Zabiegi medycyny estetycznej, w które warto zainwestować po 50. roku życia

50 rok życia to czas, który staje się naprawdę coraz częściej celebrowany przez większość ludzi. Wszystko za sprawą tego, że średnia wieku znacznie się zmieniła i można uznać, że po 50 latach zaczyna się druga młodość. Czasu jednak nie da się w pełni oszukać i, mimo że w duszy czujemy się młodo, to nasze ciało zaczyna odmawiać posłuszeństwa, stawy i kości zaczynają boleć, a skóra traci swoją jędrność i witalność.

Nie ma jednak takiej rzeczy, na którą ludzkość nie szukałaby rozwiązania i o ile w kwestii czysto medycznych aspektów dalej poszukuje się eliksiru młodości, o tyle w kwestii poprawy wyglądu mamy już bardzo dużo skutecznych i łatwych rozwiązań, na które decydują się przede wszystkim osoby po 50 roku życia.

Mniej inwazyjne sposoby

Media masowe polecają kobietom w dojrzałym wieku przede wszystkim kremy przeciwzmarszczkowe i ujędrniające skórę, jednak nie da się ukryć, że aby efekty były, choć w drobnym stopniu widoczne należy przeznaczyć na nie wiele czasu i pieniędzy.

Nie znaczy to, że kosmetyki z odpowiednimi składnikami, takimi jak kwas hialuronowy czy koenzym Q10 nie działają dobrze na dojrzałą skórę, aczkolwiek przy ich stosowaniu naprawdę kluczowa jest częstotliwość i systematyczność, co nieraz może męczyć.

Warto tutaj dodać, że regularne nawilżanie skóry mimo wszystko jest lepsze niż jego brak, dlatego nawet jeśli nie spodziewamy się efektu WOW to, aby nieco opóźnić starzenie się skóry, warto zainwestować w pojedyncze kosmetyki anty-ageing nawet w młodym wieku.

Bardziej skuteczne sposoby

Nie da się ukryć, że aby uzyskać najlepsze efekty i prawidłowo odmłodzić skórę najlepiej skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Nie wszystkie z nich są oczywiście odpowiednie dla dojrzałej skóry, ale te wypisane poniżej są najczęściej polecane osobom po 50 roku życia:

  1. Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów należy wolumetria twarzy. Jest to nic innego jak specjalne modelowanie twarzy kwasem hialuronowym. Jest on wstrzykiwany w odpowiednie miejsca twarzy, dzięki czemu uzupełnia zapasy tkanki tłuszczowej, którą z wiekiem się traci, a która jest niezbędna do utrzymania jędrności skóry. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się od roku do dwóch lat, a przez to, że niweluje on głębokie zmarszczki, różnica jest naprawdę widoczna.
  2. Zaraz po wolumetrii pojawia się lifting specjalnymi nićmi PDO. Nici te to specjalne włókna syntetyczne, które za pomocą specjalnych podskórnie aplikowanych haczyków naciągają skórę twarzy. Napięcie to utrzymuje się około 2 lata, a w tym czasie stałe napięcie znacznie poprawia produkcję kolagenu, niweluje bruzdy i spłyca zmarszczki, przez co efekt odmłodzenia widać nawet po usunięciu nici.
  3. Do już mniej popularnych sposobów, ale za to najbardziej znanych należy botoks, czyli wstrzykiwanie toksyny botulinowej w miejsca najgłębszych zmarszczek. Jest to zabieg, który wiele lat temu należał do najbardziej skutecznych, aczkolwiek przy dzisiejszym rozwoju medycyny estetycznej rezultaty, jakie daje (tj. spłycenie zmarszczek, rozpogodzenie cery i relaks twarzy) zanikają na tle wyżej wymienionych zabiegów.
  4. Istnieje również jeden bardzo popularny zabieg, który nie odnosi się stricte do regulacji i niwelacji oznak starzenia się skóry, a raczej dba o to, by skóra wolniej się starzała i jest nim mezoterapia. Może być ona bezigłowa lub igłowa, lecz niezależnie od sposobu zabieg ten znacznie uelastycznia skórę, niweluje przebarwienia i poprawia kontur twarzy. Za mezoterapią kryje się podawanie skórze odpowiednich minerałów mających ją odżywić. Aby jednak efekt był widoczny, należy go co jakiś czas powtarzać.

Widać więc, że proces starzenia się skóry można naprawdę bardzo opóźnić, a jeśli już pojawią się zmarszczki czy oznaki starzenia, co dzieje się zwłaszcza ok. 50 roku życia, to istnieje wiele sposobów, by sobie z nimi poradzić.

wypełnianie zmarszczek

Podsumowanie

Medycyna estetyczna rozwija się w Polsce z dnia na dzień. Widać to zwłaszcza po przeprowadzaniu zabiegów estetycznych w Sopocie, gdzie korzystanie z uroków kosmetologii jest na porządku dziennym. Dawniej uważano ten temat za gorszący, aczkolwiek teraz już wiadomo, że każdy ma prawo poprawiać swój wygląd, by czuć się dobrze w swoim ciele niezależnie od wieku.