Metamorfoza mieszkania, jak wykorzystać palety do urozmaicenia swojego wnętrza?

Zmiana wnętrza mieszkania nie zawsze musi wiązać się z wielkim remontem, który zwykle oznacza wydatki i stres. Industri Palety – producent palet drewnianych przychodzi z pomocą i oferuje swoje palety do wykorzystania ich do zrobienia mebli.

Lista zalet mebli z palet

Meble z palet drewnianych są znakomitym pomysłem dodającym świeżości mieszkaniu. Wystarczy tylko zrobić z nich stolik kawowy albo wymienić łóżko i od razu zyskuje się nową przestrzeń. Zaletą takiego rozwiązania jest jego łatwość wykonania oraz niskie koszty.

Producent palet drewnianych proponuje atrakcyjne ceny swoich produktów. Do wykonania zadania potrzebne są narzędzia, które na pewno każdy ma swojej skrzynce majsterkowicza. Dodatkowym kosztem będą tylko: lakier, impregnat oraz ewentualnie farba.

Cena końcowa będzie i tak dużo niższa niż kupienie gotowego łóżka czy stolika w sklepie meblowym. Początkowo może się wydawać, że własnoręczne wykonanie mebla to zadanie dla specjalistów. Nic bardziej mylnego. Wystarczy mieć tylko podstawową wiedzę, jak używać narzędzi, i w odpowiedni sposób skręcić ze sobą palety.

Zaletą mebli z palet jest też to, że są wyjątkowo uniwersalne. Pasują do mieszkań urządzonych w jasnych oraz w ciemnych kolorach. Do minimalistycznych wnętrz oraz takich, które stylizowane są na styl boho czy rustykalny. Świetnie wpasowują się do mieszkań pełnych roślin.

Na jakie rozwiązania można się zdecydować?

Drewniane palety dają mnóstwo możliwości. Prawdopodobnie można z nich odwzorować każdy domowy mebel. Nie ma jednak sensu nadmiernie wykorzystywać ich możliwości, aby zachować dobry styl. Warto postawić na jeden duży lub kilka mniejszych elementów wykonanych z palet.

Zdecydowanie do najpopularniejszych rozwiązań należy łóżko. Na drewnianych paletach zwykły materac wygląda minimalistycznie i przytulnie. Drugim cieszącym się popularnością meblem z palet jest stolik kawowy – dostępny o różnych wielkościach powierzchni oraz o różnych wysokościach. Wystarczy położyć na nim świeczkę, wazon lub podkładki na gorące kubki i od razu salon zyska zupełnie nowy wygląd.

W salonie można też zdecydować się na kanapę wykonaną z palet. Należy wtedy dobrać tylko odpowiednio grube i miękkie materace oraz poduszki, które dopełnią całe dzieło. Warto w takiej sytuacji bawić się kolorami – np. jasne drewno uzupełnić materiałami w odcieniach ciemnej zieleni.

Mniejszymi meblami, które powstają z drewnianych palet, są stoliki nocne. To strzał w dziesiątkę, który świetnie uzupełni łóżko w tym samym stylu, ale nie tylko. Szafka z palety jest minimalistyczna i bardzo wygodna.

drewniane palety

W pokoju dziecięcym meble z drewnianych palet to również dobry wybór. Do wykonania tych mebli warto zaangażować dzieci – na pewno ucieszą się, że same tworzą swoje meble. Można wykonać z nich niewielką kanapę lub ławkę albo stworzyć całą bazę do zabawy, jeśli tylko pozwala na to wielkość pokoju.

W zależności od wystroju wnętrza można zostawić paletę w naturalnym kolorze, pomalować ją na biało lub wybrać każdy kolor z palety barw. Taka dowolność pozwala na idealne dopasowanie nowego mebla do przestrzeni oraz na wykonanie czegoś spersonalizowanego, a przy tym oryginalnego.

Producenci palet drewnianych dają możliwość odmienienia każdego wnętrza w dobrej cenie! Palety od kilku sezonów są w modzie, więc warto zadbać o swoje cztery kąty i dodać im odrobiny szyku w naturalnym i drewnianym stylu.