Szkodniki domowe – co zrobić, jeśli nie możesz sobie z nimi poradzić?

Szkodniki domowe, to problem, z jakim na pewno każdy z nas spotkał się przynajmniej raz. Komary, pluskwy, pchły czy prusaki, to robactwo, które stanowi poważny problem. Ich obecność w naszym mieszkaniu może stanowić nie tylko dyskomfort – robaki przenoszą różne choroby poprzez ukąszenia i ugryzienia.

W momencie, gdy zauważymy robactwo w naszym domu, pierwszym krokiem, jaki wykonujemy, jest namierzenie ich gniazda czy miejsca, z którego przedostają się do naszego domu. Pozbycie się szkodników jest dość żmudnym i długim procesem. Warto więc tę czynność powierzyć zaufanej i certyfikowanej firmie. Obecnie, możemy skorzystać z oferty dobrej firmy, która zapewni nam skuteczne zwalczenie robactwa.

Na szkodniki domowe istnieje wiele sposobów. Dobra firma może zaoferować nam dezynfekcję, dezynsekcję oraz deratyzację pomieszczeń. Celem firmy jest wytępienie robactwa poprzez zlokalizowanie ich gniazda – specjaliści usuwają więc nie tylko pluskwy, komary, pchły czy prusaki, ale też ich larwy. Doświadczenie i umiejętności pozwalają wykryć, gdzie takie gniazda mogą się znajdować.

Sprawdzone sposoby na szkodniki

odpluskwianie

Wiele jest sposobów, jakie można wykorzystać, by na zawsze zwalczyć szkodniki. Dość częstym problemem, zwłaszcza w okresie letnim, są komary. Firma, która specjalizuje się w zwalczaniu szkodników, jest nam w stanie zapewnić całkowite wytępienie ich. Jak to się odbywa?

Otóż, firma stosuje specjalne, certyfikowane środki owadobójcze. Są one bezpieczne dla człowieka, dlatego stosuje się je na powierzchni całego domu. Środki są sprawdzone i testowane, dzięki czemu możemy spodziewać się długiego efektu. Odkomarzanie pomieszczeń pozwala jednocześnie pozbyć się uciążliwych meszek – malutkich muszek, których ukąszenia są szczególnie bolesne i swędzące.

Pchły, jako równie powszechny problem, pojawiają się przede wszystkim w domach, w których przebywają zwierzęta. Pchły szybko się rozmnażają i żyją nie tylko w sierści zwierząt. Mogą się one zalęgnąć w całym mieszkaniu. Podobnie jak w przypadku komarów, specjaliści stosują certyfikowane preparaty na robactwo. Trzeba dodać, że szkodniki, jakie mogą znajdować się w naszym domu, to również szczury.

Profesjonalna firma pomoże nam pozbyć się szkodników poniższymi metodami:

  • Metoda chemiczna – jest to oprysk specjalistycznymi środkami z atestem,
  • Użycie generatora z zimną mgłą – czyli technika kapsułkowa. Można ją przeprowadzić przy kliencie, jednak po czyszczeniu, należy opuścić mieszkanie na godzinę,
  • Metoda suchej pary wodnej, do której używa się technologii HOT FOOG. Temperatura pary wynosi aż 245°C – ten sposób jest określany jako metoda termiczna,
  • Wymrażanie – sposób ten zapewnia skuteczne zwalczenie pluskiew. Podczas wymrażania, domownicy mogą być obecni w domu, tak samo jak po zakończeniu czynności,
  • Nowoczesny sposób z zastosowaniem metody maszynowej na gorąco. Ta metoda posiada efekt Airofog 3.

Usługi profesjonalnej firmy

Dobra firma zapewni nam pozbycie się szkodników na terenie całej Polski. Robactwo jest problemem, którego można się pozbyć, stosując najczęściej certyfikowane środki owadobójcze. Warto jednak dodać, że nie jest to jedyna metoda na zwalczanie szkodników. W razie potrzeby, firma wykorzystuje sprawdzone preparaty i urządzenia, które pozwolą odgrzybić cały dom. Trzeba dodać, że każdy ze środków, jaki stosowany jest podczas pozbywania się pluskiew, komarów czy mrówek, jest całkowicie bezpieczny dla domowników. Jest to szczególnie istotne w przypadku, jeśli posiadamy dzieci i zwierzęta.

Zwalczanie szkodników domowych jest często ‘walką z wiatrakami’, jeśli bierzemy sprawy we własne ręce. Firma, która jest znana w całym kraju, posiada certyfikaty oraz atestowane środki i sprawdzone metody na usuwanie robactwa. Aby zapewnić sobie bezpieczne i komfortowe użytkowanie mieszkania, należy zlecić specjalistom wykonanie powyżej wymienionych czynności.

Osoby, które mają odpowiednią wiedzę, umiejętności i doświadczenie, są w stanie rozpoznać typ robactwa i szybko zlokalizować ich gniazda. Dodatkowym atutem profesjonalnego pozbywania się szkodników, jest to, że firma dysponuje nowoczesnym sprzętem. Dzięki używaniu wysokiej jakości sprzętu i środków owadobójczych, możliwe jest całkowite wytępienie robactwa.