Cała prawda o pracy kierowcy CE w Anglii

Naszych rodaków jest na wyspach bardzo dużo i wbrew przypuszczeniom wcale nie śpieszą się do powrotu do Polski. Jak widać sytuacja polityczna i społeczna nie jest wystarczającym bodźcem do tego, żeby wszyscy zaczęli nagle wracać. Przywiązanie do Anglii wiąże się przede wszystkim z zarobkami, które są znacznie większe niż w Polsce i zapewniają znacznie wyższy standard życia.

Nie znasz języka? Podszkol się

Praca kierowcy nie wymaga biegłej znajomości języka angielskiego i właśnie dlatego pracodawcy lub pośrednicy pracy nie wymagają biegłej znajomości od swoich przyszłych pracowników. Można bez problemów zacząć pracę i stopniowo uczyć się języka, chociaż oczywiście spędzanie całych dni samemu w kabinie może nam w tym nie sprzyjać.

Znajdź pracę

Poszukiwania możesz zacząć już w Polsce. W internecie jest dostępnych wiele ogłoszeń oferujących pracę kierowcy CE. Jedynym problemem może być brak doświadczenia w jeżdżeniu w Anglii. Oczywiście zapewne masz duże doświadczenie w transporcie w innych terenach Europy, jednak tutaj jest zasadnicza różnica dotycząca kierunku jazdy. Na samym początku przestawienie się może sprawić kierowcom trudność, dlatego też wszyscy powinni wcześniej zdawać sobie sprawę z możliwości wystąpienia takiej trudności.

Pracodawcy lub agencje pracy chcą zazwyczaj okazania zaświadczenia o niekaralności, papierowego prawo jazdy oraz referencji od innych pracodawców. Niezbędna będzie też wymiana prawo jazdy i posiadanie cyfrowej karty kierowcy. Te warunki są niezbędne do tego, żeby bezproblemowo dostać pracę, oczywiście zdarzają się czasami także dodatkowe wymagania, jednak te wymienione tutaj są niezmienną podstawą.

Jak wygląda praca

Praca kierowcy CE w Anglii wygląda tak samo jak w innych krajach. Trzeba stosować się do regulacji Unii Europejskiej i nie przekraczać ustalonych norm godzinowych. Ta regulacja została wprowadzona oczywiście ze względów bezpieczeństwa, chociaż zdarza się, że jest czasami uciążliwa, szczególnie, gdy wypadałoby się zatrzymać, a w pobliżu nie ma takiej możliwości. Wszystko oczywiście monitoruje tachograf, więc nie da się obejść przepisów i trzeba robić wszystko czego się od nas wymaga.

praca kierowcy CKierowca jest też oczywiście odpowiedzialny za samochód firmowy i przewożony towar, to na jego głowie jest to, czy zdąży dowieźć wszystko do klienta na czas. Dodatkowo miesięcznie pokonuje wiele kilometrów, więc jest bardziej narażony na różne wypadki i stłuczki. Nie zapominajmy także o tym, że jest to praca z daleka od rodziny. Każdy kierowca bardzo dobrze rozumie co to tak naprawdę znaczy, jeżeli jednak chcemy sobie dorobić i samemu pojechać do Anglii, to trzeba też wziąć pod uwagę, że będziemy widzieli bliskich jeszcze rzadziej niż dotychczas, a nie każdy potrafi sobie z tym poradzić.

Zalety i wady pracy jako kierowca CE

Niewątpliwą zaletą pracy jako kierowca CE, niezależnie od kraju, są zarobki, które przeważnie są bardziej zadowalające niż w innych segmentach rynku. Ten zawód daje też dużo możliwości, pozwala na oglądanie obcych krajów i niezapomnianych widoków. Oczywiście nie można tego porównać z wakacjami i zwiedzaniem, jednak dla wielbicieli takich atrakcji jest to ciekawa praca. Kolejną zaletą dla tych, którzy lubią jeździć jest możliwość robienia tego na szerszą skalę. Ta praca ma jednak też trochę wad, ponieważ nie jest ona najłatwiejsza, kierowcy są narażeni na stres, długie kursy i przebywanie z daleka od domu.