Czym najlepiej ocieplić nasz dach?

Wiele osób prywatnych oraz firm do izolacji cieplnej dachu najczęściej używa wełnę mineralną. Jej zalety są powszechnie znane oraz wychwalane. Nie możemy jednak całkowicie zapomnieć o styropianie dachowym. Jest on wciąż bardzo często stosowany. Styropian dachowy to nic innego jak polistyren spieniony. Składa się on z kuleczek. Kuleczki te są wypełnione powietrzem. Jeśli chodzi o całkowitą objętość styropianu to właśnie powietrze stanowi nie mniej niż dziewięćdziesiąt osiem procent. Powietrze nie posiada jakiekolwiek możliwości przemieszczania się komórek. Dzięki właśnie braku przemieszczania materiał zdecydowanie utrzymuje doskonałą izolacyjność termiczną. Jeśli chodzi o charakteryzację styropianu można zauważyć naprawdę wiele kwestii.

Zalety styropianu dachowego

Styropian dachowy między innymi jest lekki. Dzięki temu ułatwia on jego montaż oraz wcześniejszy transport na przykład na plac budowy. Charakteryzuje się także niską paroprzepuszczalnością. Styropian jest także niesamowicie uniwersalny. Można go stosować zarówno do dachów tylko modernizowanych jak i do tych całkowicie nowych. Styropian ma także doskonałe właściwości izolacyjne jeśli chodzi o przebywanie w bardzo niskich temperaturach czy na przykład w środowisku o znacznie podwyższonej wilgotności. Każda pora roku na montowanie styropianu dachowego jest odpowiednia. Nie musimy się w ogóle martwić o panującą temperaturę czy wilgotność powietrza. Co także jest bardzo ważne styropian jest odporny na wszelkie grzyby, pleśnie oraz różnego rodzaju bakterie. Bardzo ważny jest także fakt, że styropian dachowy jest samogasnący. Co to oznacza? Oznacza to, że materiał pali się gdy działa bezpośrednio na niego ogień, jednak natychmiastowo gaśnie gdy ogień zostanie usunięty. Do obróbki styropianu nie będziemy także potrzebować specjalistycznych narzędzi ponieważ styropian charakteryzuje się bardzo łatwą obróbką. Wszelkie cięcia można wykonać zwykłym nożem. Do jego wyrównania warto użyć papieru ściernego. Co ważne dla rodzin styropian się nie pyli co sprawia, że jest to tworzywo które jest całkowicie nieszkodliwe dla naszego zdrowia.

styropian_krdach

Styropian – szybko, czysto, zdrowo

Nie ma obaw, że spowoduje alergię czy podrażni drogi oddechowe. Ważny przy styropianie jest wybór odpowiedniej grubości. Osoba nie znająca się na tym może mieć w tej kwestii olbrzymie problemy. Ważne jest by przy doborze grubości naszych płyt styropianowych uwzględnić pozostałe, wszelkie warstwy dachy. Dla dachów stromy współczynnik przenikania ciepła powinien wynosić 0,3 W. Gdy zależy nam na wyeliminowaniu mostków termicznych musimy kupić płyty, które łączone są na wpust czy pióro. Najnowsze zastosowania sprawiają, że istnieje możliwość łączenia dwóch płyt styropianowych. W niektórych przypadkach możemy połączyć ze sobą nawet trzy płyty. Izolacja styropianem dachowym nie wymaga od nas stosowania żadnych dodatkowych konstrukcji mocujących czy dodatkowych łat. Gdy użyjemy innych materiałów taka konieczność będzie występowała. Przed wzięciem się za pracę powinniśmy dokładnie zaznajomić się z tym tematem. Witryna www.krdachsystem.pl/oferta-inwestycyjna/styropian/ wskaże nam najlepsze rozwiązania w tym zakresie.