5 uniwersalnych prezentów na urodziny

Urodziny to jedna z tych okazji, by okazać bliskiej osobie swoją sympatię wobec niej. Co robić jednak w sytuacji, gdy nie wiemy o jej upodobaniach zbyt wiele – lub, gdy wiemy, że dosyć często ulegają one zmianie? Poniżej przykłady uniwersalnych podarunków, które sprawdzą się w niemal każdym przypadku. Nietrafiony prezent to już przeszłość!

Współczesny polaroid, czyli Instax

Moda uwielbia cofać nas w czasie. Tak też właśnie dzieje się w przypadku Instaxów, czyli aparatów pozwalających na wydruk zdjęcia natychmiast po jego wykonaniu. Co więcej, niektóre modele Instaxa umożliwiają zarówno wydruk zdjęcia, jak i zachowanie go w pamięci urządzenia, dzięki czemu możemy łatwo przerzucić je na komputer i podzielić się w mediach społecznościowych. Instax to idealny podarunek dla wszystkich, którzy tęsknili za małymi, kwadratowymi zdjęciami z polaroidu z miejscem na opis.

Wspólny czaso-umilacz, czyli gra planszowa

Większość osób ucieszy się na kilka godzin wciągającej rozgrywki w fascynującym świecie. Zatem gra planszowa powinna być trafionym prezentem. Warto zorientować się jednak w tematyce, zanim dokonamy ostatecznego wyboru. Tym bardziej że dobrej jakości rozbudowana gra potrafi być dużym wydatkiem. Dużą popularnością cieszą się gry fantasy, gry rodzinne oraz gry oparte na gotowych scenariuszach, pozwalające uczestnikom zabawy na wcielenie się w rolę aktora i odegranie fenomenalnej roli w gronie znajomych.

Klasa i elegancja, czyli wino z górnej półki

Jeśli mamy pewność co do tego, że obdarowywana osoba nie obrazi się za wręczenie jej w prezencie alkoholu, możemy skusić się na wybór dobrej jakości wina. Co prawda, dobór tego najlepszego nie jest zbyt łatwy, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy znawcami w tej dziedzinie, jednak zawsze można próbować. Postarajmy się jak najlepiej poznać upodobania obdarowywanej osoby w tym zakresie. Wino białe czy czerwone? Słodkie czy wytrawne? A może musujące? A gdy dowiesz się już, co wybrać, koniecznie zadbaj o estetyczne zapakowanie prezentu, świetnie w tym przypadku sprawdzą się torby papierowe na wino!

Prezentowa klasyka, czyli bon prezentowy

Czasami najlepszym rozwiązaniem jest podarowanie bonu prezentowego do wybranego sklepu. Wystarczy zorientować się, jaki sklep najczęściej odwiedza bliska osoba, i tam zaopatrzyć się w bon, który z pewnością zostanie wykorzystany. Postarajmy się jednak o to, by nie okazało się, że trzeba go wykorzystać np. w ciągu tygodnia, bo będzie to raczej niemiła niespodzianka. Zalecana minimalna ważność takiego bonu to 3 miesiące.

Uniwersalność do kwadratu, czyli abonament w wypożyczalni multimedialnej

Współczesne produkcje są najczęściej dostępne w Internecie jedynie za opłatą jednorazową lub po wykupieniu dostępu do konta premium. Nie wszystkim to odpowiada. Jeśli jednak wiesz, że w okolicy funkcjonuje dobrze zaopatrzony punkt wypożyczania multimediów, przemyśl wykupienie abonamentu na nazwisko osoby obdarowywanej. W bibliotece multimedialnej pozycji jest całkiem dużo, i to nie tylko w zakresie filmów, lecz także gier i muzyki, zatem warto rozważyć taką możliwość. Zwłaszcza, że pakiet abonamentu może być nawet półroczny i kosztować naprawdę niewielkie pieniądze.

Baw się inwencją

Prezent uniwersalny, który trafi w upodobania praktycznie każdego, nie musi wcale być nudny. Wręcz przeciwnie, może być zabawny, praktyczny, trafiać idealnie w gust i nie rujnować przy tym naszych kieszeni. Kolejną, cieszącą się obecnie dużym uznaniem propozycją, jest samodzielne wykonanie prezentu. Sam proces tworzenia może wówczas przynieść mnóstwo zabawy. Masz już gotowy podarunek? Zatem pozostało Ci go już tylko fantazyjnie zapakować i możesz ruszać na przyjęcie urodzinowe z prezentem, który będzie jedyny w swoim rodzaju.