie jest to profesjonalne zachowanie. Sukienka do biura musi posiadać niewielki dekolt, na przykład w kształcie półkola, trójkąta, małej łezki, kwadratu. Jeżeli nie chcemy rezygnować z ulubionej kreacji z dużym wycięciem, to dobrym rozwiązaniem jest jego zmniejszenie. 

Dlaczego warto przerobić sukienkę z dużym dekoltem zamiast ją wyrzucać?

Nie należy obawiać się zniszczenia sukienki przy wykonywaniu przeróbek, gdyż dzięki zastosowaniu odpowiednich tkanin lub dodatków krawieckich można osiągnąć oryginalny i spektakularny efekt. Kreacja może zdecydowanie zyskać na wyglądzie, a jej właścicielka podkreśli w ten sposób walory swojej figury, a kreacja będzie wyglądała zdecydowanie lepiej niż pierwotnie. 

Jakie są sposoby na zmniejszenie dekoltu?

Doskonałym sposobem na zmniejszenie dekoltu jest wprowadzenie innego materiału w celu jego skorygowania. Zanim podejmiemy się wykonania tej czynności należy dopasować tkaninę pamiętając o tym, że powinna być podobnej grubości, faktury i koloru, który będzie  pasował do kreacji. Wybór zbyt grubego materiału spowoduje zdeformowanie sukienki, natomiast podobna faktura przyczyni się do tego, że doszyty element nie będzie rzucał się w oczy. Kolorystyka zaś zawsze powinna odpowiadać fasonowi, barwie i wzorowi sukienki. 

Koronka jako idealny dodatek krawiecki

Każda kobieta na pewnym etapie swojego życia darzy uwielbieniem ponadczasowe koronki, których misterny wzór nadaje odzieży tajemniczej aury, a posiadaczce ubrania umożliwia podkreślenie kobiecości. Sukienka ozdobiona koronką lub z niej wykonana jest zarazem synonimem elegancji i subtelności, a wzór geometryczny lub florystyczny sprawdzi się do każdego typu odzieży, szczególnie sukienki, która jest symbolem płci pięknej. Trudno wyobrazić sobie damską garderobę bez tego rodzaju kreacji. 

sukienka

Dlaczego do zmniejszenia dekoltu warto użyć koronki w taśmie?

Taśma koronkowa jest doskonałym elementem wykończeniowym, który może być wykorzystywany do ozdobienia każdego rodzaju odzieży, między innymi sukienki. Niezależnie od wyboru jej modelu, na przykład z motywami florystycznymi, idealnie sprawdzi się do zmniejszenia dekoltu w sukience zarówno wieczorowej, jak i noszonej na co dzień. 

Rynek wyrobów pasmanteryjnych oferuje różnego rodzaju taśmy koronkowe, które skutecznie nie tylko zmniejszą dekolt, ale również zdobią każda kreację zarówno tę codzienną, jak i wieczorową. W efekcie uzyskamy oryginalną sztukę odzieży, w której poczujemy się pewnie i komfortowo, bez obaw o zbyt duże odkrycie piersi w czasie wykonywania swobodnych ruchów we wszystkich kierunkach. 

Bogaty asortyment koronek, daje szansę na dowolny wybór produktu w szerokościach i kolorystyce odpowiadającej kreacji. Koronka sprawdza się jako subtelna i funkcjonalna ozdoba lub wyrazisty, a także kontrastowy dodatek. Miękkie, delikatne, wysokiej jakości taśmy koronkowe idealnie spełnią swoje zadanie oraz zdobią kreację. Rynek oferuje szeroki wybór tego typu dodatków krawieckich w różnych odcieniach i wzorach. Pasmanterie internetowe posiadają całą gamę klasycznych taśmy koronkowych w różnych odcieniach, począwszy od czerni, bieli, po barwy pośrednie.