Klimatyzacja i jej rodzaje

serwis klimatyzacji Kraków

Klimatyzacja jest jednym z bardziej przydatnych urządzeń, jakie znajdują się w naszych domach lub budynkach użyteczności publicznej. Obecnie, coraz częściej stosuje się klimatyzację, by poprawić komfort naszego życia. Przebywanie w miejscu, gdzie powietrze jest dokładnie filtrowane i czyszczone, to zdrowa alternatywa dla każdego z nas. Funkcje, jakie posiada klimatyzacja, to przede wszystkim chłodzenie powietrza oraz oczyszczanie go.


Dziś, oferta urządzeń klimatyzujących jest szczególnie szeroka. Każdy z nas może dobrać typ klimatyzacji według swoich potrzeb. Różne kształty, wielkości, rodzaje oraz funkcje klimatyzacji, mogą zostać zakupione do domów i mieszkań oraz do biur, sklepów czy restauracji.

Wiele jest rodzajów urządzeń klimatyzacyjnych. Każdy z nich może mieć nieco inne funkcje, inny kształt oraz miejsce montażu. Szczególnie znanymi są urządzenia naścienne, kasetonowe, przypodłogowe, kanałowe czy tzw. Multisplit. Znane są również urządzenia VRF i VRV.

Jakie są zalety klimatyzacji?

Popularna klima jest wykorzystywana i doceniana przez coraz większą ilość osób. Wiele jest bowiem cech, jakie można przypisać urządzeniom klimatyzującym. Dla przykładu, warto wymienić oszczędność. Każdemu z nas zależy na tym, by zakup i eksploatacja klimatyzacji była jak najtańsza.

Warto również wspomnieć o przystępnych cenach. Dziś, dzięki zwiększającej się popularności klimatyzacji, urządzenia są dostępne w o wiele niższych cenach niż kilka lat temu. Cecha ta pozwala każdemu z nas zaopatrzyć się w odpowiedni rodzaj klimatyzacji.

Poza tym, klimatyzacja bardzo cicho pracuje. Jest to zaleta, która zapewnia wszystkim mieszkańcom najwyższy komfort.

Uruchomienie klimatyzacji jest bardzo proste. Służą do tego specjalne panele i sterowniki. Dzięki nim, można również ustawiać i regulować tryb pracy.

Podstawowym zadaniem klimatyzacji jest schładzanie powietrza. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu czy w mieszkaniu, klimatyzacja zawsze będzie świetnym rozwiązaniem.
Niektóre modele klimatyzacji mogą również pełnić funkcję wentylatora. Praca klimatyzacji bez chłodzenia i grzania przydaje się w wielu sytuacjach.

Montaż klimatyzacji

montaż klimatyzacji Kraków

Każde urządzenie klimatyzujące, wymaga poprawnego montażu. Istnieje wiele rodzajów klimatyzacji, przez co montaż powinna wykonać ekipa fachowców. Aby klimatyzacja spełniała wszystkie swoje funkcje, jej montaż musi przebiegać przede wszystkim zgodnie z zaleceniami producenta. Poza tym należy dodać, iż montaż dokonywany jest przez pracowników firmy oferującej różne modele systemów klimatyzacji. Dzięki temu, możemy liczyć na pełną znajomość wszystkich elementów klimy i sposobu jej działania.
Firma, która oferuje na sprzedaż różnorodne typy i modele klimatyzacji, najczęściej jest nam również w stanie zapewnić profesjonalny i szybki montaż. Wśród oferty możemy spotkać się z możliwością montażu takich urządzeń jak klimatyzatory Split i Multisplit. Dodatkowo, firma może zapewnić nam sprawny montaż systemów klimatyzacyjnych VRV oraz VRF.

Serwis klimatyzacji

Prace serwisowe są jedną z najważniejszych czynności, jakie dotyczą klimatyzacji. Aby nasza klimatyzacja przez cały czas działała w pełni sprawnie, wymagane jest przeprowadzanie jej regularnych przeglądów oraz prac serwisowych.
Serwis klimatyzacji obejmuje takie czynności jak:

  • Czyszczenie, mycie i dezynfekcja każdej części znajdującej się w wewnętrznej części klimatyzacji. Do tego dochodzi odgrzybianie każdej części. Do czyszczenia używa się jedynie sprawdzonych i rekomendowanych środków chemicznych i detergentów.
  • Czyszczenie i wymiana filtrów wewnętrznych,
  • Przegląd wszystkich elementów elektrycznych,
  • Dokonanie pomiaru ciśnienia elementu chłodzącego, temperatury zewnętrznej i wewnętrznej, pomiaru ciśnienia ssania i tłoczenia,
  • Przegląd izolacji termicznej,
  • Sprawdzenie, w jakim stanie znajduje się zawór ciśnieniowy oraz jego wymiana w razie potrzeby,
  • Kontrola szczelności oraz drożności instalacji, w której gromadzi się para wodna oraz jej udrożnienie w razie potrzeby,
  • Sprawdzenie stanu technicznego elementów takich jak sterowniki bezprzewodowe, aktywne elementy elektryczne czy sterowniki ścienne.