Ośrodki wypoczynkowe dawniej i dziś

Ośrodki wypoczynkowe dawniej i dziś

Rozwój turystyki masowej zaczął się już w połowie lat 40. XX wieku. Już wtedy istniały ośrodki nastawione na przyjmowanie dużej liczby gości, przy czym oczywiście, oferowane wówczas standardy zupełnie różniły się od tego, co możemy znaleźć w ośrodkach wypoczynkowych obecnie. Jak bardzo zmieniły się ośrodki wypoczynkowe na przestrzeni lat?

Ośrodki wypoczynkowe w czasach PRL-u

W ówczesnych latach ludzie wyjeżdżali na urlopy w ramach Funduszu Wczasów Pracowniczych. W ramach owego funduszu określone ośrodki nawiązywały współpracę z zakładem pracy, z którego wyjeżdżało się na wczasy. W ramach tej współpracy udostępniane były bardzo skromnie urządzone pokoje. Zaplecze sanitarne było dużo bardziej ubogie, sprowadzało się do wspólnej toalety na korytarzu i ewentualnie zlewu w pokoju. 

Trudno było też liczyć na jakiekolwiek dodatkowe atrakcje. Często zdarzało się, że głównym urozmaiceniem była sala z telewizorem, i to w “lepszych” ośrodkach. Do tego dochodził fakt częstego braku wystarczających środków na remont obiektu, co przekładało się na pogorszenie jego stanu.

Wyposażenie pokoju obejmowało zaledwie niewielkie szafki, jedno lub dwa łóżka i ewentualnie stolik z krzesłami. Żywienie nie było zbyt wyszukane, a do tego nie były to czasy, w których kładziono zbyt duży nacisk na estetykę pomieszczenia lub sympatyczną obsługę. 

Jak wyglądają nowoczesne ośrodki wypoczynkowe?

rodzina w recepcji w hotelu

Dzisiaj sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej. Pokoje wyposażone są w wygodne łóżka, osobna łazienka jest już praktycznie standardem, a do tego w wielu miejscach dochodzi również możliwość wynajęcia pokoju z własnym aneksem kuchennym. 

Zmieniła się oferta żywieniowa. Posiłki można dobrać zgodnie ze swoimi upodobaniami, a także wybrać potrawy pozbawione mięsa lub alergenów. Produkty są często lokalne, a do tego mamy szansę spróbować smaków kuchni z drugiego końca świata. Dostępne dla gości są ekspresy do kawy, atrakcyjna oferta deserów oraz szwedzki stół.

Zupełnie inna jest również infrastruktura. Renomowane lokale prześcigają się w estetycznym urządzaniu swoich wnętrz, możemy dziś relaksować się w starannie zaprojektowanych ogrodach, basenach, korzystać ze strefy Spa & Wellness, a nawet organizować własne imprezy – zarówno firmowe, jak i prywatne. 

Nowoczesne ośrodki turystyczne – gdzie warto się wybrać?

Kompleks Wypoczynkowo Rekreacyjny Laguna

Mieszczący się w Mrzeżynie nad morzem ośrodek oferuje atrakcyjne położenie na obszarze Natura 2000, w pobliżu bałtyckiej plaży. Jest to o tyle interesujące miejsce, że możesz wybierać zarówno spomiędzy dań z kuchni staropolskiej, jak i skosztować egzotycznych smaków z różnych zakątków świata. Oprócz tego czeka na Ciebie szeroki wybór drinków i wybornej kawy, a także pysznych koktajli. Z innych atrakcji warto wymienić strefę wellness, kompleks basenów krytych, saunę, ściankę wspinaczkową, aqua aerobik i wiele innych przyjemności, jakimi możesz cieszyć się po przyjeździe na miejsce. 

Zespół Domów Wczasowych w Międzyzdroju

Położony przy m.in. Promenadzie Gwiazd, zespół domów wczasowych obejmuje łącznie cztery ośrodki, w których odnajdziesz pokój idealny dla siebie. Na miejscu możesz liczyć na pełną ofertę żywieniową w formie kuchni domowej oraz nowoczesną infrastrukturę, a wszystko to w asyście profesjonalnej kadry hotelarskiej, gotowej na zapewnienie Ci przyjemnego pobytu.

Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Jantar w Dziwnówku

Ośrodek znajduje się na terenie zalesionym, niedaleko morza, a w swojej ofercie ma liczne zabiegi wellness oraz nowoczesne zabiegi rehabilitacyjne. Miejsce wyróżnia się tym, że dostępna jest oferta jednodniowych wycieczek krajowych m.in. do Kołobrzegu, Szczecina czy też Trzęsacza, a także za granicę do Malmö, Kopenhagi lub Berlina. Na miejscu możliwe jest wypożyczenie rowerów, sprzętu do nordic walkingu lub kajaków. Goście mogą korzystać również z kawiarni, siłowni, a nawet z salonu fryzjerskiego. 

Ośrodek HR & A Polaris w Krynicy Morskiej

Obiekt położony jest nad Zalewem Wiślanym, skąd przez urokliwą Leśną Aleję można w ciągu kilkunastu minut przedostać się na plażę. Spośród atrakcji dostępnych na miejscu wyróżniamy m.in. basen, siłownię plenerową, dostęp do trampoliny i bilardu, a także przestronny ogród z wydzielonym miejscem na grilla. W pobliżu mieści się port pasażerski, restauracje, molo oraz liczne sklepy z pamiątkami. 

Europa Spa w Trzęsaczu

Na miejscu gościom udostępniane są wygodne apartamenty, mieszczące nawet do 5 osób, wraz z aneksem kuchennym, łazienką i przestronnym tarasem lub balkonem. Do tego dostępne są gabinet masażu, pomieszczenie z jacuzzi, siłownia, a także odkryty basen z przeciwprądami i plac zabaw dla dzieci. W ośrodku możesz liczyć na komfortowy wystrój, kontakt z naturą oraz pełną ciszę i spokój.

Jeżeli jesteś zainteresowany wypoczynkiem i szukasz komfortowych noclegów w dobrej cenie to koniecznie skorzystaj z wyszukiwarki fajnewczasy.pl.