Nowoczesna metoda rzucania picia – poznaj Easyway

Uzależnienie to choroba, w którą może wpaść każda osoba bez względu na wiek, płeć, nastawienie i inne czynniki. Przyczyną uzależnienia są najczęściej różnego rodzaju używki takie jak papierosy, narkotyki, leki, a także alkohol, który jest substancją najczęściej prowadząca do nałogu.

Rzucenie alkoholu jej zazwyczaj bardzo trudne, ale zależy to także od stopnia zaawansowania tego uzależnienia. Osoby, które nadużywają alkoholu od dłuższego czasu, będą miały zdecydowanie większy problem niż te, które piją np. od miesiąca lub dwóch. Najczęściej chcąc zerwać z tym nałogiem, osoby uzależnione decydują się na skorzystanie z pomocy profesjonalnego ośrodka leczenia uzależnień, który oczywiście działa bardzo skutecznie, ale warto pamiętać, że oprócz tego można skorzystać również z innych sposobów walki z nałogiem. Jednym z nich jest właśnie metoda Easyway, która zyskała sporą popularność na przestrzeni lat, głównie ze względu na swoją skuteczność, szybkość działania i łatwość stosowania.

Kto wymyślił metodę Easyway?

Autorem metody Easyway jest Allen Carr, który był uzależniony od palenia papierosów już w wieku 18 lat. W tym czasie potrafił on wypalać ogromne ilości papierosów dziennie i to sprawiło, że podjął decyzję o zerwaniu z tym nałogiem. Wiele metod, które wypróbował na sobie, nie przyniosło oczekiwanego skutku. W wieku 48 lat sam odkrył metodę, która pozwala w szybki i skuteczny sposób ułatwić walkę z uzależnieniem i w efekcie przyczynić się do zerwania z nałogiem. Allen Carr nie był lekarzem ani psychoterapeutą, ale jego metoda okazała się tak skuteczna, że zaczął on leczyć inne osoby mające podobny problem. Wiele osób z całego świata w celu zerwania z nałogiem palenia papierosów przyjeżdżało do niego po to, aby uzyskać pomoc i rady. Obecnie na całym świecie stosuje się tę metodę, a jak się później okazało, świetnie sprawdza się ona również w przypadku innych uzależnień np. nadużywania alkoholu, narkotyków, leków, uzależnienia od hazardu, słodyczy, kofeiny, technologii i wiele więcej.

Na czym polega metoda Easyway?

Metoda Easyway skupia się w pełni na psychicznej sferze uzależnienia. Według autora tej metody to właśnie w psychice człowieka leży problem i działając na nią w odpowiedni sposób, można skutecznie i dość szybko pozbyć się problemu i chęci sięgania po daną używkę. Podstawą jest uświadomienie sobie problemu i zrozumienie go. Osoby, które nadużywają alkoholu, żyją w błędnym przekonaniu, że picie sprawia im przyjemność i czują się wtedy dużo lepiej. Z tego względu należy najpierw zmienić podejście danej osoby do alkoholu tak, aby zrozumiała ona, że jego spożywanie nie prowadzi do niczego dobrego, a na pewno nie wiąże się z odczuwaniem przyjemności. Dzięki temu po rzuceniu alkoholu taka osoba nie będzie odczuwała smutku i pustki, tylko poczuje się lepiej i zyska nową energię do życia. Metoda Easyway prowadzi osoby uzależnione przez cały proces walki z problemem i uczy je, w jaki sposób zmienić swoje myślenie, aby szybko uporać się z nim i nigdy więcej nie wrócić do tego nałogu.

Czym różni się metoda Easyway od innych sposobów walki z uzależnieniem?

Metoda Easyway różni się od innych sposobów walki z uzależnieniami tym, że skupia się w pełni na psychice człowieka i poprzez jego nastawienie i zrozumienie problemu, prowadzi do zerwania z nałogiem. Ta metoda daje długotrwałe efekty i osoba po jej zastosowaniu nie będzie już odczuwała chęci sięgnięcia po alkohol, bo będzie świadoma tego, że nie prowadzi to do niczego przyjemnego, a będą wiązać się z tym wyłącznie problemy i szkody zdrowotne.

Dlaczego warto skorzystać z kursu zgodnego z metodą Easyway?

Korzystając z kursu zgodnego z metodą Allen Carr Easyway, możemy uzyskać szybkie efekty bez konieczności przebywania w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień, co często wiąże się z bardzo długim czasem leczenia. Metoda ta jest bardzo szybka, skuteczna i łatwa. Jednak warto pamiętać, że niezbędne jest odpowiednie nastawienie, aby dała ona wymagane rezultaty.