Hybrydy home-made

Manicure hybrydowy to dziś jedna z najpopularniejszych i najtrwalszych metod stylizacji paznokci, której zalety pokochało już wiele kobiet. Odpryskujące lakiery, niszczące płytkę żele, czy zbyt tłusta i łamliwa płytka nie są już problemem – hybrydy to rozwiązanie, na które mogą porwać się prawie wszyscy, choć oczywiście warto pamiętać o umiarze – od każdego lakieru trzeba raz na jakiś czas odpocząć.

To, co w hybrydach cudowne to nie tylko ich trwałość i estetyczny wygląd, ale fakt, że możesz wykonać je sama! Gotowe zestawy do domowego manicure hybrydowego są dziś łatwo dostępne, a te najlepszych marek sprawdzają się równie dobrze, co zestawy znane z salonów kosmetycznych. Jak dobrze i bezpiecznie wykonać manicure hybrydowy przy ich użyciu?

Jak zrobić manicure hybrydowy w domu

Choć większość roboty w manicure hybrydowym wykonuje sam lakier i utwardzenie go pod lampą, przygotowanie płytki pod nałożenie lakieru jest również niezwykle istotną częścią pracy. Przed nałożeniem pierwszej warstwy paznokcie muszą zostać odtłuszczone specjalnym preparatem, a w razie potrzeby również wypolerowane kosmetycznym bloczkiem polerskim.

Lakier na tak przygotowanej płytce trzyma się znacznie lepiej, niż ten nałożony w pośpiechu. Jeśli chodzi o sam proces nakładania lakieru hybrydowego, pamiętaj by pierwszym etapem każdej hybrydy była specjalna baza, którą usztywniamy pod lampą UV przez 10 sekund.

Baza jest warstwą bezbarwną, dlatego skup się na dokładnym pokryciu nią całej płytki paznokcia pamiętając także o jego brzegach (unikaj jednak pokrywania bazą i lakierami skórek paznokcia – to nieestetyczne i szkodliwe dla stanu paznokci). Następnym krokiem jest już wybrany przez ciebie kolor. Uważaj, by warstwy nie były tu zbyt grube, gdyż znacznie ciężej będzie je wysuszyć. Pomalowane paznokcie utwardzaj pod lampą przez maksymalnie 2 minuty. Na koniec już tylko top coat utwardzający całość – jego też wkładamy pod lampę. I na tym właściwie koniec – domowe hybrydy gotowe!

Co jest potrzebne

Aby móc podjąć się skutecznej i bezpiecznej próby wykonania paznokci hybrydowych w domu, konieczne jest zadbanie o podstawowe narzędzia pracy. Kluczowe będą tu oczywiście specjalne lakiery do paznokci, które powinny pochodzić od sprawdzonej i zaufanej firmy – najpopularniejszym producentem lakierów tego typu jest obecnie marka Semilac. Poza lakierem kolorowym potrzebna będzie ci też baza pod hybrydy oraz top coat, czyli warstwa do wykończenia i utwardzenia manicure.

Aby każdą warstwę odpowiednio zabezpieczyć będziesz potrzebować też lampy UV. Tu zakupy są dość trudne, gdyż tanie rozwiązania są zwykle dość niebezpieczne. Po raz kolejny, lepiej wydać trochę więcej i pokusić się o lampę profesjonalną, przeznaczoną do domowego użytku. Ostatecznie należy pamiętać też o płynie do odtłuszczania płytki, wacikach, pilnikach oraz, co przyda się przy ściąganiu lakieru, folii aluminiowej i acetonie kosmetycznym.

Ile to trwa

Wykonanie całego manicure hybrydowego w domu nie jest sprawą szybką. Baza nałożona na paznokcie wymaga około 10 sekund pod lampą UV. Każda kolejna warstwa koloru oraz top-coat to kolejne dwie minuty pod lampą. Doliczając do tego kwestię nakładania lakieru i przygotowywania płytki paznokcia samodzielnie, warto przeznaczyć na manicure co najmniej godzinę.

Pamiętaj – im więcej czasu wolnego, tym większa szansa że wykonasz swój manicure precyzyjnie i będziesz cieszyć się nim dłużej. Choć nie poleca się trzymania paznokci pod lampą dłużej, niż to konieczne, czas poświęcony na samo nakładanie lakieru jest równie istotny w kontekście efektu końcowego. Hybrydy home-made to wspaniały wynalazek, który ułatwił życie już niejednej kobiecie. Być może spodoba się też tobie!