Reklama na pojazdach – czy jest skuteczna?

Reklamowanie firmy na pojazdach to zdecydowanie świetny pomysł z wielu powodów. Omówimy je za chwilę poniżej, lecz przestrzegamy przed tym, że pojawią się również wady. Czy jakieś są?

Owszem, niestety tak i o nich też warto pamiętać. Zastanówmy się zatem wspólnie nad tym, czy oklejanie samochodu reklamą jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem. 

Korzyści płynące z umieszczenia reklamy na samochodzie

Reklama umieszczona na samochodzie to jeden z najlepszych sposobów na to, by klient zapamiętał Twoją firmę bez większego problemu. Dlaczego? W przeciwieństwie do innych typów reklam stacjonarnych może podążyć za klientem niemal wszędzie, ze szczególnym naciskiem na mniejsze miejscowości, gdzie dużo łatwiej jest wyróżnić się ze swoim przekazem. 

Wysoka trwałość nadruku też nie może przejść bez echa. Folia wykorzystywana do produkcji nadruków reklamowych jest wyjątkowo trwała i nie zdziera się zbyt szybko. Oklejenie pojazdu będzie zatem wydatkiem odczuwalnym, lecz nadal opłacalnym. Możesz przedłużyć trwałość lakieru. Pokrywając karoserię folią reklamową, nie tylko promujesz firmę, lecz też przedłużasz żywotność warstwy lakieru na pojeździe. Kolejną zaletą jest również łatwość usuwania. Folia jest trwała i dobrze się trzyma, lecz łatwo ją usunąć i zmienić na inną, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

oklejanie reklamowe samochodów Warszawa

Reklama na pojazdach – co może pójść nie tak?

Musisz zadbać o oryginalność

Jedną z największych wad reklamy na pojazdach i innych dobrych pomysłów jest to, że szybko stają się standardem. Oznacza to, że jeśli nie chcesz, by o Tobie zapomniano, musisz wykazać się nie lada pomysłowością. A do tego zachować umiar, dlatego że nadmierna kreatywność też nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. 

Ryzyko przytłoczenia klientów bodźcami

Mówi się o tym, że reklama na pojazdach nie jest inwazją w otaczający nas krajobraz. JEST. Nawet jeśli tymczasowo, to wciąż staje się ona elementem otaczającego odbiorców krajobrazu. A wszechobecność reklamy powoduje często skutek odwrotny do zamierzonego – jeśli bodźców jest za dużo, klient się na nie zamknie. Zadbaj zatem nie tylko o odpowiedni projekt, lecz też o trasę, jaką będziesz się przemieszczać. 

Czy reklama sprawdzi się na każdym aucie?

Folia reklamowa nie nadaje się na każdy typ samochodu. Nie chodzi tutaj o marki i model, tylko o stan pojazdu. Karoseria nie może być brudna ani pordzewiała. Na zabrudzeniach i korozji folia zwyczajnie nie będzie się trzymać, a zrywanie nadruku z uszkodzonej powierzchni może te uszkodzenia zwyczajnie powiększyć. 

Żywe kolory nie zawsze będą wyraziste

Największą uwagę przykuwają nadruki pełne intensywnych barw, lecz to właśnie one są niestety najbardziej narażone na wyblaknięcie, a to znacząco wpływa na obniżenie poziomu estetyki. Często przekłada się to na szybszą wymianę okleiny, dlatego też jest to kolejny powód, dla którego warto dobrze przemyśleć projekt. 

Jaka powinna być reklama na pojazdach i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Wiemy już, czego się spodziewać od reklamy na samochodach pod kątem technicznym. Jaka powinna ona być pod względem marketingowym?

  • Przede wszystkim niebanalna. Nie uciekaj się do typowych pomysłów, które są nadmiernie rozpoznawane w innych miejscach. Nie wyróżnisz się.
  • Stawiając na oryginalny przekaz, nikogo nie obrażaj. Niesubtelny sposób wypowiedzi nieraz był już przyczyną kłopotów.
  • Postaraj się o krótki, zwięzły komunikat. Ludzie nie lubią zbyt dużej ilości treści naraz, a do tego często nie lubią też biegać, zatem zbyt obszerny tekst pozostanie nieodczytany. Skup się zatem na nazwie firmy, haśle i danych kontaktowych. Resztę zostaw atrakcyjnej grafice.

Znamy już zalety oklejania pojazdów folią reklamową, wiadomo już zatem, dlaczego warto wybrać tę metodę promowania biznesu. Oprócz jednak dobrze przemyślanej strategii reklamy liczy się także to, kto ją wykona. Firma Clipperton stawia na rozwiązania, dzięki którym to nie Ty będziesz jechać z reklamą za klientem. To klient będzie jechał za Tobą, marząc o współpracy. Skorzystaj z ich oferty reklamowego oklejania samochodów Warszawa już dziś!